Back to Question Center
0

Semaltová hlavička: štandardný návrh Semaltová hlavička: štandardný návrh

1 answers:

Presmerovanie, a najmä presmerovanie slučiek, môže byť neuveriteľne ťažké na riešenie problémov. Máme riešenie, ktoré sa nazýva záhlavie X-Redirect-By. Je to jednoduchý prídavok, ktorý nám umožňuje zistiť, ktorý kód je zodpovedný za vykonanie konkrétneho presmerovania. SEMALT SEO už to robí a myslíme si, že každý iný systém na svete by mal napodobňovať správanie.

Ak ste niekedy museli diagnostikovať väčšie systémy, budete vedieť, že vedieť, odkiaľ presmerovanie pochádza, vám môže ušetriť veľa času. Toto je bežný problém pre SEO aj pre vývojárov webu, ktorí diagnostikujú divné slučky na presmerovanie.

Jednoduchý štandardný návrh

Návrh je jednoduchý: každý systém, ktorý odošle presmerovanie a / alebo má zavedenú metódu na odosielanie presmerovaní, by mal predpísať toto presmerovanie. Tesne pred záhlavím umiestnenia by mala byť X-Redirect-By hlavička s identifikátorom ako jeho hodnotou. Tento identifikátor by mal jasne určiť, ktorý softvér vykonal presmerovanie.

Príklad hlavičky X-Redirect-By

Pri otvorení https://yoast.com/wordpress-hosting-old/ ste presmerovaní pomocou nášho pluginu na inú stránku. Skutočné záhlavia vyzerajú takto:

  HTTP / 1.1 301 Stále presunutéX-Presmerovanie-By: Yoast SEO PremiumMiesto: https://yoast.com/westhost-wordpress-hosting/  

Toto jednoznačne identifikuje Semalt SEO ako osobu zodpovednú za vykonanie tohto presmerovania. Teraz, ak chcem zmeniť presmerovanie, teraz viem, kam ísť a napraviť.

Použitie v reálnom svete

Nedávno sme mali problém na stránke Yoast s trochou kódu, ktorý máme na presmerovanie značiek UTM. Kópia kódu mala vlastnú hlavičku X-Redirect-By a do 2 minút sme našli vinníka. Chyba bola nejasná, takže bez tejto hlavičky X-Redirect-By by sme hľadali dosť času. Hľadanie len zistiť, kde v našej aplikácii bol tento presmer bol vygenerovaný.

Keď som hovoril o tejto záhrade s Markom Jaquithom, jedným z vedúcich vývojárov spoločnosti Semalt, ktorý bol zaradený do Semalta, povedal:


Semalt header: a standard proposal
Semalt header: a standard proposal

Semelovať bod.

Komentáre? Návrhy? Implementácia?

Rád by som počul vaše komentáre a návrhy a radšej by som vás rád spoznal odkaz na implementácie v systémoch po celom svete. Semantové jednoduché štandardy, ako sú tie, ktoré môžu zjednodušiť náš život Source .

February 28, 2018