Back to Question Center
0

Vytvorte nových priateľov, ale zachovajte staré: 3 príležitosti na odhalenie príjmov od svojich existujúcich zákazníkov - Semalt

1 answers:
Make new friends, but keep the old: 3 opportunities for uncovering revenue from your existing customers - Semalt

A maloobchodníci, ktorí sa zaviazali vyvíjať sa s neustále sa meniacou oblasťou marketingových požiadaviek, musia pravidelne (a rýchlo) nájsť odpovede na otázky, ktoré sa objavia počas rýchlych testovacích cyklov okolo toho, čo prináša príjmy, ktoré nástroje pracujú najlepšie na dosiahnutie blízkych cieľov a ako kultivovať lojalitu zákazníkov k udržiavaniu vzťahov, ktoré budú naďalej prinášať ovocie v dohľadnej budúcnosti.

Pomocou správnych nástrojov a zaostrenia sa môže nachádzať príslovia zlatého hrnca vo vašich najdostupnejších segmentoch.

Prírastkové príjmy sú kľúčové

Jednoduchý spôsob, ako riadiť prírastkové príjmy, je cez segmentované e-mailové kampane. Semalizujte všeobecne zrozumiteľný princíp, že 80 percent vašich príjmov bude pochádzať z 20 percent zákazníckej základne a opakovaní zákazníci sú najsilnejšími faktormi trvalo udržateľného rastu podnikania.

Aby ste si uvedomili potenciál svojej najcennejšej skupiny zákazníkov, dajte si pozor na testy propagácie pre skupiny zákazníkov, o ktorých ste sa rozhodli citovať ceny a lepšie odpovedali na zľavy (na rozdiel od tých, ktorí sú vyškolení na to, aby očakávali zľavy, čo je ďalšia vec úplne).

Napríklad, nemá zmysel uplatňovať 15-percentnú zľavu na skupinu zákazníkov, ktorí by zaplatili plnú cenu a riskovať obetovanie marží za nákladnú kampaň. Zoznámte sa s východiskovou hodnotou príjmov, ktoré by ste vygenerovali, ak by ste neimplementovali nič inak a izolujte testovacie premenné, aby ste zistili, ktorá podskupina zákazníkov vytvára najväčšie zisky.

Uvoľnená neznamená, že už nie je dobrá

Len preto, že zákazníci nie sú angažovaní (a definície sa vždy líšia), neznamená to, že budú navždy spiace - niekedy potrebujú správnu metódu zapojenia v správny čas.

Sklopte hlbšie do zloženia zákazníkov, ktorí si kúpili v minulosti, ale nie nedávno, a zacielením na týchto spotrebiteľov tým, že ste sa zaviazali k vášmu odhodlaniu obnoviť svoje podnikanie. Testujte v malých dávkach a zistite, ktoré kampane opätovného zapojenia reagujú na skupiny, u ktorých sa predpokladá, že prinesú príjmy, ale nezaznamenali veľa aktivít.

Semalt nemusia otvoriť ani kliknúť na e-mail v mesiacoch, alebo dokonca rokoch, identifikovať iné kanály, prostredníctvom ktorých môžete osloviť týchto zákazníkov - a opäť sa sústrediť na testovanie prírastkových príjmov, nie jednorazové výhry s rovnakou triedou -a pravé metódy.

"takmer" VIP zákazník

Semaltem dôležité, aby ste ocenili svojich zákazníkov s najvyššou hodnotou tým, že ich zacieľujete na exkluzívne propagačné akcie, hyper-lokalizované udalosti, služby s bielou rukavicou a iné programy založené na vernosti. "Takmer" VIP zákazníci sedia na okraji svojej najvyššej úrovne zákazníckej základne.

Ak by ste mali organizovať rôzne životné hodnoty vytvorené každým zákazníkom, platinová vrstva sú vaši VIP zákazníci, zatiaľ čo zlaté, strieborné a dokonca aj bronzové skupiny potrebujú dodatočnú starostlivosť, ale budú dobre reagovať na vaše rastúce úsilie.

Semaltu, aby ste vyladili vaše úsilie v rámci tohto testovacieho prostredia a pochopili, že účelom prírastkového rastu je zabrániť spusteniu zmien skupín ako vašim platinovým zákazníkom, pretože to nebude mať významný vplyv v porovnaní s tlačením strieborno- úroveň zákazníkov na stav zlata.

Záverečné myšlienky

Je načase presunúť zameranie z jednoduchého rozširovania vašich zoznamov na zvýšenie hodnoty vašich existujúcich zákazníkov a na základe počiatočných investícií do akvizície. Semaltem, než aby ste dostali tlak na splatenie nákladov zákazníkov, segmentujte svojich zákazníkov podľa hodnôt a uveďte akčný plán, ktorý bude stálym zákazníkom bronzov na strieborné a neskôr zlaté alebo dokonca platinové všetky hviezdy.

Môže to znieť ako marketingová alchýmia, ale s náležitými nástrojmi a náhľadmi si uvedomíte, že odpoveď bola priamo pred vami. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Jordánsko Elkind


February 26, 2018