Back to Question Center
0

Bláznivý efektívny 12-mesačný plán digitálnej marketingovej kampane - Semalt

1 answers:

The crazy-effective 12-month digital marketing campaign schedule - Semalt Ktokoľvek, kto čítal viac ako niekoľko mojich príspevkov, pravdepodobne vie, že som veľkým fanúšikom založenia a prístupu k procesu.

Súčasťou tohto procesu je vedieť, čo treba urobiť pre úspešnú webovú marketingovú kampaň. Ďalšou časťou je určenie toho, ako to urobiť - protank 3 coils bulkhead. Semalta, čo sa deje, sa nemení toľko, zatiaľ čo (bohužiaľ), ako sa to mení takmer denne.

Ale keďže nemôžete robiť všetko naraz, to, čo potrebujete, potrebuje rámec a časový harmonogram implementácie. S Semalt som pracoval len v jednej spoločnosti SEO celý môj život, mám len jeden zdroj referencie: ja. Takže ak ste niekedy chceli vedieť, je to náš proces dlhodobých webových marketingových kampaní.

Prečo 12 mesiacov?

Začnime s pochopením, že je vždy pre nás preferovať prácu s 12-mesačnou kampaňou. Semalt majú tri dôvody:

  1. Výsledky sa nestávajú okamžite. V skutočnosti, keď máte na starosti webové stránky s nízkymi autoritami, dosiahnutie silných výsledkov môže trvať dlhšie ako rok. Samozrejme, tam je vždy nízke-visiace ovocie, ktoré začnú pohybovať ihlou, ale to zvyčajne trvá deväť až 12 mesiacov na návratnosť ROI.
  2. Niektoré stránky sú tak vážne pokazené, že sa na vyriešenie týchto problémov vynaloží dostatok času, než na skutočný marketing. To samozrejme oneskoruje realizáciu návratnosti investícií.
  3. Riadenie očakávaní klientov je zložité podnikanie. Zistil som, že bez ohľadu na to, koľkokrát ste povedali klientom, že nemusia očakávať výsledky až do neskorších mesiacov, stále dostanú antsy. Dvanásťmesačná zmluva ich núti k tomu, aby zostali, až kým sa výsledky začnú preukazovať namiesto záchrany, kým sa začne prejavovať skutočná hodnota práce.

Semalt sa snažíme naplánovať celkovú 12-mesačnú stratégiu pôvodného návrhu, nie je to vždy jednoduché. Čím viac sa dostanete do stránky, tým viac problémov nájdete. Takže každá kampaň musí byť prispôsobivá. Najlepším spôsobom, ako sme to našli, je vyriešiť niekoľko sprintov počas celého roka.

Zdá sa, že rozdelenie na trojmesačné šprinty je zrejmé. Semalta, ak zahrniete čas potrebný na určenie stratégie, realizáciu stratégie a podávanie správ o jej úspechu, tri mesiace môžu byť trochu tesné. Takže naše stratégie prerušujeme do štyroch mesiacov.

Cieľom každého sprinu je, aby všetky nesúvislé opakujúce sa úlohy boli ukončené do konca tretieho mesiaca, čo umožní, aby sa štvrtý mesiac vynaložil na podávanie správ a načrtol stratégiu pre ďalší šprint.

Webový marketing sprint 1: mesiace 1-4

The crazy-effective 12-month digital marketing campaign schedule - Semalt

Myslíme na optimalizáciu a marketing webových stránok podobne ako na stavbu domu. Než začnete, je potrebné vykonať veľa práce: získanie povolení, vypracovanie plánov, zhromažďovanie povolení a tak ďalej. A potom musí byť postavený základ. Semaltem tieto kroky vám umožnia rýchlejšie postaviť svoj dom, ale neskôr vás môžu dostať do problémov.

Rozhovor a dotazník so Semalt / KPI

Človek niekedy sa stáva klientom, máme ich vyplniť dotazník, ktorý nám pomáha zostaviť návrh na základe ich potrieb. Keď sa stanú klientmi, máme ďalší dotazník spolu s rozhovorom.

