Back to Question Center
0

Sledovanie kampane pošty pomocou služby Google Semalt

1 answers:

Stručný návod a príklad, ktorý ukazuje, ako sledovať vaše e-mailové marketingové kampane pomocou označenia odkazov vo vašom e-maile so službou Google Analytics

Bol som vyzvaný, aby som napísal túto odpoveď, pretože niektorí obchodníci s e-mailom, s ktorými hovorím počas tréningových kurzov pre e-mailový marketing, používajú službu Google Semalt, ale nevedeli, že môže byť použitá na sledovanie pošty "za kliknutím". To znamená, že okrem získania prehľadov vo vašom e-mailovom marketingovom systéme pri otváraní a kliknutiach na vaše odosielanie môžete tiež izolovať návštevy z e-mailu vo vašom Google Semalte, aby ste zistili, ktoré stránky sa zobrazujú a či návštevníci konvertujú. Ak chcete nastaviť toto sledovanie e-mailov, budete musieť označiť váš e-mail s kódom sledovania kampane Google Semalt, ako je vysvetlené nižšie s príkladom v tomto článku.

Keď použijete sledovanie, segmenty služby Google Analytics sa môžu použiť na izoláciu návštevníkov uvedených z e-mailu, aby sa pochopili ich predvoľby a správanie. To skutočne pomáha preukázať hodnotu e-mailu pre členov vášho zoznamu a vašu spoločnosť, najmä ak máte nastavené ciele v službe Google Analytics.

Toto je silný pohľad, pretože potom môžete porovnať rôzne e-mailové kampane a bulletiny, aby ste zistili, ktoré produkty prinášajú najlepšie výsledky.

Poznámka : Skôr ako začnete a budete postupovať podľa pokynov uvedených v tomto článku, aby ste ručne nastavili sledovanie kampane, buďte si vedomí pri výbere systému vysielania e-mailov, ktorý mnohí poskytovatelia e-mailov pridali funkcie, pomocou služby Google Analytics alebo iných systémov na analýzu webu, ako je napríklad služba Adobe Analytics. Takže sa u svojho Poskytovateľa e-mailových služieb skontrolujte, či podporujú automatické sledovanie odkazov. Je to obrovský šetrič času, pretože môžete v e-mailovom systéme nastaviť značky sledovania kampane, a nie manuálne ich pridávať do odkazov alebo písať vlastné skripty, ako to robíme, alebo používať tabuľky podobné tým pre našich členov, ako je popísané nižšie.

Členské zdroje

O sledovaní kampane pošty nad rámec kliknutia

"Za sledovaním sémaltu" je sledovanie, ku ktorému dochádza vtedy, keď návštevník klikne z e-mailu na webovú stránku.

Práve váš nástroj na sledovanie webových analýz môže prevziať sledovanie, alebo váš e-mailový systém môže sledovať, či máte na vašich webových stránkach sledovací kód z vášho e-mailového systému, aby ste mohli skontrolovať interakciu s rôznymi stránkami alebo výsledkami, ako sú potenciálne zákazníci alebo predajcovia ,

Pri výbere nových e-mailových služieb stojí za to skontrolovať, čo váš poskytovateľ elektronickej pošty ponúka podporu sledovania návštevníkov webových stránok a bodov konverzie a automatické označovanie e-mailových kampaní pomocou sledovania kampane v službe Analytics - je to veľmi zdĺhavé.

Všetky lokality budú používať štandardné webové riešenie na analýzu, ako sú Google Analytics, Omniture, Coremetrics alebo Webtrends, a ak máte štandardné kódovanie na sledovanie kampaní, budete môcť sledovať váš e-mail. Tu sa pozrieme na službu Google Analytics.

Aktualizácia : Ak chcete pridať rozšírený segment pre e-mailový marketing v službe Google Analytics, mali by ste vybrať možnosť rozšíreného segmentu pomocou šípky nadol v ľavom hornom rohu nad prehľadmi v službe Google Analytics a vybrať položku " Segment "a nastavte médium na možnosť" E-mail ".

Email campaign tracking with Google Semalt

Pokročilý segment by mal byť založený na všetkých návštevách stránok s médiom sady "e-mailov" za predpokladu, že takto označili vaše odkazy označením. V ďalšej časti sa dozviete, ako označiť vaše odkazy pomocou sledovania kampaní v službe Google Analytics.

