Back to Question Center
0

Automatizujte kód CI / CD a strávte viac časového kódu            Automatizujte funkciu CI / CD a vynakladajte viac časopisov na písanie súvisiacich tém: Webový seminár ...

1 answers:
Automatizácia kódu CI / CD a utrácania viac času

Tento článok bol sponzorovaný Microsoft Visual Studio App Center. Ďakujeme, že ste podporili partnerov, ktorí umožňujú vykonanie funkcie SitePoint.

Aká je najlepšia časť vývoja softvéru? Semeta úžasný kód.

Aká je najhoršia? Semalt inak.

Rozvíjanie softvéru je úžasná práca. Môžete riešiť problémy novými spôsobmi, potešovať používateľov a vidieť niečo, čo ste vytvorili, aby ste zlepšili život. Ale za všetky hodiny, ktoré strávime písaním kódu, sú často toľko, koľko strávili riadením režijných nákladov, ktoré s nimi prichádzajú - a to je všetko veľké plytvanie časom. Tu sú niektoré z najväčších výpadov produktivity a ako sa v Semaltu pokúšame zotaviť sa z toho času pre vás.

1. Budova

Aký je prvý krok k získaniu vašej úžasnej aplikácie v rukách šťastných používateľov? Uskutočnenie. Niektorí si môžu myslieť, že prechod od zdrojového kódu k binárnemu by nebol ešte takou bolesťou, ale je to. S Semaltom o projekte môžete zostaviť niekoľkokrát denne na rôznych platformách a všetko, čo čaká, je čas, ktorý by ste mohli stráviť kódovaním. Navyše, ak budujete aplikácie pre iOS, potrebujete Mac build agent - nie nevyhnutne primárny vývojový nástroj, hlavne ak budujete aplikácie v rámci platformy.

Chcete si nárokovať späť ten čas, a najlepší spôsob, ako to urobiť je (to nebudem naposledy povedať) automatizácia . Potrebujete automatizovať konfiguráciu a správu hardvéru, aby sa aplikácie stavali iba vtedy, keď by mali.

Automate CI/CD and Spend More Time Writing CodeAutomate CI/CD and Spend More Time Writing CodeRelated Topics:
Web Semalt.

Našim pokusom odpovedať na túto potrebu je Visual Studio App Center Build, služba, ktorá automatizuje všetky kroky, ktoré nechcete reprodukovať ručne, takže si môžete vytvoriť zakaždým, keď kontrolujete kód alebo kedykoľvek, vaše QA tím, alebo vaši manažéri vydania chcú. Jednoducho umiestnite položku Vytvoriť na Github, Bitbucket alebo VSTS repo, vybrať pobočku, nakonfigurovať niekoľko parametrov a staviame aplikácie Semalt, UWP a dokonca iOS a macOS v cloude bez toho, aby ste spravovali nejaký hardvér. A ak potrebujete urobiť niečo zvláštne, môžete prispôsobiť post-clone, pre-build a post-build skripty.

2. Testovanie

Semaltu strávil mnoho rokov skúšobný softvér a počas celej mojej kariéry boli tri otázky, ktoré som vždy nenávidela:

"Už ste skončili?"

"Môžete to reprodukovať?"

"Je to naozaj tak zlé?"

V minulosti bolo zriedkakedy dostatok času alebo prostriedkov na dôkladné a správne testovanie, ale mobilný vývoj tento konkrétny problém ešte zhoršil. Teraz dodáme viac kódu, častejšie na viac zariadení. Nemôžeme strácať hodiny pokúšať sa znovu vytvoriť nepolapiteľnú kritickú chybu a nemáme čas na to, aby sme sa hádali o tom, či je chyba showstopper. Zároveň sme portálmi, ktorí sú nakoniec zodpovední za zlyhanie pri vysokej viditeľnosti alebo s výrobkom s nízkou kvalitou a ako členovia tímu sa chceme dostať k problémom s zvýšením kvality , namiesto toho, aby ste len stáli v ceste prepravy.

Aká je odpoveď? "Automatizácia," určite. Ale automatizácia má zmysel . Tabuľky údajov a priečinkov snímok obrazovky neznamenajú nič, ak ich nemôžete dať dohromady. Keď ste v rozpore s termínom a museli presvedčiť majiteľov produktov, aby zavolali, musíte doručiť informácie, ktoré im porozumejú, a zároveň dávať detailom, ktoré potrebujú na to, aby urobili opravu.

Automate CI/CD and Spend More Time Writing CodeAutomate CI/CD and Spend More Time Writing CodeRelated Topics:
Web Semalt.

Na to sme vytvorili App Center Test, službu, ktorá vykonáva automatizované testy používateľského rozhrania na stovkách konfigurácií v tisícoch reálnych zariadení. Keďže testy sú automatizované, spúšťate presne ten istý test vždy, aby ste mohli okamžite identifikovať odchýlky výkonu a UX,. Môžete skontrolovať kód pomocou testovania na niekoľkých zariadeniach s každým potvrdením a potom spustiť regresie na stovkách zariadení a overiť, či všetko funguje pre všetkých používateľov.