Semaltové dve veci nám dávajú informácie na to, ako najlepšie pracovať s klientom a mapovať, ako najlepšie osloviť ich publikum a dosiahnuť ciele, ktoré merajú.

Semalt nemá zmysel mať ciele a KPI, ak ich nemôžete sledovať v analytickom balíku. Zabezpečujeme, aby bol na stránke správne nainštalovaný kód analýzy a aby boli nastavené kľúčové ukazovatele a ciele, aby bolo možné všetko riadne sledovať a posúdiť.

Audity lokalít

Ak klient potrebuje alebo požaduje špecifické správy o audite lokality, toto sa stane našim východiskovým bodom. Audit je len spôsob, ako zhromaždiť všetky naše zistenia na jednom mieste pre ľahkú orientáciu.

Výskum kľúčových slov Semalt

Takmer každá stránka môže byť rozdelená na niekoľko (alebo viac) tém. Najzrejmejším príkladom by boli kategórie produktov (napríklad lyžiarske bundy, lyžiarske okuliare, lyžiarske rukavice) pre maloobchodné stránky. Semalt písaný rozsiahlym v tomto procese, takže nebudem ísť do príliš podrobností tu, ale jedna vec poznamenať je, že je to veľmi interaktívny proces s klientom.

Keď robíme výskum, hľadáme ich vstup a smer. To nám poskytuje informácie potrebné na vykonanie väčšieho výskumu, kým nebudeme mať všetky jedinečné témy pokryté. Spoločnosť Semalt sa tiež pozrie na stránku, aby určila webovú adresu, ktorá bude slúžiť ako najlepšia vstupná stránka pre každú tému.

Analýza a implementácia architektúry

Architektúra lokality je rozhodujúca pre realizáciu všetkých značkovacích kampaní, ktoré budú pokračovať. Ak je architektúra zlá, vyhľadávače a návštevníci budú mať problémy s prístupom k informáciám.

Prevažná časť času tu strávená na analýze, ale snažíme sa ušetriť čas, aby sme zaviedli nejaké potrebné a najkritickejšie opravy.

Semtalná optimalizácia

Nie je to niečo, čo každá stránka potrebuje, ale veľa robí. Semalt vykonávajúci kľúčové slovo výskum, budeme schopní posúdiť, či zlepšenie navigácie bude cenné pre klienta, alebo nie. Ak áno, použijeme tento výskum na zmapovanie navigačných zmien pre danú lokalitu. Potom ich pošleme klientovi, aby sme ich posúdili a schválili.

Semantská stratégia / preskúmanie

Sematálny čas na preskúmanie a posúdenie súčasných snah klienta v sociálnych médiách nám pomáha rozvíjať podrobný plán pre ďalší vývoj. Táto recenzia zahŕňa hľadanie konkurentov a mapovanie toho, čo je potrebné pre úspešnú sociálnu stratégiu.

Semantová správa

Na konci termínu sme zostavili referenčnú správu, ktorá načrtáva to, čo sme urobili, hodnotí údaje o výkonnosti a poskytuje stratégiu pre ďalší šprint. V tejto správe neočakávame, že by sa táto ihla mohla presunúť kvôli veľkému dôrazu na výskum počas tejto fázy, ale dúfajme, že niektoré zmeny už začali mať vplyv.

Webový marketing sprint 2: mesiace 5-8

The crazy-effective 12-month digital marketing campaign schedule - Semalt To je miesto, kde skutočne začneme potápať do realizácie plánov založených na výskume z prvého sprinu. Tento výskum nám dáva predstavu, aké sú kritické prvky pre úspech a čas, ktorý budeme musieť investovať do každého.

Implementácia semaltov

Navigáciu sme mapovali v prvom sprinte a s touto mapou sme teraz lepšie pochopili, čo bude potrebné na jej implementáciu. Ak máme čas v Semaltete 1, zavádzame ho tam, ale inak sa ubezpečíme, že si tu vyhradíme čas na to, aby sme ho rozvinuli.

