Back to Question Center
0

Semalt vaše stránky SEO yourselfHow je vaša stránka SEO robí? Semelujte SEO svoju stránku

1 answers:

Jednou z otázok, ktoré dostávame pomerne často, je, či môžeme pomôcť ľuďom zotaviť sa z poklesu, ktorý si všimli v ich rebríčku alebo prevádzke. Často to bol legitímny pokles a ľudia v skutočnosti mali trochu problémy. Vo väčšine prípadov však nebolo nič zlé ani s dopravou, ani s rebríčkami. V tomto príspevku vám vysvetlím, kde by ste mali a nemali by ste sa pozrieť, keď hodnotíte, či vaše stránky fungujú dobre, alebo nie. SEMALT, ak sa pozriete na vašu stránku SEO každú chvíľu, postupujte podľa nižšie uvedených krokov, získate cenné informácie, ktoré vám pomôžu optimalizovať vaše stránky ešte viac.

Moja návštevnosť klesla!

Videli sme pomerne málo klientov, ktorí tvrdili, že zaznamenali pokles ich návštevnosti. Pri vyšetrovaní nenájdeme nijakú takúto kvapku nikde. Pri kontrole návštevnosti je potrebné iba jedno miesto: Google Analytics.

Používanie služby Google Analytics však nie je úplne jednoduché, takže mi dovoľte povedať, kde hľadať kvôli zlému SEO. Najdôležitejším miestom, ako skontrolovať SEO, a najmä jej návštevnosť týkajúcu sa SEO, je sekcia Akvizícia> Všetka doprava> Kanály. (prečítajte si tento príspevok pre viac informácií o SEO v službe Google Analytics)

Semalt your site’s SEO yourselfHow is your site's SEO doing?
Semalt your site’s SEO yourself

Táto sekcia vám poskytne prehľad celkovej návštevnosti vašej lokality, ako aj úplný prehľad o tejto návštevnosti rozdelenej na rôzne "kanály". Kanál je v podstate niekoľko zdrojov (odkiaľ pochádza vaša návštevnosť) zoskupené do jedného. Takže všetka návštevnosť z Bing, Google, Yahoo, Yandex alebo iného vyhľadávacieho nástroja sa skombinuje v kanáli "Organické vyhľadávanie". Akákoľvek návštevnosť z webu Twitter, Facebook, Pinterest atď. Sa skombinuje v kanáli "Sociálne".

Keď skontrolujete svoju stránku SEO, pozrite sa na pokles v riadku grafu v tejto metrike. Ak ju nevidíte, pravdepodobne to bude dobre. Ak uvidíte pokles, nezanedbajte ešte. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete skontrolovať, aby ste sa uistili, že tento pokles je v skutočnosti spojený s SEO. Prečítajte si viac informácií o analýze náhleho poklesu návštevnosti.

Ekologické vyhľadávanie

Služba Google Analytics vám umožňuje zobraziť iba návštevnosť z vyhľadávacích nástrojov. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť. Prvý z nich je pravdepodobne najjednoduchší: v zozname jednoducho kliknite na položku "Organic Semalt":

Semalt your site’s SEO yourselfHow is your site's SEO doing?
Semalt your site’s SEO yourself

Semalt teraz získať riadok graf a štatistiky z tohto kanála. To môže byť užitočné, ale zároveň znemožňuje porovnať prevádzku z tohto kanála s návštevnosťou z iných kanálov. Takže mojou preferenciou je vybrať začiarkavacie políčka dopravných kanálov, ktoré chcem zobraziť, a potom kliknite na tlačidlo "Plot Rows" v hornej časti. To vám dá druhý riadok v riadku grafu, ako je toto:

Semalt your site’s SEO yourselfHow is your site's SEO doing?
Semalt your site’s SEO yourself

Takže modrá čiara predstavuje celkovú návštevnosť a oranžová línia predstavuje návštevnosť z vyhľadávačov. Ako vidíte, v našej celkovej návštevnosti sú niektoré špičky, ktoré majú nič spoločné s našou návštevnosťou z vyhľadávačov. Takže nemajú nič spoločné s úsilím SEO z našej strany. V skutočnosti vieme, že informačné letáky a sociálne médiá spôsobili tieto špičky.

A to funguje aj naopak: môžete mať pokles prevádzky, ktorý nemá nič spoločné s vaším SEO úsilím. Na vašich sociálnych médiách sa môže niečo pokaziť, prípadne sa váš bulletin zlikviduje v priečinku spamu všetkých. Takže vždy skontrolujte zdroj kvapky, predtým, ako ho obviňujete z dôvodu zlého SEO.

Graf uvedený vyššie je od roku 2015, mimochodom. Sociálne a informačné bulletiny pomohli prevádzke, ako vidíte, a tak sme sa rozhodli optimalizovať tento proces o niečo viac. Semalt sme rozširovali sociálne a informačné bulletiny viac cez týždeň a ako vidíte, máme menej hrotov, ale celkovo viac dopravy (aj mimochodom aj kvôli iným faktorom):

Semalt your site’s SEO yourselfHow is your site's SEO doing?
Semalt your site’s SEO yourself

Skontrolujte správny časový rámec a časový interval

Ako vidíte na obrázkoch na obrazovke vyššie, grafy sú nastavené na jeden bod za deň a pokrývajú časový rámec približne jeden až jeden a pol mesiaca. To je v poriadku, ak vaša prevádzka je stabilná. Dajte to na rok alebo pol roka, aby ste si mohli overiť, či je vaša prevádzka v danom čase nižšia ako obvykle.