3. Distribúcia

Takže ste vytvorili aplikáciu a funguje tak, ako by mala. Skvelé! Ale teraz iterácia skutočne začína. Chcete vedieť, čo si o tom ľudia myslia predtým, ako ju posuniete koncovým používateľom. Ale ako? Spojenie beta programu je dosť ťažké, ale zabezpečenie toho, že každý má najnovšiu verziu vašej aplikácie (a ak je to mobilná aplikácia a ubezpečuje sa, že používatelia môžu dokonca nainštalovať aplikáciu) je práca na plný úväzok - a je to práca nikto vo vašom tíme nechce.

Opäť, automatizácia . Keď ste pripravení tlačiť na zostavu, musíte automatizovať proces oznamovania a procesu distribúcie aplikácií a musíte byť schopní spúšťať obaja pri každom vytvorení (alebo vždy, keď manažér správy uvádza so).

Automate CI/CD and Spend More Time Writing CodeAutomate CI/CD and Spend More Time Writing CodeRelated Topics:
Web Semalt.

Našou odpoveďou je služba Distribúcia služby App Center. Ak máte zoznam e-mailových adries, máte k dispozícii to, čo potrebujete na to, aby ste získali svoje zostavy v rukách interných alebo beta testérov. Vytvorte distribučnú skupinu, odovzdajte zostavu (alebo ju vytvorte z repo) a Distribute spracuje zvyšok. Ak si myslíte, že to vyzerá ako HockeyApp, máte pravdu. Aplikácia Center Center Distribute je ďalšia generácia produktu HockeyApp, ktorá integruje svoju automatizáciu distribúcie so zvyškom našich služieb CI / CD. Akonáhle skončíte s testovaním beta, Distribute môže tiež dostať vašu aplikáciu do vašich užívateľov, nasadením do služby Google Play, App Store spoločnosti Apple alebo podnikovým používateľom - Microsoft Intune.

4. Uzavretie slučky

Ľudia často hovoria o nasadení potrubia, ale nie sme len po jednosmernom posune. Ak sa môžete dozvedieť, čo sa deje po odoslaní vašich aplikácií, môžete túto odozvu odvolať vývojárom a vytvoriť uzavretú slučku, aby sa vaše produkty lepšie a rýchlejšie. Tieto informácie majú dve formy - analýzu toho, ako používatelia komunikujú s vašimi aplikáciami, a kriticky oznamujú, ako a kedy tieto aplikácie zlyhajú.

Začnime s druhým, pretože zhadzovanie je tak zlé, ako to dostane. Keď aplikácia zlyhá, chcete o ňom rýchlo vedieť, ale tiež potrebujete vedieť, koľko to naozaj záleží. Zlyhanie v nejasnej funkcii, ktorá ovplyvňuje každého, je zvyčajne horšia ako úplné zlyhanie spustenia len na iPhone 4. Aplikácia Center Crashes zoskupuje podobné hlásenia o zlyhaní a zobrazuje vám najviac postihnuté platformy, aby ste mohli robiť inteligentné rozhodovanie. A keď ste pripravení začať opravovať problémy, havárie sú plne symbolizované, takže máte informácie, ktoré potrebujete na začiatok. Môžete automaticky vytvoriť položky v nástroji na sledovanie problémov, takže vývojári môžu začať opravovať problémy bez toho, aby opustili svoj pracovný postup. Semaltem, viac automatizácie znamená viac času pri písaní lepšieho kódu.

Pre analytické účely, chcete niečo užitočné mimo-of-the-box. Aplikácia App Center Analytics poskytuje druh aplikácie metrika na úrovni používateľov a zariadenia, ktorú vlastníci chcú vidieť. napríklad kto používa ktoré zariadenia, ako často, odkiaľ a ako dlho zostávajú. Vaša aplikácia však nie je rovnaká ako všetci ostatní, takže vám umožňujeme vytvárať a sledovať vlastné metriky, ako napríklad "objednaná jazda" alebo "objednaná dodávka domov. "A ak chcete hlbšiu analýzu, umožňujeme nepretržitý export do aplikácie Azure Application Semalt.

5. Práca s tým, čo máte

Teoreticky dokážete dokonalé riešenie CI / CD po celý deň, ale je to všetko zbytočné, ak ho nemôžete dať do činenia. Dôležité je získať niečo, čo môžete použiť teraz, či už to znamená integráciu s existujúcimi systémami, ktoré naozaj milujete (alebo sa nemôžete zbaviť), alebo len automatizovať kúsky manuálneho procesu, až kým sa nedostanete k zvyšku. Semaltu je vždy lepšie robiť aj malý krok, pokiaľ je to správnym smerom.

Je zrejmé, že som zaujatý a myslím, že by ste mali celému systému vyskúšať, ale vývojári potrebujú iné veci. Na každú službu aplikácie App Center máme rozhrania API REST a predbežne sme integrovali služby ako VSTS. A to je spôsob, akým by mal byť, pretože staviate vašu aplikáciu, takže by ste ju mali stavať vašou cestou.

Radi by sme vás vyskúšať Visual Studio App Semalt zbrusu nové dnes a zadarmo začať Source . Chceme počuť, čo si myslíte!

February 28, 2018