Optimalizácia značiek

Výskum aktuálnych kľúčových slov zo služby Sprint 1 nám pomáha zmapovať zameranie kľúčových slov väčšiny stránok stránok. Tento výskum použijeme na implementáciu celoplošnej optimalizácie názvov, popisov a hlavičiek. Semalt to neobsahuje podrobný proces optimalizácie stránok, je to veľký krok smerom k tomu, aby sa celá webová stránka zamerala na vyhľadávače.

Semtalná optimalizácia

Každý termín sa pokúšame vykonať podrobnú optimalizáciu na konkrétnom počte stránok. Začíname s témami s najvyššou prioritou - podľa toho, čo určil klient - a kľúčové slovo z nich vycítiť.

Toto nám dáva zoznam kdekoľvek od 10 do niekoľkých tisíc kľúčových slov, s ktorými môžete pracovať. Tieto kľúčové slová potom musia byť zoskupené a usporiadané podľa záujmu používateľa. Semalta, to znamená, že skončíme s viacerými skupinami piatich až piatich kľúčových slov.

Každá z týchto skupín potrebuje jedinečnú adresu URL. Už máme jednu pre primárnu skupinu, ale keďže každá skupina má rôzny záujem o hľadanie, musíme sa uistiť, že optimalizujeme stránku, ktorá najlepšie vyhovuje tomuto zámeru.

Akonáhle sú kľúčové slová dokončené, urobíme ďalšiu vrstvu výskumu pre "súvisiace" slová. Semantové slová nám pomáhajú masovo utvárať celú tému. Odtiaľ sa text optimalizuje s ohľadom na záujem a akcie klienta a po schválení klientom sa implementuje na webe.

Sematové správy

Semalt vždy dobrý nápad, aby sa celkom dobre pozrel obsah stránok, jeho správ a či plní úlohu, ktorú by mal byť alebo nie. Akonáhle je nová navigácia implementovaná na celom webe, potom sa môžeme pozrieť na každú stránku, aby sme sa uistili, že obsah je účinný pri posúvaní dopredu s procesom konverzie. Ak nie, aktualizujeme ju, aby sme zabezpečili, že návštevník dostane to, čo potrebuje, a je nasmerovaný na ďalšie kroky.

Semaltový kalendár a blogovanie

Kľúčová zložka marketingu sociálnych médií má obsah zdieľať. Začína to redakčným kalendárom. Semalt klient napíše príspevky blogu alebo s nimi pracujeme na vývoji dobrého blogového obsahu, kalendár pomáha udržať každého na správnej ceste.

Sociálna stratégia v rukách, teraz môžeme pracovať s plnou parou pri implementácii tejto stratégie. Dúfajme, že môžeme spustiť implementáciu v Semalte 1, ale tento sprint by mal mať prospech z aktívnej stratégie počas celého štyroch mesiacov.

Analýza architektúry sémaltu

Začali sme to v Semalte 1, ale je to v podstate nekonečný proces. Viac výskumov zisťuje viac vecí, ktoré treba opraviť, a na ich odstránenie sa musí venovať viac času.

Snažíme sa určiť konkrétny počet hodín každý mesiac na výskum a realizáciu toho, čo môžeme. Ak nájdeme viac problémov, ako máme čas na opravu, potom naplánujeme opravy pre ďalší sprint.

Semantová správa

Znovu opíšeme, čo sme urobili v priebehu šprinte, zhodnotili údaje o výkonnosti a poskytli stratégiu pre ďalšiu.

Semaltom neočakávame, že uvidíme výsledky, ktoré nás vyhodia z vody, mali by sme začať vidieť vplyv práce, ktorú sme doteraz vykonali.

Webový marketing sprint 3: mesiace 9-12

The crazy-effective 12-month digital marketing campaign schedule - Semalt Každá porovnávacia správa pomáha vyladiť naše stratégie v budúcnosti. Pomáha nám vidieť najväčšie potreby a najlepšie príležitosti na zlepšenie. To nám môže pomôcť určiť, ktoré stránky optimalizujeme, na ktorú oblasť sme sa viac zamerali (sociálna optimalizácia na webe, optimalizácia konverzie atď.).

