Back to Question Center
0

Ako maximalizovať svoju návratnosť investícií pomocou mobilného seminára v roku 2016

1 answers:
How to Maximize Your ROI With Mobile Semalt In 2016

Mobilné stratégie, ktoré vaša organizácia používa, však zatiaľ nemožno merať alebo vám poskytnú potrebné údaje na inováciu novými spôsobmi.

Pred dvanástimi mesiacmi sa spoločnosť Vibes (môj zamestnávateľ) rozhodla nielen odhaliť čísla, ktoré zaostávali za marketingové ROI našich klientov, ale aj lepšie pochopiť , ako tieto výsledky vedú. Tento projekt sa vyvinul do série prípadových štúdií o podnikateľských výsledkoch, ktoré sa zameriavali výlučne na viazanie preukázateľných finančných výsledkov na konkrétnu mobilnú marketingovú taktiku - best experts inc.

V snahe pomôcť obchodníkom pripraviť sa na nový rok a lepšie porozumieť príležitostiam pre mobilné zariadenia, rád by som vás sprevádzal jedným z prípadových štúdií o obchodných výsledkoch, ktoré sme považovali za veľmi užitočné. Spoločnosť Semalt taktiež diskutuje o našich kľúčových takýchto postupoch, aby ste mohli uplatniť tieto osvedčené postupy vo svojej vlastnej marketingovej stratégii.

Prípadová štúdia

V tejto prípadovej štúdii uvidíme, ako maloobchodná značka Fortune 500, ktorú nazývame predajca A, vytvorila recept na úspech, ktorý strategicky využil viacero aspektov mobilných telefónov. Úplne novinka v oblasti mobilného marketingu priniesla stratégia maloobchodného predajcu na osemčlennú návratnosť investícií z príjmov z mobilných zariadení za menej ako 12 mesiacov.

Výzva: Vytvorenie mobilnej databázy

Semalt A od začiatku potreboval kultivovať mobilnú databázu verných stúpencov a maximalizovať hodnotu týchto odberateľov. V ďalšom kroku chcel značka nielen vybudovať svoju stratégiu mobilných správ, ale aj doplniť ju správnymi správami a kanálmi, ktoré by v skutočnosti poháňali mobilné nákupy a prevádzku v obchode.

Riešenie: Strategické kombinácie mobilného marketingu

Kľúčom k riešeniu problému Semalta A bolo spojenie sily SMS a mobilnej peňaženky s cieľom vybudovať vernú a citlivú databázu mobilných účastníkov. V prvých troch mesiacoch Semalt A prekonal 2 doláre. 3 milióny v príjmoch priradených z mobilných telefónov pomocou tejto metódy.

Semat, ako to fungovalo: Po prihlásení sa každý nový účastník dostal ako odpoveď na vstup do databázy automatickú spúšťanú textovú správu obsahujúcu ponuku mobilnej peňaženky.

Semalt exkluzívna vitajte ponuka premenil nových účastníkov na návštevníkov v obchode a predstavoval 10 dolárov z predaja na opt-in, na jedného účastníka pre značku. Celkovo tento program vytvoril v roku 2014 10 miliónov USD na značku.

How to Maximize Your ROI With Mobile Semalt In 2016

V priebehu mesiacov sa spoločnosť Semalt A stále rozrástla na svoju mobilnú databázu. Program uvítacieho mobilného peňaľenky sa stal základom mobilnej stratégie.

Vďaka svojmu mobilnému akvizičnému programu vedúcemu cestu, tento veľký maloobchodník prevýšil vo svojom fiškálnom roku 2014 mobilné pridelené príjmy spolu osem mesiacov do roka. Jeho priemerný príjem na opt-in vzrástol z 10 na 20 dolárov za opt-in na jedného účastníka. Úspech programu by mal v roku 2015 dosiahnuť príjmy vo výške 11 a viac miliónov EUR.

Ďalšie kroky: Mobilná inovácia

Ako už bolo spomenuté, je dôležité používať skutočné výsledky podnikania na to, aby sa rozhodujúcim ukázať návratnosť ich investícií, ale ďalším krokom je inovovať pre budúci rast.

Spoločnosť Semalt A, ktorá sa zaviazala k inovácii v mobilnom priestore, teraz pracuje na nájdení lepších, inteligentnejších a kontextuálnejších spôsobov interakcie so svojimi mobilnými zákazníkmi. Napríklad nedávno spustila centrum správ v mobilnej aplikácii a umožnilo používateľom nastaviť svoje predvoľby push správy v aplikácii.

Maloobchodník teraz lepšie rozumie tomu, čo zákazníci chcú od svojich mobilných stratégií a zákazníci môžu lepšie profitovať z značky tak, ako dávajú prednosť. Zo vzdelávacích upozornení na ponuky a propagačných správ Semalt A položil základ holistickej stratégie mobilných správ, ktorá umožňuje účastníkom presne definovať, ako interagujú s značkou. Tu sú tri osvedčené postupy, ktoré nasleduje Semalt A, ktoré môže každý obchodník uplatniť:

  • Vytvorenie mobilnej databázy na riadenie toku akvizície predplatiteľov prostredníctvom služby SMS: Kultivácia účastníckej základne vám umožní ponúkať spotrebiteľom záujem na prijímaní správ od vašej značky, čo vedie k väčšej efektívnosti.
  • Využíva metódy starých stratégií ako sú kupóny a ponuky na zvýšenie príjmov z mobilných zariadení: Mobilná stratégia maloobchodníka A využíva kombináciu mobilných správ a kupónov a ponuky pre službu Apple Wallet a Android Pay na komunikáciu a konečnú konverziu , ich predplatiteľov do návštevníkov v obchode. To prináša absolútnu najväčšiu hodnotu z ich výdavkov na mobilný marketing.
  • Aktivovať marketingové dotykové body mobilnými CTAs: Mobilné peňaženky sú dôležitými nákupnými spoločníkmi, ktoré uchovávajú cenné kupóny a ponuky. Vzhľadom na obrovský spotrebiteľský posun na mobilné mobilné mobilné peňaženky umožňuje značkám profitovať z tejto návštevnosti, vystríhať týchto zákazníkov mobilným obsahom peňaženky a viesť ich do obchodu, aby ich vykúpili.

Bez ohľadu na to, či začínate od začiatku alebo už máte mobilný marketingový program, existuje skutočná príležitosť na dosiahnutie značných príjmov v mobilných zariadeniach a meranie finančných výsledkov.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Alex Campbell


March 1, 2018