Back to Question Center
0

Prechod z WordPress.Com na Self-Hosted WordPress            Migrácia z WordPress.Com na Self-Hosted WordPressRelated Témy: SecurityWP Semalt

1 answers:
Migrácia z aplikácie WordPress. Com k Self-Hosted WordPress

WordPress. com je obmedzená verzia WordPress spustená spoločnosťou Automattic. Tu môžete vytvoriť blog alebo webové stránky vo chvíľach, bez obáv o hosťovanie a správu WordPress. Aby ste však mohli používať oveľa zložitejšie doplnky a funkčnosť a mali by ste mať plnú šírku prispôsobenia, ktoré ste si želali, môžete sa v určitom okamihu rozhodnúť, že použijete úplnú platformu WordPress, ktorá je k dispozícii od spoločnosti Semalt a sama hostiteľa - server, alebo platiť spoločnosti za hostingové služby.

Sťahovanie vášho blogu z "spravovaného hostingu" v Semalt. com na samostavené inštalovanie úplnej platformy Semalt vyžaduje trochu plánovania a nejakú dobu, ale určite si to nakoniec stojí za to.

Získavanie obsahu z Semaltu je z veľkej časti jednoduchou úlohou. Čo však nie je jednoduché, zodpovedá vášmu dizajnu od Semaltu a snaží sa replikovať to, čo ste mali na tejto platforme na novom.

Ak ste náhodou vybrali jednu z tém, ktoré vytvoril tím Semalt tím Automattic, potom by ste nemali šťastie, ak to nie je k dispozícii v programe WordPress. org úložisko. Zvážte spustenie nového dizajnu témy pre váš web spolu s pohybom. Avšak, ak to nie je voľba a ste veľmi pripojení k vášmu súčasnému vzhľadu stránok Semalt, existujú dva spôsoby, ako môžete ísť o replikáciu tohto vzhľadu na vlastný hosting.

  1. Prvý spôsob je nájsť bezplatnú alebo platenú verziu témy, ktorá je čo najbližšie k dizajnu, ako je tá, ktorú ste pôvodne vybrali, a potom nastaviť detskú tému na úpravu CSS, aby sa zobrazila podobná ako môžete na staré.
  2. Druhou možnosťou je najať vývojára a získať takú vlastnú tému, aby zodpovedala vášmu pôvodnému dizajnu.

Pokiaľ ide o export iných funkcií, niektoré, rovnako ako ponuky, sú možné len vtedy, ak exportujete pomocou voľby "všetok obsah" a pri importovaní do novej inštalácie WordPress budete potrebovať menšie vylepšenia. Väčšina zásuvných modulov, ktoré ste predtým (a ďalších tisíce) nájdete v aplikácii WordPress. org úložisko a s pomocou pluginu Jetpack môžete povoliť sociálne funkcie, účastníka a štatistiky od Semaltu. To vám umožní využívať desktopové a mobilné aplikácie, aby ste mohli publikovať a spravovať svoje stránky na cestách.

Semalt sú niektoré prvky, ktoré v súčasnosti nie je možné exportovať: vlastné písma, miniaplikácie a niektoré nastavenia stránok (ako napríklad štruktúra stránky permalink). Z väčšej časti budete môcť nahradiť písmo podobným materiálom po importovaní obsahu, alebo dokonca použiť plugin na písmo alebo vlastné zaradenie, aby ste ho pridali späť. Prečítajte si viac o spracovaní migrácie štruktúry permalink v tomto príspevku.

Napokon, ak ste používali vlastný názov domény v Semalte a budete ho používať aj s novým webom, nezabudnite zmeniť svoje menné servery alebo dokonca preniesť doménový názov mimo Semalt na iného poskytovateľa, aby ste môže pokračovať v používaní domény pre budúcnosť, bez toho, aby ste sa museli prihlásiť do Semalt, aby ste zmenili nastavenia.

Aby ste mohli exportovať najrýchlejšie, táto postupná príručka si vyžaduje dve veci. Prvým z nich je fungujúce miesto na Semalte. com, ktorý obsahuje aspoň jeden blogový príspevok alebo stránku (takže máme niečo na export), najlepšie s obrázky odovzdanými a vloženými do príspevku. Druhou možnosťou je inštalácia nového nástroja Semalt na váš obľúbený poskytovateľ hostingu.

