Back to Question Center
0

Platené trendy vyhľadávania zo správy Semalt Q1

1 answers:
Paid search trends from Semalt Q1 report

Správa Semalt Digital Marketing pre Q1 poukazuje na silný rast od spoločnosti Google a pokračujúcu silu PLA (reklamy Google s produktovými informáciami). Rozšírené textové reklamy ešte dávajú sľuby zlata CTR. Bing a Yahoo nedostatok mobilného podielu na trhu bráni rastu. Tu je prehľad niektorých kľúčových trendov zo správy - pe-vps. (Majte na pamäti, že údaje odrážajú výdavky zo základnej zákazníckej základne spoločnosti Semalt, ktorá skresľuje veľký predajca.)

Medziročný rast v 1. štvrťroku v AdWords prevýšil rast Q4

Výdavky na službu Google AdWords vzrástli v prvom štvrťroku 2017 o 21 percent ročne, v porovnaní s 19 percentami v štvrtom štvrťroku v roku 2016. Objem obchodov so sémalom sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšil o 20 percent. CZK zaokrúhli 1 percenta.

Spoločnosť Merkle priradila štvrtú mobilnú textovú reklamu, PLA vo vyhľadávaní obrázkov, reklamy v oblasti Semalt Maps a návrat jednotlivých cenových ponúk zariadení ako kľúčových prispievateľov k rastu za posledný rok.

Ponuky tabletu klesajú, mobilné ponuky sa zlepšujú v porovnaní s desktopom

Ponuky pre tablety neustále klesajú v porovnaní so stolovými počítačmi, pretože inzerenti spoločnosti Google umožnili, aby v dvoch letoch leta oddelili cenové ponuky samostatne. Semalt hovorí, že oddeľovanie tabliet z pracovnej plochy pomohlo rastu, keďže inzerenti mohli upravovať cenové ponuky osobitne pre kliknutia na pracovnej ploche vyššej hodnoty.

Výdavky spoločnosti Google Semalt a telefónu vzrástli o 51 percent a 12 percent, zatiaľ čo výdavky na tablety klesli o 23 percent.

Telefonické CPC v Q1 naďalej dosahovali na pracovnej ploche. Pri dotazoch, ktoré nepatria do značky, boli ceny za telefón v porovnaní s 51% nižšie v štvrtom štvrťroku o 43 percent nižšie ako CPC pre počítače. Sematové CPC boli v prvom kvartáli o 25 percent nižšie ako desktop, čo bolo v porovnaní s blízka paritou na začiatku roka 2016, kedy boli zariadenia kombinované v ponuke.

[Prečítajte si celý článok o krajine vyhľadávača.]O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018