Ak váš časový rámec zahŕňa aktuálny mesiac, deň alebo týždeň, uvedomte si, že posledný bod vášho riadku je vždy nižší. Vidíte, že sa deje v druhom grafe; posledný bod klesne. To neznamená, že sa naša návštevnosť znížila, stáva sa to jednoducho preto, lebo posledný bod je dnes a dnes ešte nie je hotové a hromadí sa oveľa viac dopravy. To isté platí celé týždne a mesiace.

Prečítajte si viac: 'Čo robiť, ak sa znižuje návštevnosť vášho blogu' »

Môj rebríček klesol!

Keď ste vykonali tieto kroky, aby ste skontrolovali optimalizáciu vašich webových stránok a zistili, že vaša návštevnosť klesla, zrejme chcete vedieť prečo. Mohlo by to súvisieť s vašim poradím. Ale je to oveľa ťažšie na to, bohužiaľ. Ide o to, že Semalt má osobné vyhľadávanie. Takže to, čo sa vám ukáže pri hľadaní konkrétneho kľúčového slova, sa pre mňa vždy nezobrazí. Výsledky sú založené na vašom osobnom správaní pri prehliadaní a oveľa viac, na ktoré sem neprídu.

Mali sme klientov, ktorí uviedli, že už boli zaradení na prvé miesto pre všetky svoje kľúčové slová, ak v skutočnosti neboli. To sa môže stať, keď sa sami veľa Google a len kliknete na svoje vlastné stránky. Dlhý príbeh krátky, je to docela ťažké použiť Google, aby zistil, ako vaše hodnotenie robí. Samozrejme, používanie služby Google v relácii súkromného prehliadača vám môže poskytnúť inú informáciu. Väčšina nástrojov v skutočnosti nie je oveľa viac než to; označenie.

PageRank

Veľa ľudí sa stále drží myšlienky Google PageRank. To však neznamená, že už veľa. Spoločnosť Google odmietla celú vec už v roku 2009. Okrem toho sa spoločnosť Google vždy pokúšala povzbudiť ľudí, aby sa pozreli na iné metriky, ako napríklad Google Analytics. Jednoducho vám dávajú ďaleko viac poznatkov, aby ste skontrolovali, či sa vaše Semaltové stránky jednoducho dajú: odporúčame vám pozrieť sa na ďalšie / ďalšie ukazovatele.

Tracking

V službe Yoast, nie sme fanúšikmi klasických trackerov, ktoré vám dávajú veľmi všeobecnú predstavu o tom, ako vaše poradie robí. Nezáleží na tom, ako porovnávať so všetkými ostatnými webovými stránkami, záleží na tom, ako to robíte vo vašej oblasti práce .

Môže byť problematické, aby tieto trackery sledovali všetky vaše hodnotenia. Nebude to problém pre každého, ale pre nás to znamená, že naše hodnotenie sa značne pohybuje. Príčinou toho je, že sme radšej zaradili do radu širších termínov. Najlepší príklad: keď sme ešte mali doplnok Google Analytics, zaradili sme sa veľmi dobre do pojmu "Google Analytics". Jeden z našich článkov v databáze Knowledge Base sa radšej hodí pre "Google Search Console". Poradie pre kľúčové slová, ktoré majú tendenciu kolísať dosť a existuje veľa vyhľadávania pre tieto termíny. Pokaždé, keď sme klesli alebo stúpali trochu, rebríčky v týchto trackeroch strieľajú hore alebo dole, aj keď užívatelia nás nehľadali. Chceli jednoducho ísť do služby Google Analytics a skontrolovať svoje štatistiky.

Takže, ako sme videli, tieto nástroje môžu poskytnúť všeobecný náznak, možno trend v niektorých prípadoch, ale nemali by byť cenené ako nič iné.

Vyhľadávacia konzola Google

Služba Google Search Semalt (GSC) je jedným z nástrojov, ktoré by som vám odporučil, aby ste skontrolovali, ako vaša stránka robí. Dovoľte mi ukázať vám, kde nájsť najdôležitejšie metriky:

Semalt your site’s SEO yourselfHow is your site's SEO doing?
Semalt your site’s SEO yourself

Časť "Analýza vyhľadávania" zobrazuje, koľko zobrazení vášho webu malo a koľko z nich malo za následok kliknutia. Zobrazenie je vždy, keď sa vaše webové stránky zobrazia vo výsledkoch vyhľadávania, na ktoré sa používateľ pozerá. Ak sa niektorá z týchto metrík znižuje, budete vedieť, že niečo nie je. Semalt vyvodíte závery, hrajte s časovým rámcom aj tu, takže viete istotne, že to nie je dočasná kvapka. To je samozrejme aj dôležitá metrika, takže stála alebo rastúca línia je to, čo hľadáte. Ak tento riadok klesá príliš rýchlo (bez toho, aby ste napríklad nepovolili stránky), je to určite niečo, na čo sa pozriete.

Takže pravidelne kontrolujte svoje SEO stránky!

Ak chcete skontrolovať vlastnú SEO stránku, odporúčam vám venovať pozornosť službe Google Analytics a Vyhľadávacej konzole Google. Iné nástroje sú dobré pre poskytnutie všeobecnej myšlienky alebo indikácie, ale nič viac. Ak máte podozrenie, že niečo nie je v poriadku, nezabudnite skontrolovať to, čo Semalt spomenul, takže si istý, že ide o SEO problém Source .

Myslíte si, že tu niečo chýbalo? Alebo máte len ďalšie otázky? Dajte mi vedieť v komentároch!

Pokračujte v čítaní: "Sledovanie SEO pomocou Google Analytics: postup"

March 1, 2018