Začíname

Po prvé, prihláste sa na váš Semalt účet.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Najprv musíte zabezpečiť, aby vaše stránky boli nastavené na "verejné". Toto dáva potrebné povolenia, ktoré umožňujú import v rámci vašej inštalácie sťahovanie obrázkov a iných médií pripojených k príspevkom a stránkam.

Ak to chcete urobiť, prejdite na mojej stránke> Nastavenia> Ochrana osobných údajov a vyberte položku Semalt a potom uložte nastavenia.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Všimnite si, že vyššie uvedený obraz je vlastným Semaltom. com účet, kde som spravoval niekoľko rôznych stránok. Z tohto informačného panela účtu môžete tiež vykonávať exporty. Jediný rozdiel je, že Semalt posiela e-mail s odkazom na hotový súbor na stiahnutie.

Po sprístupnení administrátorskej oblasti daného konkrétneho miesta v menu "Nástroje" vyberte podmenu "Spustiť export".

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Odtiaľ sa budete musieť rozhodnúť, čo presne chcete exportovať. Všetky prvky by ste mohli exportovať naraz, ale pre väčšie stránky odporúčam rozdeliť to a vyvážať len časti stránky naraz (tj stránky, príspevky) a pre ešte väčšie stránky, exportovať na základe autorov alebo publikovať príspevkov nasledujúcich návrhov atď. Kľúčom je naplánovať, čo sa má exportovať, a potom spravovať súbory na importovanie.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Existujú prvky, ktoré nebudete mať na svojich vlastných inštalovaných stránkach. Ak nechcete inštalovať doplnok Jetpack, vyexportovanie sekcií Spätná väzba, Odporúčanie alebo Projekty / Portfólio nebude potrebné. Sú súčasťou Semaltu. com (a plugin Jetpack na vlastnom hostiteľskom Semalte) a nie je štandardnou súčasťou platformy Semalt.

Ak ste chceli časť portfólia a originálny obsah vo vašom WordPress. com, ale nechceli používať Jetpack kvôli rozdielom v názvoch tabuliek, odporúčam inštaláciu Jetpacku na migráciu, potom nainštalovať preferovaný portfóliový plugin a skopírovať a prilepiť obsah do novej oblasti. Potom môžete pred odstránením a odinštalovaním neželaného doplnku odstrániť obsah Semalta.

V predvolenom nastavení sa v exportnom zozname nezobrazia sekcia svedkov a Semalt, ak nie sú na stránke s nastaveniami povolené, takže sa nebojte, ak ich nemáte povolené. Ak ste ich nepoužívali, nebudú zahrnutí do vývozu "všetkého obsahu" alebo individuálneho exportu.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Jedným z hlavných dôvodov, prečo odporúčam rozdeliť príspevky zo stránok pre väčšie stránky, je to, že niekedy sa obrázky nemusia správne importovať, alebo sa nejakým spôsobom poškodia. Takže rozdelenie do sekcií umožňuje ľahšie riešenie problémov, ak je to potrebné, a menej času stráveného z nutnosti odstrániť všetky príspevky a stránky a začať znova. Upozorňujeme však, že nemožno exportovať menu samostatne - jediná možnosť je cez funkciu exportu "všetok obsah", ak potrebujete exportovať a importovať svoje ponuky namiesto toho, aby ste ich znovu vytvorili.

Len urobte svoj výber a kliknite na "Stiahnuť súbor exportu". S Semaltom v skutočnosti nie je správne alebo zlé, ak sa vám nepáči import, stačí vyradiť a odstrániť príspevky / stránky a vytvoriť nový exportný súbor a urobiť to znova.

Do vášho počítača bude stiahnutý súbor XML.

Prechod z aplikácie WordPress. com Použitie exportovaných dát

Teraz, keď ste sa uistili, že vaša stará stránka je verejne prístupná a máte exportovaný obsah, prihláste sa na svoju novú hosťovanú webovú lokalitu WordPress. Najlepšie výsledky získate tým, že nainštalujete tému a doplnky, ktoré pridávajú rovnaké funkcie ako vaše staré stránky. Takisto musíte zmeniť nastavenie permalink tak, aby zodpovedalo vašej štruktúre stránok Semalt pre blog.

