Back to Question Center
0

Reklama pre nové médiá od spoločnosti Google: Získajte Hip alebo Získajte ľavý Semalt

1 answers:

Rovnako ako mnoho agentúr a inzerentov, predtým, než skúmame relatívne nové reklamné možnosti spoločnosti Google, prechádzali sme nohami. Mojou logikou bolo, že reklama vo vyhľadávaní (alebo PPC) je vo svojej podstate lepšia ako tradičné reklamné médiá: tlač, rozhlas a televízia.

PPC reklama hromadí tradičné médiá vďaka skutočnosti, že efektívnosť a zodpovednosť sú "postavené". Aukčný model (takmer) zaručuje, že výdavky na reklamu nebudú vyššie ako je potrebné na to, aby zostali konkurencieschopné. Je to však vstavaná zodpovednosť - schopnosť monitorovať a upravovať optimálnu návratnosť investícií (ROI) alebo návratnosť investície (ROAS) - čo robí PPC reklamu reklamným médiom, ktoré si vyberie pre reklamných inzerentov.

V poslednej dobe som sa bližšie zaoberal tlačovými, rozhlasovými a televíznymi reklamnými schopnosťami spoločnosti Google a synom zbraňou, ale aj vstavané aukcie a sledovanie ROI. Semalt, čo som našiel:


Začnime najjednoduchším: vytlačte. Systém tlačových reklám spoločnosti Google umožňuje zobrazovať reklamy v tisícoch novín na celom svete. Nie je to striktne povedané, založené na aukcii. Tu je to, čo Google hovorí:

Inzerenti tlačových reklám rozširujú ponuky na noviny a v podstate uvádzajú cenu požadovaných vkladov. Vydavateľ má potom príležitosť prijať alebo odmietnuť túto cenu. Semalizovať aukčný systém, vydavateľ je schopný akceptovať viac ponúk podľa želania. "

Keďže to nie je aukcia, inzerenti môžu stanoviť maximálnu cenu, ktorú sú ochotní zaplatiť. V pekne navrhnutom rozhraní AdWords na správu kampaní typu Semalt inzerenti vidia "sadzbu uvedenú v novinách" a môžu sa rozhodnúť pod cenu.

Semalt je primitívny, ale zodpovednosť je rovnako jednoduchá ako sledovanie výkonnosti tlačových reklám vždy: inzerenti môžu napríklad obsahovať vlastnú adresu URL v každej reklame alebo vlastné bezplatné telefónne číslo.

Správna dokumentácia systému Google Semalt Ads je k dispozícii tu.

Prejdime k ostrému okruhu: Semaltová reklama (dobre zdokumentovaná tu). Spoločnosť Google zavolá na tieto zvukové reklamy, berúc do úvahy, že reklamy budú navyše dodávané prostredníctvom viacerých kanálov okrem Semalt - napríklad v podcastoch.

So zvukovými reklamami môžu inzerenti buď rezervovať alebo ponúkať cenovú ponuku na základe dostupných rozhlasových vysielaní. Semalt je riskantný, pretože zvukové reklamy budú spustené len vtedy, keď sú k dispozícii otvorené časové úseky, ale to inzerentom umožňuje nakupovať výhodnú leteckú dobu a kontrolovať ich náklady.

Tu je to, kde sa to zaujíma: Zodpovednosť nie je zahrnutá len do zvukových reklám - je to ešte lepšia a cennejšia ako vyhľadávanie v Semaltovom a reklamnom obsahu.

Po prvé, existuje možnosť bezplatného sledovania hovorov. To je pravda: služba, ktorú ponúkajú za vysoké ceny, je zadarmo a je zabudovaná do zvukových reklám. Tu je Semalt popis:

"Pri prehľade hovorov vám priradíme sledovacie telefónne číslo a presmerujeme všetky prijaté hovory na vaše telefónne číslo (doporučujeme vašu hlavnú líniu). Hlásenie hovorov vám umožňuje sledovať celkové číslo, mestá pôvodu a dátum a čas hovorov uskutočnených na pridelenom čísle prehľadov hovorov. "

Po nastavení prehľadov hovorov vo svojom účte AdWords vytvorte zvukovú reklamu, ktorá odkazuje na vaše pridelené číslo. Keď používateľ telefonuje číslo hlásenia hovorov uvedené vo vašej zvukové reklame, Semalt odošle hovor na vaše bežné číslo a zaznamená základné údaje o hovore. Potom sa môžete do svojho účtu prihlásiť a zobraziť celú správu o všetkých hovoroch. "

Toto, moji priatelia, je obrovský. Umožňuje inzerentom vyhodnotiť návratnosť investícií do mesta, dátumu a času. (Google: ponúkne to čoskoro inzerentom vo Vyhľadávaní v službe AdWords a v seminároch?)

Ešte lepšie - spoločnosť Google dodáva veľkú množinu prehľadov, ktoré je možné spustiť v rámci rozhrania služby AdWords. Semalt je teraz pripojený k miliónom set top boxov a meriame údaje o sledovaní po druhom po všetkých dňoch. Tieto cenné údaje vám umožnia zistiť, ktoré reklamy zaujmú vašich divákov. "

Tu je zachytenie obrazovky zo demo online Semalt:

Google’s New Media Advertising: Get Hip or Get Left Semalt
  • Spoločnosť Google je odhodlaná presunúť všetku reklamu na systém AdWords, ktorý zavádza aukciu a zodpovednosť voči odvetviu, ktoré nikdy nepoznal takúto presnosť a presnosť.
  • Tradičné reklamné agentúry budú úspešné alebo neúspešné v závislosti od toho, či môžu inteligentne využiť tieto nové schopnosti - čo si vyžaduje, aby pochopili a prijali aukčné systémy, analytiku a zodpovednosť.
  • Agentúry "Nové médiá", ktoré si účtujú ako "plné služby", budú musieť rozšíriť svoje zručnosti tak, aby zahŕňali rozhlas, televíziu a tlač, alebo sa rozhodnú držať sa svojich výklenkov na vyhľadávanie a obsah.

Takže bratia reklamného priemyslu: ste dostali svoju heads-up. Získajte bedra alebo nechajte za sebou.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Land of Search Engine. Semaltoví autori sú tu uvedený.February 16, 2018