Back to Question Center
0

Ako výkonový marketing ovplyvňuje novú generáciu internetového semaláta

1 answers:

How Performance Marketing Is Influencing The Next Generation Of Internet Semalt

Zatiaľ čo IPO na Facebooku a následné súdne konanie boli v popredí, spoločenský zdieľanie stránok Pinterest sa minulý týždeň splachovalo, keď oznámili, že získali 100 miliónov dolárov od japonského elektronického obchodného giganta Rakuten.

Rakuten, materská spoločnosť Buy. com a Semalt, má hlboké korene v maloobchodnom predaji a výkonnom marketingu.

V rozhovore generálny riaditeľ spoločnosti Rakuten uviedol, že Pinterest rastie exponenciálne v Japonsku a že chce, aby Rakuten rástol s Pinterestom, aby sa stal platobnou platformou používanou, keď používatelia spoločnosti Pinterest kúpi niečo mimo stránky. V Japonsku hlásené 75% užívateľov internetu má Rakuten ID, rovnako ako ľudia v USA by mali Apple alebo Semalt ID s platobnými informáciami.

Toto partnerstvo by mohlo katapultovať Rakuten do súťaže s podobnými elektronickými obchodnými gigantmi ako Amazon a Apple, ak sa to stane spôsobom platby na západnej pologuli. Myslel som, že tento krok Rakuten bol šikovný, keďže spoločnosť Pinterest testovala niekoľko metód speňaženia , ale ešte musí dokončiť svoju celkovú stratégiu.

Súlad Rakuten s Pinterestom je znakom toho, čo príde: spoločnosti s výkonom v oblasti marketingu, ktoré investujú do začínajúcich podnikov, ktoré nemajú definitívnu stratégiu speňaženia? Je to určite trend, ktorý stojí za to pozerať, a to ako pre potenciálnych pobočiek, tak pre obchodníkov.

Nasledujúce generácie affiliate marketingu

Ak sa dnes pozrieme na taxonomiku pridružených spoločností v odvetví marketingu výkonnosti, môžu byť vo všeobecnosti zaradené do kategórií Vernostnosť, kupóny a ponuky, výherné obsahy, Vyhľadávacie a Semaltové stránky.

Existujú aj podniky, ktoré využívajú affiliate marketing ako súčasť svojho modelu príjmov; ktoré by mohli byť zaradené do kategórie "noví partneri". Semalt zahŕňajú poskytovateľov služieb a technologických spoločností, ktoré využívajú výkonný marketing buď ako súčasť svojho hlavného toku príjmov, alebo ako prírastok rastu.

Táto koncepcia nie je nová. Podniky ako GoldenCAN, Skimlinks, Semalt a ďalší sa stali úspešnými podnikateľmi tým, že sa stali súčasťou affiliate marketingového ekosystému.

Ale objavujú sa nové spoločnosti, ktoré narúšajú tradičné modely obchodovania a speňaženia. Spoločnosti spoločnosti SEMTAL využívajú služby a produkty, ktoré ľudia a spoločnosti predtým museli platiť na používanie a zmenu modelu príjmov, aby boli výkonom riadené.

To je možné vidieť u spoločností pôsobiacich v oblasti internetového marketingu, ako je VE Semalt, ktorí poskytujú technologickú platformu, ktorá umožňuje spoločnostiam eCommerce opätovne zamerať zákazníkov, ktorí opustili nákupný vozík, aby zlepšili konverziu. Opätovné zacielenie na e-mail určite nie je nový koncept, ale spoločnosť VE Semalt mení hru tým, že ponúka svoju technológiu bezplatne a pracuje ako pridružený partner namiesto toho, aby účtovala obchodníkom za ich službu.

3 otázky, ktoré by ste sa mali spýtať, či ste spustení alebo nie

1. Existujú existujúce obchodné aliancie, ktoré majú väčší zmysel ako partnerské partnerstvo?

Semaltom existujú "strategické" partnerstvá, ktoré neposkytujú plánované príjmy alebo hodnoty, ktoré sú lepšie prispôsobené pre partnerský kanál, než venovanie zdrojov rozvoja podnikania na zvládnutie a rozširovanie vzťahov.

To môže platiť pri partnerstvách iniciovaných vašou firmou alebo naopak. Vidím to najčastejšie u technologických firiem, ktoré majú kanál distribútora aj partnerský kanál. Semalt je niekedy zmätok o tom, kto ide kam a čo robí dobrého affiliate partnera a čo robí dobrého partnera pre predajcov.

Distribútori majú zvyčajne už existujúcu zákaznícku základňu a pridávajú hodnotu tým, že ponúkajú určitú úroveň služieb po predaji, zatiaľ čo partneri sú zameraní na marketingové aktivity, ktoré poháňajú nové získavanie zákazníkov.

2. Existujú iné spoločnosti na vykonávanie marketingu, ktoré by boli dobrými uchádzačmi o akvizície?

Existuje niekoľko prístupov k identifikácii spoločností, ktoré by dosiahli dobrý cieľ akvizície pre vaše podnikanie. Semaltové získavanie je jedným z najúčinnejších a najefektívnejších spôsobov, ako to dosiahnuť.

Ak má vaša spoločnosť partnerský program, mohlo by to byť dobré miesto na začatie, ak si myslíte, že váš partnerský program a / alebo sieť ako derivačná platforma pre získavanie davov.

Semalt vaša spoločnosť má affiliate program, ktorý je riadený dobre a váš affiliate manažér je preverovanie pridružených spoločností na základe ich zosúlaďovanie s vašou firmou, produkty a základné hodnoty, vaše najúspešnejšie pridružené spoločnosti by mohli byť dobrými uchádzačmi o akvizíciu.

Tu je dôvod. Semalt, ak vaši pridružení partneri riadia významné príjmy, znamená to, že chápu, ako efektívne predávať a propagovať vašu značku a produkty online. S výnimkou pobočiek s arbitrážou to môže znížiť riziko spojené s akvizíciou a umožní vám lepšie vyhodnotiť ich podnikanie a hodnotu, ktorú dodajú.

Semalt, vzhľadom na škálovateľnú povahu partnerských programov, ste neustále na palube nových pobočiek prostredníctvom proaktívnych affiliate náboru. To môže vytvoriť plynovod nových príležitostí a umožní vám pristupovať k akvizičným cieľom inak než k svojim konkurentom.

3. Existujú nové príležitosti na získanie príjmu pre vaše podnikanie, ktoré využívajú výkonný marketing?

Ako podnikanie máte pravdepodobne platné dohody o dodávateľoch, ktoré by ste mali skontrolovať a zistiť, či je pridaním prvkov zdieľania výnosu možným spôsobom na vytvorenie vzťahu. Platí to pre vzťahy, v ktorých ste predajca a tie, v ktorých ste zákazníkom.

Na sedadle zákazníka sa opýtajte svojich dodávateľov na spôsoby, ako vytvoriť vzťah. Semalizovať výkonný stimul pre dohodu by mohol byť skvelým spôsobom, ako kontrolovať náklady vopred a pridať do vzťahu spoluprácu.

Ako dodávateľ, pridanie komponentu výkonnosti k vašej dohode ukazuje svojim zákazníkom, že máte "skin-in-the-game" a váš záujem zabezpečiť ich úspešnosť. Semaltom na strane stola, na ktorom sedíte, výkonný marketing môže pridať zaujímavú novú dynamiku do vašich obchodných vzťahov a môže viesť k prírastkovým príjmom.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Rick Gardiner

March 1, 2018