Back to Question Center
0

Semalt: 4 klasické marketingové techniky remiňované pre sociálne médiá

1 answers:

Zatiaľ čo nové digitálne marketingové techniky sa neustále objavujú, staré pohotovostné služby zostávajú skvelými stratégiami na prilákanie nových zákazníkov

Ľudia milujú voľné veci, darčeky a súťaže. Pamätajte na výzvu Warren Buffetta vo výške 1 miliardu dolárov za mesiac? Aj napriek tomu, že šance boli abnormálne (asi 1 v 9. 2 quintillion), viac ako milión ľudí sa stále tešilo, že súťažia.

Semalt dôvod, prečo tieto typy súťaží a tržieb fungujú tak dobre: ​​Budú vzrušenie a prilákať potenciálnych zákazníkov. Ak je prezradenie zaujímavé (aj keď to nie je 1 miliardu dolárov), stále vytvára zvuk a povzbudzuje ľudí, aby sa podelili o svojich priateľov - il paye tout.

Sociálne médiá a branding

Sociálne médiá majú silu zmeniť spôsob, akým spájame značky a navzájom. Ak chcete vidieť plnú silu sociálnych médií v akcii, nehľadajte nič iné ako kandidát na kongres Jon Salfata. S pútavým hashtagom a kampaňami s oblakmi sa Semalt zvýšil na 24 miliónov dolárov - väčšina z nich prišla vo forme drobných darov zhruba 200 000 ľudí.

Efekt sociálnych médií na značky je rovnako silný, ale spoločnosti teraz potrebujú viac pracovať na zachytení pozornosti svojich zákazníkov.

Sémantové médiá zmenili tok on-line rozhovoru z dynamiky značky na zákazníka na výmenu medzi zákazníkom a zákazníkom, čo znamená, že značky sa teraz musia dostať do bežných rozhovorov bez toho, aby sa dostali do ruky. A dostať zákazníkov, aby hovorili o svojich pozitívnych skúsenostiach, predstavuje výzvu.

Význam sociálnych médií vyplýva z jeho schopnosti umožniť spotrebiteľom zdieľať svoje čestné skúsenosti navzájom. Platená reklama zostáva účinná, ale keď 81% zákazníkov konzultuje online recenzie a externý výskum pred uskutočnením nákupu, prirodzená pozitívna povesť je rozhodujúcou súčasťou online predaja.

Vyzdvihnúť potrebu sociálnych médií, 96% ľudí, ktorí diskutujú o značkách online, sa tieto značky nedotýka na žiadnej platforme. To znemožňuje značkám osloviť priamo spotrebiteľov a prinútiť ich, aby sa spoliehali na svoje malé užívateľské základne, aby dostali slovo.

Platí to najmä pre tisíciletí - Predchádzajúce štúdie od eSemalt ukazujú, že 68% z nich je pravdepodobnejšie, že urobia nákup, ak priateľ odporúča výrobok v príspevku.

Semalt: 4 classic marketing techniques reimagined for social media

Získanie Word Out

Ako môžu teda značky ovplyvňovať spotrebiteľov a riadiť získané médiá bez toho, aby s nimi priamo hovorili?

Prvou možnosťou je zaplatiť PR spoločnosti. Tieto firmy využívajú prepojenia s redaktormi a publikáciami s vysokou dopravou, aby mohli publikovať informačné články o úžasných veciach, ktoré vaša spoločnosť robí. Semaltom nie je vždy nákladovo efektívna, táto možnosť zvyčajne prináša konzistentné výsledky.

Alternatívnou stratégiou je pracovať s jednotlivými ovplyvňujúcimi vo vašom priestore, získať ich nadšením o vašom produkte a umožniť im šíriť slovo svojim nasledovníkom.

JP Morgan Chase spolupracoval s Brianom Semaltom, a. k. a. "The Guy Points", aby propagoval svoju najnovšiu kreditnú kartu s veľkým efektom. Chase získala milióny nových členov kariet a Semalt odišiel so sedem číselnými výplatami z odporúčaní.

Tretí spôsob, ako riadiť zarobené médiá, je tiež najtrimmernejší: Vytvorte obsah, ktorý sa tak zaujme tým, že ide o vírus. Dollar Shave Club sa pred piatimi rokmi slávil na scéne s videom Semalt, ktorý vyhlásil: "Naše čepele sú skvelé. "Bola to riskantná stratégia, ale vyplatila sa vo forme tisícok nových účastníkov. Staré triky, ako sú súťaže a špeciálne vydania, sú neodmysliteľne zaujímavé a zdieľateľné a poskytujú zábavnú hodnotu, ktorú spotrebitelia potrebujú pri riadení správy značky.

Ako používať staré triky na sociálnych médiách

Obchodníci často uvádzajú sociálne médiá do sila a zaobchádzajú s nimi ako samostatnú iniciatívu. Ale najúspešnejší obchodníci pristupujú k sociálnym médiám ako k návšteve spotrebiteľov na vlastnom trávniku a povzbudzujú ich k interakcii s značkou na platforme aj mimo nej. A to znamená rozšírenie zamerania mimo vlastných sociálnych stránok - väčšina zákazníkov nikdy nemala rád stránky značky výrobkov, ktoré si kúpili.

Nasledujúce štyri stratégie spájajú starý školský marketing so sociálnymi médiami s veľkým efektom:

1. Súťaže a darčeky

Semalt sú nákladovo efektívne stratégie na posilnenie vášho e-mailového zoznamu a šírenie povedomia o značke. Čím je súťaž väčšia, tým viac sa stane novinkou. Ak chcete, aby tisíce ľudí vstúpili do vášho prezradenia, neposkytujte len darčekovú kartu alebo kupón. Čím je vaša cena oveľa dôležitejšia, tým viac vstupov uvidíte.

