Back to Question Center
0

Ako môžem zlepšiť svoju SEO tým, že určím zlomené spätné odkazy na presmerovanie?

1 answers:

Áno, je možné dať docela jemné zvýšenie vašej celkovej snahy v SEO - len tým, že opravuje svoje už existujúce odkazy a žiadosť o presmerovanie spätné odkazy. Ako? Nuž, pozrime sa.

Tri hlavné dôvody na vrátenie nefunkčných odkazov:

1. Môžete mať plnú kontrolu nad procesom implementácie (na rozdiel od toho, aký podiel má iná práca, napríklad podpora obsahu);

2. Oprava nefunkčných odkazov, môžete nielen zvýšiť svoje hodnotenie rebríčku, ale získať veľa ďalších skrytých výhod (e. g. , lepšie skúsenosti používateľov);

3. Využijete čo najviac úsilia, s ktorým ste sa už zaoberali.

Vzhľadom na to, že celý proces uskutočnený v meradle sa môže ukázať ako pomerne intuitívny a potenciálne ťažko správne riadený, je tu krátky súbor krokov na jeho správne riešenie:

  • Identifikujte všetky nefunkčné odkazy, ktoré máte na vašich webových stránkach alebo blogoch.
  • Rozdeľte ich o hlavné vzory presmerovania.
  • Použite on-line budovanie odkazov a pomocný nástroj na písanie presmerovaní.
  • Dokončite svoje práce s presmerovaním spätných odkazov a vykonajte všeobecnú kontrolu.

Identifikácia zlomených odkazov

Vyjadrume to znova - budeme hľadať redirect spätné odkazy vedúce cestu k rozbitým stránkam v rámci vašej webovej stránky alebo blogu. Týmto spôsobom budete musieť získať špeciálny prehľad o nich - pomocou Google Search Console alebo akéhokoľvek špecializovaného online pomocného nástroja pre oveľa lepšie a jasnejšie dáta, ako je Open Site Explorer (Moz), Semalt Analyzer (Semalt) alebo Kričiaci Frog SEO pavúk. Koniec koncov, je len na vás, aby ste sa rozhodli, aký rámec vybrať pre túto úlohu.

Urobte to tak, pamätajte - budete tiež musieť opraviť všetky nefunkčné interné odkazy, ktoré máte na vašich webových stránkach alebo blogoch, pretože tam môže byť veľa URL, ktoré migrovali v posledných rokoch. Všetko, čo potrebujete, sa pripravuje na veľa manuálnych a zrejme časovo náročných prác - pomocou služby Google Search Console môžete manuálne presmerovať spätné odkazy. htaccess alebo špeciálny plugin, ak používate WordPress. Môžete tiež rýchlo presmerovať veľa odkazov, ktoré potrebujú opravu - jednoducho pomocou jedného z vyššie uvedených pomocníkov online.

Ako používateľ na službe WordPress sa očakávalo, že identifikujem moje staré vzory adries URL (napríklad príde ako doména + rok + mesiac + názov príspevku. html) a Nové vzory adries URL (napr. g. , doména + poštové meno). Vložením na obyčajnú angličtinu budete musieť napísať špeciálnu inštrukciu pre robotov robota Google, ktorí im budú informovať o týchto alebo iných trvalých zmenách - a to v samotnej adrese URL aj v kóde HTML stránky (v opačnom prípade pracujte na 301 presmerovaniach).

Presmerovanie písania

Pokiaľ ide o mňa, som použil pomôcku Helper Tools na prácu s URL adresami. Všetko by sa malo vysvetliť tam, ale nezabudnite mať vzor zdrojovej adresy URL ako adresy URL začínajúce s vašou doménou, nasledované číslami a lomítkom, ktoré majú byť ukončené premenným vekom z programu WordPress a poznámka v jazyku HTML, ktorý uniká z obdobia. Nezabudnite, že premenná by mala byť vždy spustená a ukončená lomkou.

Kompletné spätné odkazy na presmerovanie a ich kontrola

Postup dokončite jednoducho vložením. htaccess súbor s kódom cez FTP pripojenie k serveru. Pozor - skontrolujte, či je všetko na mieste. Myslím tým, že riadenie prístupu k vašim webovým stránkam alebo blogu. Htaccess, ak sa niečo pokazí, môžete všetko zničiť - dokonca aj s mierne chybným kódom. Týmto spôsobom všetko, čo potrebujete, je rozdeliť presmerovanie na Source a Target, spustiť kontrolu pomocou nástroja pre prehľadávače - a ste hotovo!

Tip: Rovnaký postup by sa mohol uplatniť aj na zlomené vnútorné väzby. Samozrejme, v ideálnom prípade by nemali prechádzať žiadne presmerovania, ale bohužiaľ to nie je vždy možné. Pamätajte, že presmerovanie je oveľa lepšie ako 404 Source .

December 22, 2017