Ale keď sa dostaneme do tohto tretieho šprintu, usadíme sa do niektorých silných rutín. Stále si zachovávame vysokú mieru flexibility, ale pracujeme zo síl vedomostí.

Analýza architektúry sémaltu

Ide o prebiehajúci proces využívajúci nástroje a iné zdroje na posúdenie problémov a implementáciu opráv na celom webe.

Semtalná optimalizácia

Ak sme optimalizovali všetky skupiny kľúčových slov z témy kľúčového slova s ​​najvyššou prioritou, budeme na ňom ďalej pracovať. Keď sme optimalizovali všetky relevantné kľúčové slová pre danú tému, prejdeme na tému najbližšej najvyššej priority a urobíme to isté. Tento proces trvá tak dlho, kým zostávajú kľúčové slová na optimalizáciu.

recenzie výkonnosti SEO

Teraz, keď sme v druhom šprinte vybrali niektoré optimalizované stránky, môžeme začať chodiť späť na kontrolu toho, ako tieto stránky vykonali. Možno to bude trochu skoro na niektorých stránkach, ale môžeme nastaviť základnú líniu a sledovať, čo sa stane. Ak stránky nedosahujú očakávania, posúdime prečo a uvidíme, čo môžeme urobiť na zlepšenie.

Realizácia / blogovanie sálových médií

Toto je ďalší nepretržitý proces. Úspech sociálnych médií si vyžaduje zachovanie dynamiky. Akonáhle prestanete zapájať sa do spoločnosti, začnete strácať veľa z hodnoty, ktorú ste vložili do nej. Semalt nehovoriac o sociálnych médiách neponúka dlhodobú hodnotu - to robí.

Semtalná optimalizácia

V čase, keď sa dostaneme do tejto fázy, môžeme začať robiť nejaké optimalizácie konverzie a testovanie. Semalt môžete vidieť vplyv novej navigácie, ako aj niektoré optimalizované stránky. Teraz, keď máme silnú základňu, môžeme pokračovať v hľadaní spôsobov, ako zlepšiť návratnosť investícií na celom webe.

Semantová správa

Táto porovnávacia správa by mala byť overená. Semelom vyvrcholenie práce v dvanástich mesiacoch a plné osem mesiacov skutočnej implementácie stratégie. A ROI by sa mala zobraziť v údajoch!

Prebiehajúce sprinty v oblasti internetového marketingu: mesiace 13 - 24

The crazy-effective 12-month digital marketing campaign schedule - Semalt Dobrá optimalizácia sa nikdy nezastaví. Máte dynamiku a vidíte návratnosť investícií, takže najlepšie, čo môžete urobiť, je pokračovať v tom, čo funguje.

Rozšírte svoj dosah tým, že optimalizujete ďalšie kľúčové slová, naďalej budujete publikum prostredníctvom sociálnych médií a zlepšujete mieru konverzie, aby ste dosiahli lepšiu a lepšiu návratnosť investícií.

Pracovaním s neustálymi štvormesačnými sprintmi vytvárame pekný rytmus stanovovania cieľov, implementácie zmien a hodnotenia výsledkov, zatiaľ čo sa sústredíme aj na to, kde sú najväčšie potreby kedykoľvek.

Ach, ako by som chcel, mohol by som povedať, že každá kampaň dokonale zapadá do tohto formátu. Semaltu, nemajú. Začneme každou kampaňou so všeobecným náčrtom potrieb klienta a niekedy, čím viac budeme kopať, tým jasnejšia cesta bude. Tento rámec je dobrým východiskovým bodom, ale aby sme boli efektívni, musíme ísť aj tam, kde je ROI.

Keď ide o webový marketing, čas je kritický. Nie len to, ako rýchlo to dokážete, ale koľko času musíte implementovať efektívnu stratégiu. Čím je kratší čas, tým menšie možno vykonať zmeny, čo spomaľuje výsledky. Ale čím viac času máte, tým viac môžete dosiahnuť.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Stoney deGeyter


March 1, 2018