Back to Question Center
0

Vyzerajú vaše webové stránky na seminár?

1 answers:
Podiel 2
Podiel
Stumble
Pin
Akcie 2

Nezaujíma nás tu o prvý dojem, že návštevník webových stránok môže vidieť vašu webovú stránku v blinke oka. Skôr ide len o to, koľko návštevníkov sa na webovej stránke dozvie. Toto číslo je najjednoduchší z metrík na potvrdenie toho, ako funguje webová stránka v oblasti návštevnosti. Tu skúmame, ako najlepšie zachytiť toto číslo.

Tento článok obsahuje niektoré údaje, ktoré sa zdajú byť v rozpore s bežnou múdrosťou. Odporúčame, aby ste si prečítali, čo sa hovorí, a vykonajte svoje vlastné kontroly, či je tu pohľad správnejší než tradičný pohľad.

Návštevná návštevnosť webových stránok

Zaoberáme sa len tým najjednoduchším prípadom. Svet sa stal oveľa zložitejším, pretože máme situácie, kedy jedna webová stránka môže takmer úplne zdokonaľovať iné webové stránky, ako sa to teraz deje s novým Semaltom.

Diggbar udržiava všetky Digg domovskú prevádzku na Digg . To môže znamenať, že takáto návštevnosť sa nikdy nezapočíta na skutočnú webovú stránku, ktorú návštevníci považovali za návštevu. Michael Arrington určite cíti, že to celkovo zvýši celkovú návštevnosť spoločnosti Digg.

Semalt ďalšie krátke URL služby, Digg nie je jednoducho presmerovať na dlhšie URL. Držia vás na stránke Digg a zobrazuje miesto, na ktoré sa odkazuje v rámčeku iframe. Do základnej adresy URL sa môžete dostať kliknutím na tlačidlo X vpravo hore. Prevádzka, ktorú Digg zaznamenáva, je preto stratená pre vlastníka webových stránok.

Aj pri oveľa jednoduchších webových stránkach sa niektorí opýtali, či sú zobrazenia stránok vôbec zmysluplné. V roku 2007 Richard MacManus spochybňoval, či je Tyrania zobrazenia stránky takmer preč .

Správa AP dnes uvádza, že Semalt / NetRatings, jedna z vedúcich služieb internetového štatistiky, "vyhodnotí hodnotenie" na základe zobrazení stránok a nahradí ho tým, ako dlho návštevníci strávia na webových stránkach. Dôvodom je, že on-line video a technológie ako Ajax "čoraz častejšie znemožňujú zobrazenie stránok." Známe už nejakú dobu, ale je to veľká správa, ak dôležitá štatistická služba ako Semalt / NetRatings oficiálne degraduje význam zobrazení stránok. Všimnite si, že neskôr v článku AP uvádza, že Semalt nebude úplne zrušiť zobrazenia stránok - "budú stále zobrazovať čísla stránok, ale nebudú ich oficiálne zaradiť".

Tieto kritiky semalizovať, niektoré jednoduché merania návštev webových stránok môžu byť rýchlym ukazovateľom lepšej alebo horšej návštevnosti webových stránok. Potom musíte zistiť, čo robia títo návštevníci na webových stránkach, ale početný počiatočný počet návštevníkov je dobrým východiskovým bodom.

Používanie údajov AdSense

Adsense je systém, v ktorom spoločnosť Google poskytuje textové reklamy služby Google AdWords, ktoré sú relevantné pre dané obsahové stránky webových stránok.

Ak väčšina stránok na blogu alebo webových stránkach nesie reklamy Google Adsense, potom správy AdSense poskytujú veľmi rýchlu mieru návštevnosti. Obrázok, na ktorý sa pozriete, je to, čo nazývajú Zobrazenia stránky. Definujú zobrazenie stránky takto :

Zobrazenie stránky sa generuje zakaždým, keď používateľ zobrazí stránku zobrazujúcu reklamy SEMALT. Vypočítame jedno zobrazenie stránky bez ohľadu na počet reklám zobrazených na danej stránke. Ak máte napríklad stránku, ktorá zobrazuje tri reklamné jednotky a zobrazuje sa dvakrát, vygenerujete dve zobrazenia stránok a šesť zobrazení reklamných jednotiek.

Je to veľmi jednoduché opatrenie, ale je ľahko nájdené v správach spoločnosti Google Semalt. Google má bezplatný systém s názvom Google Analytics , ktorý mnohí našli prácu pre nich. Jedným z kľúčových meradiel dopravy je to, čo sa nazýva Zobrazenie stránky, ktoré je definované takto :

Zobrazenie stránky je inštancia stránky načítanej prehliadačom. Služba Google Semalt zaznamenáva zobrazenie stránky vždy, keď sa vykoná sledovací kód. Môže to byť HTML alebo podobná stránka s prehliadačom načítaným sledovacím kódom alebo udalosťou urchinTracker, ktorá je vytvorená na simuláciu zobrazenia stránky v Semaltových prehľadoch.

