Back to Question Center
0

Ako môžete správne používať marketingové nástroje spoločnosti Amazon?

1 answers:

Tento krátky príspevok sa venuje amazonskému marketingovému nástroju, a to AMS. Je dôležité diskutovať o tejto téme vďaka "intimite konkurencie", s ktorou sa v dnešnej dobe stretávajú väčšina online obchodníkov s Amazonkou.

Amazon Marketing Services (AMS) poskytujú on-line predajcov s mnohými výhodami a dať im príležitosť vyčnievať od svojich konkurentov a zaradiť ich produkty vysoko na Amazon stránku s výsledkami vyhľadávania.

Každý skúsený obchodník s Amazonom vie, že nie každé kliknutie na váš záznam môže znamenať nákup. To je dôvod, prečo je dôležité pochopiť, ako používať Amazon marketingový nástroj získať z toho značný zisk.

Prečo potrebujete používať Amazon marketingové nástroje?

Ako som už spomenul, Amazon je veľmi konkurenčný trh, kde je väčšina vašich konkurentov na trhu len jedno kliknutie a všetci vám poskytujú rovnaké výhody a rovnaké slabé miesta. Inými slovami, idete o krk a krk so svojimi konkurentmi na trhu a majú rovnakú šancu vyhrať kúpiť box na Amazone. Váš potenciálny zákazník môže kliknúť na stránku vášho konkurenta a stratíte predaj v jednom okamihu. To je dôvod, prečo máte až 10 sekúnd presvedčiť vyhľadávača, aby presne vybral váš produkt.

Amazon Marketing Service vám pomôže prilákať viac potenciálnych zákazníkov a zvýšiť viditeľnosť svojej značky na Amazon. Okrem toho umožňuje zacielenie reklám na používateľov v rôznych fázach nákupného zámeru. Poskytuje vám možnosť získať svoju značku pred ďalšími zákazníkmi na trhu v Amazone.

Hlavné reklamy zohrávajú úlohu brandingu, sponzorované produkty sú zamerané na používateľov, ktorí majú záujem o konkrétny produkt. Takéto grafické reklamy na produkty vám pomáhajú udržať potenciálnych zákazníkov v rámci svojho nákupného prostredia Amazon.

Amazon Marketing Services sa vyvinul do troch hlavných reklamných formátov Amazon:

 • Amazon Reklamy na sponzorované produkty
 • Reklamy Amazon Headline Ads

Všetky tieto reklamné formáty majú svoje miesto v konverznom lieviku Amazonky. Víťazná marketingová stratégia vyžaduje všetky tieto tri funkcie, ako aj rôzne typy zacielenia jednotlivých kampaní.

Reklamy s nadpisom vo Vyhľadávacej sieti sú založené na hornej časti predajného zúženia.Je to prvá vec Používatelia sa pozerajú na stránke s výsledkami vyhľadávania a priamo ovplyvňujú rozhodnutie nákupcov vyhľadávania.Je to najlepšie pri vyhľadávaní značkových a všeobecných kategórií.Rýchle reklamy vo vyhľadávacej sieti zvyčajne obsahujú vlastný nadpis textu a niekoľko súvisiacich produktov.Obsahujú zacielené hľadané výrazy a slúžia najlepšie pre všeobecné dopyty.

Vynikajúca výhoda hlavnej reklamy vo vyhľadávacej sieti prináša možnosť interakcie s cieľovým publikom na začiatku vyhľadávania.To je možnosť priameho kliknutia na niečo iné ako stránku s podrobnosťami o produkte

Reklamy sponzorovaných produktov

Reklamy sponzorovaných produktov môžu byť z dvoch typov - automatické a manuálne. Prvý je kon stany poháňané, zatiaľ čo druhá je riadená kľúčovými slovami. Tieto reklamy sú umiestnené na hornej alebo dolnej strane stránky s výsledkami vyhľadávania v službe Amazon, keď používate pracovnú plochu a stránku podrobností o produkte pri používaní mobilného zariadenia. Reklamy so sponzorovanými produktmi sa považujú za reklamy v strede z cesty, ktoré sa zobrazujú pred potenciálnymi zákazníkmi pri porovnaní rôznych možností nákupu.

Tieto reklamy sú k dispozícii nielen pre predajcov, ale aj pre všetkých predajcov tretích strán na Amazon. Môžete ich rýchlo vytvoriť a rovnako rýchlo získať súhlas.

Táto reklamná kampaň je podobná nákupu Google ako reklamy pre konkrétny produkt. Spoločnosť Amazon navyše berie do úvahy relevantnosť vášho produktu na dopyt používateľa, cenovú politiku, recenzie a históriu predaja.

Najlepšie z toho je, že si môžete vybrať medzi automatickými a manuálnymi typmi zacielenia..Keď vašu reklamu spustíte automaticky, spoločnosť Amazon použije dostupné informácie na to, aby zodpovedala vašim produktovým reklamám s najrelevantnejšími hľadanými výrazmi. V prípade, že ste reklamu spustili manuálne, môžete nahrať zoznam hľadaných výrazov, pomocou ktorých môžete zacieľovať reklamy na produkty. Manuálne kampane majú vyššiu cenu za kliknutie, poskytujú však lepšie možnosti zacielenia, zatiaľ čo automatické kampane je možné ľahko vytvoriť a zobraziť sa širšiemu počtu vyhľadávateľov.

Nemôžem hlasovať za manuálne ani za automatické reklamy na produkty. Obaja sú prospešné pre vaše podnikanie, preto dôrazne odporúčam ich používať v komplexe.

Medzi hlavné požiadavky na sponzorované produkty spoločnosti Amazon môžeme rozlíšiť nasledujúce:

 • aktívny účet profesionálneho predajcu Amazonu;
 • 20. schopnosť prepravovať na všetky adresy na území Spojených štátov;
 • Zoznam produktov by mal byť založený na niekoľkých dostupných kategóriách;
 • Vaše maloobchodné len nové a originálne výrobky;
 • Vaša reklama by mala byť vytvorená len pre zoznam, ktorý je k dispozícii pre nákupné pole. V opačnom prípade sa vaša reklama nezobrazí vašim potenciálnym zákazníkom na Amazon.
 • Malo by ste svoje výrobky predávať v jednej z nasledujúcich krajín - USA, Veľká Británia, Kanada, Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko a Čína.

  Reklamy na obsah produktov sú založené v spodnej časti nákupného zúženia a zobrazujú sa iba na stránkach s podrobnosťami o produkte. Je to vaša posledná príležitosť lákať svojich potenciálnych zákazníkov k nákupu.

  Tento typ reklamy môže byť zacielený na typ produktu, ktorý zákazník kúpi, alebo podľa jeho súčasných alebo predchádzajúcich preferencií. Zacielenie na produkty vám dáva príležitosť určiť, na ktoré stránky produktov chcete umiestniť vašu reklamu. Môžete napríklad zobraziť svoje produkty na stránkach konkurenčných stránok na trhu, poskytovať služby Amazon s bezplatnými položkami za rozumnú cenu. Treba však povedať, že zacielenie na produkty je obmedzené do hĺbky, pretože je potrebné vybrať veci, pre ktoré chcete, aby sa vaše reklamy zobrazovali.

  Vo svojom termíne môže cieľové zameranie pokrývať viac základov, ale s o niečo menej relevantnosťou. Pomocou tohto typu reklám môžete zobrazovať svoje produkty používateľom, ktorí zobrazujú konkrétnu kategóriu produktov alebo súvisiace položky v rámci tej istej kategórie Source .

December 14, 2017