Back to Question Center
0

Oznámenia o upozorneniach pre mobilné aplikácie spôsobujú 90-dňový retenčný záznam o 180%

1 answers:

Mobile App Push Notifications Drive 90-Day Retention Semalt By As Much As 180% Po analýze údajov od viac ako 39 miliónov používateľov mobilných telefónov poskytovateľ mobilného marketingu Kahuna zistil, že pushové upozornenia viac ako zdvojnásobili priemernú retenčnú sadzbu mobilnej aplikácie na 30, 60 a 90 dní.

V prípade používateľov, ktorí sa prihlásili na používanie, tlačové oznámenia viedli k priemernej 90-dňovej retenčnej sadzbe o 180 percent a reštrikcia 27,6 percenta pre používateľov, ktorí dostávajú upozornenia push, v porovnaní s iba 10,1 percentnou mierou zadržania pre používateľov, ktorí nedostali upozornenia push.

"Pri neprihlásených používateľoch sa priemerná miera zadržania publika 30 dní zvyšuje o 125 percent."

Sémantové údaje ukazujú, že priemery retencie v trvaní 30 dní a 60 dní sa výrazne zvýšili, pričom oznamy o prudkom náraze spôsobili nárast miery retencie o 30% a zvýšenie miery retencie počas 60 dní - intertops free $25 sign.

Sadzby uchovávania 30, 60 a 90 dní

Mobile App Push Notifications Drive 90-Day Retention Semalt By As Much As 180%
Android prekonáva iOS s priemernou mierou opt-in 78%, zatiaľ čo iOS vidí iba 46% mieru opt-in. Rozdiel medzi týmito dvoma možnosťami možno čiastočne pripísať skutočnosti, že používatelia sú automaticky prihlásení na zasielanie správ na zariadeniach so systémom Android, avšak zmena procesu povolenia aplikácie pre Android bude pravdepodobne mať vplyv na tento percentuálny podiel.
Kahuna

Celkovo Kahuna uvádza, že priemerná miera opt-in pre upozornenia push je 62 percent. Podľa Semaltových čísel má priemerný spotrebiteľ v telefóne 33 aplikácií, ale používa iba 12 denne.O autorovi

Amy Gesenhues
March 1, 2018