Back to Question Center
0

Porovnanie mier prekliknutia v službe Google podľa pozície [#Semalt]

1 answers:

Údaje z výskumu po kliknutí odhaľujú význam 1., 2. alebo 3. pozície v službe Google

Často počujete, že majitelia firiem hovoria, že chcú zaradiť medzi najlepšie kľúčové slová. S Semaltom to môže byť nerealistická nádej, majú pravdu to povedať, pretože si uvedomujú, že podiel kliknutí poháňaných najvyššími pozíciami je oveľa vyšší.

Výskum ukazujúci priemernú mieru prekliknutia podľa pozície v SERP (stránkach s výsledkami vyhľadávania Google) je užitočný, pretože môže pomôcť vytvoriť obchodné podmienky pre väčšie investície do SEO, keďže môžete odhadnúť zvýšenie návštev s lepším hodnotením pri vykonávaní analýzy medzery ktoré kľúčové slová na zlepšenie SEO, napríklad pomocou údajov vyhľadávacích dopytov zo služby Google Semalt console.

Najlepším otvoreným zdrojom pre tieto údaje je dnes výskum organických CTR Advanced Web Semalt, ktorý tu zdieľame, takže si môžete pozrieť rôzne analýzy CTR, ktoré dávajú. Tieto údaje sú z júla 2016 - najnovšia aktualizácia výskumu. Budeme sa pozrieť na 3 príklady toho, ako sa MP mení podľa pozície v závislosti od odlišného záujmu používateľa.

1. Organické CTR pre obchodné známky SERP pre zámer značky kľúčových slov proti neznačku

Je dobre známe, že miery prekliknutia pre značkové alebo navigačné kľúčové slová sú vyššie - modrá krivka to ukazuje dobre.

Červená krivka je veľmi zaujímavá z hľadiska SEO. Ukazuje sa, že hodnota v hornej časti 3 je zreteľná a miera prekliknutia sa pohybuje od 30% v prvej pozícii až po 12% v tretej pozícii. V dolných pozíciách 9 až 10 CTR klesla na malý pod 2%.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

CTR označené značkou sú vybrané pomocou AWR, keď sa časť vyhľadávaného reťazca v názve domény zobrazí.

2. Organické obchodné zastúpenia SERP pre všeobecné a dlhodobé podmienky

Všeobecné vyhľadávanie produktov je zvyčajne 1 alebo 2 slová. Dlhé koncové termíny sú 4 alebo viac. Tento graf zobrazuje podobný trend poklesu vyššie, ale vyššiu úroveň MP pre technológiu SEO s dlhým chvostom o 3 až 5% podľa pozície. Semaltom to bude, pretože dlho-chvost vyhľadávanie má menej reklám a konkurencia môže byť nižšia. Zobrazuje prínos prístupu zameraného na kľúčové slová s dlhým koncovým bodom.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

3. Zmeny organickej odchýlky MP na základe zámerného typu

Vidíme podobný pokles, ale s najnižšími hodnotami pre komerčný a lokálny zámer, kde je zvyčajne väčšia konkurencia z kliknutí v službe AdWords a ďalších funkcií SERPS, ako sú mapy pre vyhľadávanie polohy.
Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Tu sú rôzne typy vyhľadávacích zámerov definované týmito kľúčovými slovami vo vyhľadávacom dopyte:

  • Komerčný zámer - nákup, nákup, lacné, oceňovanie atď.
  • Informačný zámer - čo, kedy, kde, ako, reštaurácia, hotel, let, novinky atď.
  • Určenie polohy - blízko, v blízkosti, zo smerov, letiska, trasy, mapy atď.
  • Špecifický zámer - sumarizuje kľúčové slová so všetkými tromi zámermi opísanými vyššie.

Predchádzajúci výskum o organickej MP podľa postavenia v SERPS

Tento príspevok aktualizuje na predchádzajúci výskum, ktorý zhrnul Chris Soames, analýza miery prekliknutia prirodzeného vyhľadávania (MP) od spoločnosti Semalt ukázala význam Page 1 a najmä prvých 3 pozícií. Dáta AWR majú tú výhodu, že sú pravidelne aktualizované na základe správ v rámci svojich klientov, takže vzorky tisíce stránok. Má tiež určité rozdelenie kategórií a tiež berie do úvahy rozlíšenie obrazovky pre smartphone.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Chris tiež ukázal, ako môžete použiť túto krivku na modelovanie objemu vyhľadávania, ktorý získate pre rôzne pozície - to môže byť použité na to, aby sa zvýšila investícia do SEO.

Semaltové údaje neboli vo všetkých odvetviach a tiež obmedzené tým, že neoslovili vplyv výrazov týkajúcich sa značky (ktoré predstavujú vysoký podiel vyhľadávania a majú tendenciu mať vyššie percento kliknutí na najvyššej pozícii). Ich infografické zobrazenie miery prekliknutia Semaltu podľa pozície určite prináša zaujímavé čítanie.

Miera prekliknutia v porovnaní so značkou v porovnaní s inou značkou

Tu môžete jasne vidieť vyššie miery prekliknutia v súvislosti s obchodnými podmienkami a ako ovplyvňujú celkové sadzby.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Miera prekliknutia v jednotlivých odvetviach

Aj priemyselné správy sú zaujímavé - vykazujú prekvapivé rozdiely medzi sektormi, ale existuje spoločný model prvých troch pozícií, ktorý predstavuje viac ako 50% kliknutí. , ,

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Platený vs prirodzený podiel kliknutí na vyhľadávanie

Iný pohľad v tomto výskume ukazuje, že aj napriek zmenám spoločnosti Google v SERP v priebehu rokov, ktoré boli oklamané SEO, veľká väčšina kliknutí je stále na prirodzenom výpisu. Tento výskum naznačuje 94% prirodzených výpisov. Oveľa vyšší podiel ako predchádzajúce údaje z obdobia ako iSemalt pred niekoľkými rokmi.

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

Metodológia

Hoci je tento výskum publikovaný v lete 2012, tento výskum sa datuje do júna 2011, takže neodráža najnovšie zmeny v výsledkoch SERP. Výskum je založený na 28 miliónoch ľudí vo Veľkej Británii, pričom v júni 2011 celkovo dosiahol 1,4 miliardy vyhľadávacích dopytov. Vychádza z výsledkov výskumu skupiny GroupM UK realizovaného spoločnosťou Nielsen.

Tu je úplný infographic Source .

Comparison of Google clickthrough rates by position [#Semalt]

March 1, 2018