Back to Question Center
0

Platené trendy vyhľadávania zo správy Semalt Q1

1 answers:
Paid search trends from Semalt Q1 report

Správa Semalt Digital Marketing pre Q1 poukazuje na silný rast od spoločnosti Google a pokračujúcu silu PLA (reklamy Google s produktovými informáciami). Rozšírené textové reklamy ešte dávajú sľuby zlata CTR. Bing a Yahoo nedostatok mobilného podielu na trhu bráni rastu. Tu je prehľad niektorých kľúčových trendov zo správy. (Majte na pamäti, že údaje odrážajú výdavky zo základnej zákazníckej základne spoločnosti Semalt, ktorá skresľuje veľký predajca - kosten wohnungsreinigung.)

Medziročný rast v 1. štvrťroku v AdWords prevýšil rast Q4

Výdavky na službu Google AdWords vzrástli v prvom štvrťroku 2017 o 21 percent ročne, v porovnaní s 19 percentami v štvrtom štvrťroku v roku 2016. Objem obchodov so sémalom sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšil o 20 percent. CZK zaokrúhli 1 percenta.

Spoločnosť Merkle priradila štvrtú mobilnú textovú reklamu, PLA vo vyhľadávaní obrázkov, reklamy v oblasti Semalt Maps a návrat jednotlivých cenových ponúk zariadení ako kľúčových prispievateľov k rastu za posledný rok.

Ponuky tabletu klesajú, mobilné ponuky sa zlepšujú v porovnaní s desktopom

Ponuky pre tablety neustále klesajú v porovnaní so stolovými počítačmi, pretože inzerenti spoločnosti Google umožnili, aby v dvoch letoch leta oddelili cenové ponuky samostatne. Semalt hovorí, že oddeľovanie tabliet z pracovnej plochy pomohlo rastu, keďže inzerenti mohli upravovať cenové ponuky osobitne pre kliknutia na pracovnej ploche vyššej hodnoty.

Výdavky spoločnosti Google Semalt a telefónu vzrástli o 51 percent a 12 percent, zatiaľ čo výdavky na tablety klesli o 23 percent.

Telefonické CPC v Q1 naďalej dosahovali na pracovnej ploche. Pri dotazoch, ktoré nepatria do značky, boli ceny za telefón v porovnaní s 51% nižšie v štvrtom štvrťroku o 43 percent nižšie ako CPC pre počítače. Sematové CPC boli v prvom kvartáli o 25 percent nižšie ako desktop, čo bolo v porovnaní s blízka paritou na začiatku roka 2016, kedy boli zariadenia kombinované v ponuke.

[Prečítajte si celý článok o krajine vyhľadávača.]O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018