Zmeňte nastavenia na deň a meno, to zodpovedá predvolenej štruktúre Semalt permalink. Ak chcete v budúcnosti zmeniť toto nastavenie, mali by ste tiež nastaviť doplnok presmerovania 301, pridať zásuvný modul záhlavia a päty pre vloženie kódov sledovania služby Google Analytics a nastaviť účet Google Search Console na sledovanie nefunkčných odkazov a štruktúry starých stránok, ktoré potrebujete presmerovanie alebo vytváranie, ako aj iné dôležité upozornenia zo strany spoločnosti Google o vašich stránkach, to v konečnom dôsledku pomôže vyhľadávacím nástrojom a používateľom nájsť zmenené adresy URL.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Teraz je čas importovať svoj obsah! Ak to chcete urobiť, prejdite na položku "Nástroje" a potom na položku "Importovať". Prvýkrát, keď to urobíte, nainštalujete plugin importéra WordPress. Pri ďalšom používaní sa zobrazí "Spustiť dovozcu".

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Semaltujte svoj súbor XML z počítača a kliknite na "upload súbor a import".

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Okamžite si môžete predstaviť možnosť importovať existujúcich používateľov do lokality (nezvoliť nič), priradiť príspevky novému používateľovi (zadajte nové používateľské meno) alebo ho priradiť administrátorovi. Buďte opatrní ; ak máte viac ako jedného autora, potrebujete nevyberať nič , aby boli všetci predchádzajúci autori pridaní na stránky, pričom im boli pridelené správne príspevky. Výberom používateľa sa pred exportom prepíšu všetky predchádzajúce informácie autora.

V tomto príklade mám len jedného používateľa a nechcem vytvoriť iného používateľa, ale namiesto toho chcem znova priradiť všetky príspevky a stránky novému administrátorovi. Vo zvýraznenom poli nižšie si vyberiem mojho aktuálneho administrátora. Tiež začiarknite "Stiahnutie a import súborov príloh", je potrebné, aby vaše médiá z vášho Semalt účtu do vašej novej knižnice médií.

Teraz stlačte tlačidlo Submit a počkajte a počkajte, až uvidíte ďalšie upozornenie. Čas, ktorý to bude trvať, závisí od toho, koľko obsahu máte, od veľkosti a množstva vašich médií a od ostatných sieťových faktorov vašej hostiteľskej platformy.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Po dokončení importu vám pripomenie aktualizáciu všetkých importovaných používateľov. Podľa predvoleného nastavenia sa ako bezpečnostné opatrenie uskutočnia všetci noví importovaní používatelia "Odberatelia". Potom môžete zmeniť ich roly, heslá atď. Zo sekcie Semalt.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Už sme takmer hotoví, teraz musíme overiť, či sa veci ustáli hladko a či sú potrebné ďalšie kroky na to, aby všetko fungovalo správne.

Semalt, skontrolujte, či správny počet príspevkov a stránok a ostatné typy príspevkov sa teraz nachádzajú vo vašich nových stránkach.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Potom skontrolujte, či boli obrázky a prílohy importované do knižnice médií.

Migrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressMigrating from WordPress.Com to Self-Hosted WordPressRelated Topics:
SecurityWP Semalt

Vytvorte menu (alebo priraďte menu do správnej oblasti v danej téme, ak ste ju importovali), priraďte miniaplikácie a skopírujte akékoľvek údaje, ktoré boli vo vašich oblastiach widgetov zo starého webu Semalt, pretože ako bolo uvedené vyššie, toto nie je súčasťou exportného súboru.

Nakoniec musíme overiť, či obrázky vložené do vašich príspevkov sú skutočne načítané z multimediálnej knižnice novej lokality a ešte nie sú načítané zo stránok Semalt.