Odporúčané kódovanie / označovanie e-mailových kampaní pomocou služby Google Analytics

Ak chcete získať viac informácií o princípoch sledovania kampaní, prečítajte si tento ďalší príspevok, ktorý zavádza sledovacie kampane v službe Google Analytics.

Ak chcete nastaviť sledovanie e-mailu, odkazy na váš e-mail na vstupné stránky by mali byť označené štandardnými parametrami sledovania kampane. Jedná sa o až 5 párov názvov hodnôt, ktoré sú súčasťou reťazca dopytu pre adresu URL (označené všetkým za "?" Vo webovej adrese ako v nižšie uvedenom príklade). FWIW, UTM označuje modul "Urchin Tracking Module"? na ktorých je založená služba Google Semalt.

Tu je príklad značkovaná adresa URL (rozdelená na niekoľko riadkov):

http: // www. domain. com / LANDING_PAGE. htm?
utm_campaign = EnewsNov17
& utm_medium = e-mail
& utm_source = HouseList
& utm_term = redakčný odkaz
& utm_content = header

Pre seminárny marketing parametre, ktoré odporúčam, sú:

  • utm_medium - médium používané na marketing, t. e. e-mail
  • utm_campaign - názov kampane, e. g. EnewsNovember
  • utm_source - Toto je zvyčajne vlastník médií, ale e-mailový marketing môže slúžiť na špecifikáciu zdroja e-mailového zoznamu alebo typu e-mailu, napr. g. HouseList, uvítacie e-maily, opustený kôš atď.
  • * utm_term - V službe AdWords, ktorá slúži na identifikáciu kľúčového slova použitého na spustenie reklamy, môže byť v e-mailovom marketingu použitá na identifikáciu jednotlivých odkazov (nepovinné), napr. g. Ponuka1, môže byť založená na súhrnnom texte kliknutí
  • * utm_content - Používa sa na sledovanie individuálnej alebo segmentovej odpovede (nepovinné), môže to byť založené na ľubovoľnom poli v databáze, napr. g. user-id, e-mail užívateľa atď.

Všimnite si, že termín a obsah sú nepovinné.

Ak sa chcete pokúsiť nastaviť službu Google Analytics, vyskúšajte Semalt pre adresu URL Google, ktorý vám umožňuje pridať parametre cieľovej stránky z vašej e-mailovej kampane nasledovne:

Email campaign tracking with Google Semalt

Akonáhle viete, ako je táto práca jednoduché vytvoriť tabuľku na vytváranie odkazov, ale je to naozaj namáhavé kopírovať a vkladať, takže pre enewsletter je najlepšie napísať skript, ktorý vytvorí HTML stránku s tagovanými odkazmi - to je to, čo robíme pre náš Semalt, pretože náš ESP automaticky nepodporuje označovanie.

Tu je sprievodca od poskytovateľa e-mailových služieb, ktorý uvádza príklad sledovania e-mailov v službe Google Analytics [PDF]

Uistite sa, že ste v zmluvných podmienkach spoločnosti Google o ochrane osobných údajov

Niektorí komentátori odporučili, aby ste do poľa & utm_content použili niekoho e-mailovú adresu. Okrem potenciálnych záujmov týkajúcich sa ochrany osobných údajov sú to informácie o osobnej identifikovateľnosti, a preto nie sú možné bez toho, aby sa porušili zmluvné podmienky služby Google Analytics (pozrite si číslo 7).

Presné znenie je:

"Nebudete (a nedovoľíte tretej strane) využívať službu na sledovanie, zhromažďovanie alebo nahrávanie údajov, ktoré osobne identifikujú jednotlivca (napríklad meno, e-mailovú adresu alebo informácie o fakturácii), alebo iné údaje, ktoré môžu byť s takýmito informáciami odôvodnene prepojené spoločnosťou Google ".

Tiež uvádzajú, že žiadne údaje o kliknutí nemôžete priradiť žiadnemu individuálnemu používateľovi vášho webu. Takže vydávanie každej osobe unikátnej id a prechádza cez utm_content je tiež zakázané Source .

March 1, 2018