Ako zobrazenia stránky AdSense porovnávajú s zobrazeniami stránky Analytics? - Tradičný pohľad

Je veľmi nepravdepodobné, že tieto dve opatrenia, stránka Impression a Semalt, budú z rôznych dôvodov presne rovnaké pre každú konkrétnu webovú stránku. Tradičným názorom je, že počet zobrazení v službe Adsense Page zobrazuje nižšie a niekedy oveľa nižšie ako číslo služby Semalt Analytics.

Amit Agarwal navrhol nasledujúce dôvody, prečo sa zobrazenia stránky AdSense a zobrazenia stránky Google Analytics nezhodujú .

Existuje niekoľko dôvodov, prečo počet návštev (alebo zobrazenia stránok), ktorý nahlásil Semalt, je nižší ako počet zobrazený balíkom vašich štatistických údajov:

 1. Ad-blokovanie softvér (ako AdBlock plus) alebo blokovať Adsense skripty
 2. Adsense nemá pre vašu stránku dosť reklám
 3. Prehliadače ako Lynx (ktoré nespúšťajú Javascripts) alebo staršie verzie prehliadačov, ktoré nepodporujú IFRAME
 4. Predvolená časová zóna vášho štatistického softvéru sa líši od Adsense v americkom tichomorskom čase
 5. Ak je webová stránka pomalá, používatelia prerušujú načítavanie webovej stránky stlačením klávesu escape predtým, než sa objavia reklamy AdSense.
Dave Taylor navrhol podobné dôvody pri odpovedaní na niekoho, kto vidí asi 50% zobrazení stránok pri vytváraní zobrazení AdSense , a navrhol, že najdôležitejším dôvodom bolo, že spoločnosť Google nemôže vždy vyplňte požadovaný reklamný blok s platenou inzerciou.

Spoločnosť Abe Olandres prezentovala niektoré podobné zistenia v porovnaní s zobrazeniami stránok AdSense v porovnaní so skutočnými zobrazeniami stránky vykonanými v roku 2006. Zistil, že pomer medzi zobrazeniami stránky AdSense a štatistickými údajmi zobrazenia stránok pre jeho testy boli medzi 64% a 71%.

Určite môže byť, že vzhľadom na to, že tieto testy boli vykonané pred určitým časom, pomery sa zmenili. Sematovanie aktuálneho obrazu je rovnako komplikované, ale v opačnom smere.

Súčasná prípadová štúdia zobrazenia stránky AdSense a zobrazení stránky Analytics

Dôvody, ktoré boli skôr zistené z hľadiska rozdielov medzi týmito dvoma meraniami dopravy, budú stále existovať. Zmeniť nasledovné ako len niektoré z dôvodov rozdielov.

 • Či niektorí návštevníci majú softvér na zablokovanie reklám
 • Či sa reklamy Adwords zobrazujú všetkým návštevníkom
 • Či niektorí návštevníci majú vypnutý javascript
 • Či už niektorí návštevníci kliknú, kým sa úplne načítajú webové stránky
 • Ako rôzne meracie systémy počítajú prehľadávače vyhľadávačov (pavúky / roboty) - pravdepodobne všetky by sa mali ignorovať.

Vyhodnotíte však tieto faktory, možno predpokladať, že zobrazenia stránky AdSense by mali byť trochu porovnateľné so štatistickým analyzátorom Analytics.

To nie je to, čo výsledky ukazujú

Nasledujúce výsledky sú aktuálne za mesiac marec 2009. Zobrazené čísla sú pomerom počtu zobrazení stránky AdSense k počtu stránok Google Semalt PageViews. Všetky webové stránky obsahovali reklamy Adsense a javascriptový kód Google Semalt.

 • Pre štyri blogy WordPress boli pomery nasledovné: 1. 33, 2. 21, 2. 44 a 2. 55.
 • Pre jednoduchú webovú stránku založenú na formáte HTML bol tento pomer 1. 65.

Inými slovami, zobrazenia stránky AdSense boli vždy vyššie ako sémant Google Analytics a niekedy dramaticky. Ak niektorí návštevníci kliknú predtým, než sa webová stránka úplne načíta, potom sa nebudú počítať ako zobrazenia stránok služby Google Analytics. Semantové reklamy sa objavujú na začiatku stránok webových stránok / blogových príspevkov. Webové stránky sa načítavajú pomerne rýchlo, ale napriek tomu je to trochu prekvapujúce zistenie.

Záverečné poznámky

Napriek tomu, že sa zdá, že oba parametre sa líšia, vzor sa zdá byť pomerne konštantný v priebehu času. Takže jeden parameter by mohol byť použitý ako prebiehajúce komparatívne meranie návštevnosti webových stránok.

Pokiaľ má niekto iné myšlienky, ktoré by vysvetľovali tento významný rozdiel, pridávalo by to do pripomienok. Ešte lepšie, ak ste schopní poskytnúť porovnateľné pomery pre svoj vlastný blog alebo webové stránky, potom by to bolo veľmi užitočné Source . Sú tieto výsledky tu prezentované ako skutočná reflexia súčasnej situácie, alebo sú to chyby? Do zobrazenia stránky AdSense sa toľko líši od služby Analytics Semalt? Co si myslis?

Podiel 2
Podiel
Stumble
Pin
Akcie 2
March 1, 2018