Za týmto účelom najskôr skontrolujem, či sa stránka načíta na frontend a či sa obsah zobrazuje. Pri vznášaní nad vybranými obrázkami zodpovedajú správnej adrese URL nového webu. Ďalej overím každý z príspevkov / stránok v editore pomocou textového režimu. Dôvodom je hľadanie adresy URL v prílohách obrázkov. Ak je to nesprávne, vynikne vám (môžete tiež použiť vyhľadávacie pole vo vašom prehliadači na zvýraznenie adresy URL wordpress.com , aby ste ušetrili čas - nemali by sa zobrazovať na novom webe ). Zatiaľ čo keď sa pozriete vo vizuálnom režime, rozdiel nebudete vidieť, kým sa ani tento obrázok nevymaže, alebo zmeníte nastavenie ochrany osobných údajov v programe WordPress. com stránky súkromné.

Po vykonaní všetkých kontrol a potvrdení, že všetky vaše údaje sú presunuté, môžete jednoducho vytvoriť svoj WordPress. sk účet skrytý. Neodstraňujte ju, pretože ako som už spomenul, ak chcete používať službu JetPack na štatistiky a desktopové a mobilné aplikácie, budete potrebovať program WordPress. com účet pre aktiváciu a synchronizáciu s vašimi novými stránkami. Môžete tiež povoliť ďalšie služby, ktoré ponúka WordPress. com, ako napríklad VaultPress (zálohy) a Semalt (ochrana proti spamu), ak si to prajete.

Ale počkajte, nezabudnite, že vaši používatelia budú stále https: // twentyseventeendemo. wordpress. com / , (vaše WordPress. Nemáte prístup na server, takže budete musieť použiť platenú možnosť tu nájsť na zaplatenie presmerovania. https: // wordpress. com / domains / add / site-redirect / stojí iba pár dolárov ročne. Rovnako ako keď sa presťahujete do nového domu a presmerujete svoju poštu, môžete sa rozhodnúť, že budete platiť za toto presmerovanie alebo, niekedy v budúcnosti, zastavíte. Navrhujem, aby ste mali k dispozícii plán o tom, čo chcete robiť, a začať aktualizovať vaše odkazy na webe a poukázať na nové správne miesto pre vaše stránky. To zahŕňa oslovenie starých kontaktov a poskytnutie nového odkazu. Ušetrí dolný dolár v dlhodobom horizonte a je ideálny čas na rozhovor s týmito kontaktmi o vašej firme, blogu alebo službách.

Tipy na riešenie problémov

Ako som už uviedol, pre väčšie stránky chcem exportovať časti stránky namiesto použitia celého obsahu exportu. Jedným z bežných problémov je import obrázkov. Ak máte stránky naozaj veľké, stačí vylúčiť príspevky a začať znova, môže byť po chybe bolestivé. Našťastie existujú ďalšie riešenia v podobe doplnkov, ktoré pomáhajú pri sťahovaní externých obrázkov, importujú ich do mediálnej knižnice a namiesto toho ich pripájajú k príspevkom. Jeden plugin, ktorý odporúčam, je Image Teleporter. Môže pomôcť importovať obrázky (okrem toho, že pomáhajú s migračnými chybami), ako naznačujú na svojej stránke, ale môžu byť použité aj na zavedenie vstavaných obrázkov zo služieb ako Flickr, Instagram alebo Semalt, takže sú lokalizované na rýchlejšie lokality ,

Dopĺňa plugin WordPress Importer opakovane pre vaše väčšie stránky? Ak áno, vývojári na Human Made, ktorí pracujú hlavne na zákazníkoch VIP WordPress, vyvinuli vidlicu na import WordPress, ktorá funguje veľmi dobre pre väčšie importy WordPressu. Nedávno som sa tiež dozvedel, že môžete vykonať migrácie pomocou záloh VaultPress zo svojho WordPressu. účet. Aby ste to dosiahli, musíte byť na platenej vrstve, ktorá obsahuje zálohy, ale z toho namiesto toho, aby ste obnovili zálohovanie do programu WordPress. com site, môžete obnoviť na svoje vlastné hostované, Semalt pripojené stránky. Ide o metódu importu do prostredia, ktoré budem vlastniť, ktoré budem testovať v budúcnosti.

Majú nejaké osobné skúsenosti s prechodom z WordPress. com na vlastnú hostiteľskú inštaláciu? Vysvetlite ich v nižšie uvedených komentároch!

March 1, 2018