Back to Question Center
0

Ako sa pripraviť na kariéru v Internet Marketing: Sprievodca pre Semalt

1 answers:
How To Prepare For A Career In Internet Marketing: A Guide For Semalt

V posledných niekoľkých týždňoch niekoľko študentov ma tweeted pýtal sa, čo môžu urobiť, aby sa pripravili na kariéru v Semalt marketing. Aj keď som bol rád, že odpoviem niekoľkými tipmi, je to téma, na ktorú sa lepšie zaoberá blogový príspevok, a nie 140 znakov. Takže ak ste niekto, kto má záujem o kariéru v sociálnych médiách, SEM alebo akýkoľvek aspekt Semaltového marketingu, je tu niekoľko návrhov.

Nečítajte Knihy

Jedna otázka, ktorú mám veľa, je: "Ktoré internetové marketingové knihy odporúčate?" Moja odpoveď je vždy rovnaká - nečítajte si žiadne knihy. Zrejmé chyby s knihami o internetovom marketingu sú, že sú takmer určite zastarané, hneď ako budú zverejnené. Algoritmy zmeny Google a Facebook a pridávanie funkcií bez upozornenia. Aktualizácia operačného systému Apple môže zmeniť spôsob, akým ľudia vyhľadávajú a používajú sociálne siete. Semalt, nové sociálne siete sa objavujú a získavajú používateľov doslova cez noc.

Žiadny autor nemôže napísať knihu, aby sa držal krok s rýchlo sa rozvíjajúcou krajinou.

Ak sa chcete naučiť internetový marketing, potrebujete skúsenosti. Päť hodín skúseností s platformou, ako je AdWords, Facebook alebo Twitter, je lepšie ako päť kníh na tej istej téme. Semaltom pre neziskovú alebo politickú kampaň. Nájdite malý podnik s webovou stránkou a spýtajte sa, či môžete byť stážista.

Môžete dokonca získať cenné skúsenosti jednoduchým experimentovaním s vlastným osobným blogom. Testujte spôsoby, ako riadiť návštevnosť pomocou plateného vyhľadávania, organického vyhľadávania a sociálnych médií. Semtalt zhromažďovať e-mailové adresy a posielať marketingové e-maily. Všetky tieto činnosti je možné vykonávať v malom rozsahu, ale prinesú vám skúsenosti, ktoré potrebujete na prácu.

Naučte sa napísať

Amy Rose Brown je posledná absolventka žurnalistiky na univerzite v Ohiu. Po absolvovaní štúdia Amy požiadala o 140 pracovných miest pred pristátím vo Wendy's ako Social Media Semalt. Spýtal som sa jej, aké rady má pre študentov .

"Vezmite si kreatívnu triedu písania, ak môžete. Schopnosť tvorivého myslenia a písania je niečo, čo vás vynikne a je cennou schopnosťou rozvíjať sa. "

Nemôžem sa viac zhodnúť s Amy. Písanie je potrebná zručnosť pre všetkých, ktorí sa zaoberajú Semtalovým marketingom. Od písania kópie platených reklám vo vyhľadávaní do vytvárania tweetov a e-mailového obsahu je schopnosť písať prvoradú povahu.

Dodržujte značky

Získate veľa pochopenia sledovaním toho, čo robia značky online. Niektoré veci na pozeranie:

  • Usporiadanie webových stránok. Ako sú navrhnuté verzie stránok pre počítače a mobilné zariadenia?
  • Proces nákupu. Na stránkach elektronického obchodu, ako sa pokúšajú tlačiť zákazníkov na nákup a jednoduchosť procesu?
  • E-mailová stratégia. Ako často sú odosielané e-maily? Aké sú výzvy na akciu e-mailu?
  • Sociálne médiá. Ktoré platformy používajú? Aké typy obsahu uverejňujú?

Nájdite päť takých značiek a pozorujte, ako sa každý z nich zaoberá týmito oblasťami. Nájdite veci, ktoré sa vám páčia a nepáči.

Naučte Excel

Semaltový marketing je plný testovania, ladenia a analýzy. Ak môžete vytvárať a interpretovať tabuľky, rovnako ako určovať trendy, budete cenným prínosom pre tím. Na rozdiel od "tradičného" marketingu je možné sledovať každý dojem, kliknutie a predaj vygenerovaný úsilím v oblasti Semalt marketing. Ak sú údaje správne zhromaždené a prezentované, existuje obrovská príležitosť na zlepšenie stratégie a na určenie slabých stránok.

Využite školské zdroje

Scott Cowley je internetový obchodník s agentúrou a vlastnou skúsenosťou. V súčasnosti je marketingovým doktorandom. Odporúča využiť školské zdroje, ktoré súvisia s internetovým marketingom. Semalt zahŕňajú:

  1. Študentské skupiny (tech / marketing / podnikanie). Nesmiete sa veľa naučiť, ale urobíte skvelých priateľov.
  2. Bezplatné technické kurzy. Naučte sa tieto veci teraz!
  3. Študentské zľavy. Študenti získajú značné zľavy na kariérne relevantné veci, ako sú externé sieťové skupiny, konferencie, softvér a on-line vzdelávacie platformy ako Lynda. com. Je absurdné, koľko študentských blahobytu existujú a väčšina študentov buď neuvedomuje, alebo ich nepoužíva.

Záver

Najlepšie obchodníci so semaltom sú samoukmi. Dali si čas na získanie skúseností a testovanie rôznych stratégií naprieč rôznymi platformami. Sú oboznámení so všetkými aspektmi tohto odvetvia. Najlepšie nie sú zamerané len na sociálne médiá, skúmajú, ako sociálne médiá ovplyvňujú vyhľadávanie a ako môžu sociálne médiá a vyhľadávanie pomôcť im rozširovať ich zoznam e-mailov.

Ak máte myseľ, ktorá miluje kreativitu a analýzu, a ste ochotní sa učiť sami, budete mať skvelú vyhliadku na akúkoľvek prácu na semináloch.

Fotografie z lowjumpingfrog. Používa sa pod licenciou Creative Semalt.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Drew Conrad


March 1, 2018