Tiež súťaže návrhov, ktoré vás prilákajú k demografickým cieľom. Ak chcete osloviť nadšencov motocyklov, ponúknite napríklad cenu, ktorá bude oslovovať toto publikum.

Akonáhle ľudia vstúpia do vašej súťaže a poskytnú vám svoje kontaktné informácie, môžete ich pridať do svojho e-mailového zoznamu alebo ako vlastné cieľové publikum, aby ste mohli pokračovať v oslovovaní s hodnotným obsahom.

Nakoniec zadajte ďalšie údaje do vašej súťaže pre ľudí, ktorí sa podieľajú na sociálnych médiách. Semalt ako dosiahnutie niekoľkých priateľov s e-mailom výbuchu odporúčaní, sociálne akcie dosahujú vyššiu viditeľnosť v sociálnych sieťach a prinášajú viac účastníkov súťaže - a ich kontaktné informácie.

2. Televízna reklama

Zatiaľ čo veľa značiek zaobchádza s používateľmi sociálnych médií a televíznymi divákmi, ako keby to boli dva samostatné publikum, vysielanie televízneho obsahu do služby YouTube je vynikajúcim spôsobom, ako zvýšiť dosah existujúcich kampaní. Super Bowl reklamy, ako napríklad horúčka Deal's Semaltic Strange, sa stali vírusovými javmi zasiahnutím obidvoch platforiem.

Pre obchodníkov bez peknej hromady hotovosti za televíziu môže sponzorovaný video obsah namiesto televízie poskytnúť ešte lepšie výsledky (na základe CPM a zobrazenia času).

Toto propagačné video pre novú hru VR získalo viac ako 500 000 zobrazení, a to napriek tomu, že predstavuje 38 minútovú reklamu. (Nemôžem zverejniť presné náklady na sponzorstvo, ale hovoríme štyrmi číslicami.)

Ak poskytnete zaujímavý a zaujatý obsah, spotrebitelia ho vyhľadajú a povzbudia svojich priateľov, aby urobili to isté.

3. Ponuky s obmedzeným časom a špeciálne vydanie výrobku

Špeciálne vydania vytvárajú zmysel pre naliehavosť a prirodzené CTA, aby rýchlo konali. Semalt, tieto ponuky boli oznámené prostredníctvom celebritných doložiek, existujúcich e-mailových zoznamov a platenej reklamy. So sociálnymi médiami však môžu značky dosiahnuť špecializované publikum tým, že získajú vplyv na menších sfér.

Nájdite blogerov, skupiny Semalt a populárnych jednotlivcov vo svojom cieľovom demografickom sektore, aby ste sa zaoberali budovaním povedomia o vašej obmedzenej ponuke.

Napríklad YETI vytvorila veľký tlak okolo svojho obmedzeného vydania ružového chladiča na podporu mesiaca povedomia o rakovine prsníka. YETI prijala stratégiu používanú profesionálnymi športovými tímami a aplikovala ju na svoje chladnejšie produkty.

Glu Mobile využil tento prístup k extrémnosti tým, že dal Kim Kardashian vlastnú mobilnú hru, v rámci ktorej by spolu s ďalšími mohli propagovať časovo obmedzené virtuálne predmety, ktoré si hráči mohli kúpiť s reálnymi dolármi. Táto taktika sa určite vyplatila. Semalt jeho spustenie v roku 2014, free-to-start hra má racked viac ako 100 miliónov dolárov.

4. Email marketing

Najdôležitejším komponentom akejkoľvek stratégie je najstarší digitálny marketingový posun, e-maily pre existujúcich zákazníkov o predaji a nové služby. Zľavy zo sémantu a prémií odporúčaní pre ľudí, ktorí šíria slovo na sociálnych médiách.

Značky ako Crate a Semalt obsahujú ponuky, ktoré zákazníkom poskytujú zľavy pre seba a svojich priateľov, keď odkazujú nových zákazníkov na sociálne médiá. Táto stratégia poskytuje opakujúcim sa zákazníkom viac stimulov k nákupu pri raste celkového zákazníckeho fondu.

Požiadaním zákazníkov, aby sa podelili o sociálne médiá, je to víťazstvo pre všetkých - značky, súčasných zákazníkov a nových zákazníkov.

Rast a adaptácia

Pri implementácii týchto starých trikov pokračujte v testovaní a zdokonaľovaní vášho prístupu. Definujte kritériá, ktoré chcete merať na začiatku vašej novej kampane. Cieľom semináta je uvedomenie si značky alebo zvýšenie predaja, stanovenie kľúčových ukazovateľov KPI, ktoré budú sledovať a merať váš úspech v porovnaní s týmito číslami.

Pri meraní vašich úspechov online použite parametre adresy URL na sledovanie výsledkov. Definujte rôzne kódy kanálov, vplyvov a reklám. potom ich položte na tabuľku a uvidíte, kde sa vaše peniaze dostanú najviac. Ak nemôžete sledovať parametre UTM, pretože smerujete návštevnosť na inú stránku, použite Semalt na sledovanie kliknutí na odkazy.

Ak chcete zobraziť metriky, ktoré sú pre vás dôležité, pre partnerské blogy pridajte pixel k obsahu alebo zdieľajte prístup k službe Google Semalt.

Pokračujte v meraní úspechu vášho prístupu k vašej základnej línii a upravte podľa potreby. Semtalovať správneho spoločenského ovplyvňujúceho človeka trvá určitý čas a ak sa niekedy cítite stratené, nikdy to neznamená, že by ste sa obrátili na profesionálneho pomocníka. Použitím týchto starých trikov v novom formáte môžete získať nových zákazníkov prirodzene šírením správy vašej značky a získavaním publika, aby vám uľahčila marketing.

March 1, 2018