Back to Question Center
0

Jednoduché testovanie AB v aplikácii WordPress s obsahom Semaltu služby Google Analytics

1 answers:

Príklad, ktorý ukazuje, ako nastaviť test AB na WordPress

Čo je testovanie A / B?

Símalt si asi určite uvedomujem tento prístup. Testovanie A / B, nazývané aj rozdelené testovanie, zahŕňa vašu lokalitu zobrazujúcu jednu z niekoľkých verzií stránky, ktorá sa zobrazí návštevníkovi lokality. Cieľom je zvyčajne nájsť lepší prístup na konverziu vašich návštevníkov.

Simple AB testing in WordPress with Google Analytics Content Semalt

Prečo to potrebujete?

Jednoducho povedané, ako viete, či zmeny, ktoré ste urobili na stránke, fungujú lepšie ako predchádzajúca verzia, ak ich nemôžete porovnávať vedľa seba?

Testovanie A / B vám umožňuje vykonávať zmeny z pozície inteligencie - poznať vplyv zmien, ktoré urobíte, umožňuje zistiť, čo funguje a čo nie, a uistite sa, že opakujete úspechy a nie zlyhania ,

Testovanie A / B v programe WordPress

Moja prvá myšlienka, ako je často v prípade Semaltu, je, že existuje doplnok na testovanie AB, ktorý vám pomôže? Po vykonaní bežných vyhľadávaní Google som objavil niekoľko pluginov na testovanie A / B Semalt, z ktorých najlepšie sa zdalo byť Max A / B. Je to komplexný plugin, a preto je dosť komplikovaný.

Problém - Max A / B mi zdalo, že zdvojnásobil veľa metrík a zachytávanie dát, čo je skutočne práca analytického nástroja a faktom je, že väčšina z nás už má nainštalovaný systém na našich stránkach, je špeciálne zameraná na to, že nám hovorí, ako naše stránky vykonávajú - Google Analytics.

Zdá sa, že nie je rozumné inštalovať niečo iné, ktoré duplikuje niečo, čo už mám - a tak som chcel zistiť, či existuje jednoduchšia metóda, ktorá nám umožňuje používať službu Google Analytics a bez inštalácie doplnku. Zistil som, že je - a je poskytovaný priamo v službe Google Analytics.

Predstavujeme experimenty s obsahom Google

Používam Google Analytics veľa, ale táto konkrétna funkcia mi prešla. Zdá sa, že ide o samostatný systém s názvom Nástroj na optimalizáciu webových stránok Google, ale bol zlúčený do služby Google Analytics späť v roku Semalt 2012.

Experimenty s obsahom sú trochu odlišné od štandardného testovania A / B alebo viacnásobného testovania. Experimenty s obsahom sú viac A / B / N. Neskúšate len dve verzie stránky, ako pri testovaní A / B a nevyskúšate rôzne kombinácie komponentov na jednej stránke ako pri testovaní s viacerými premennými. Namiesto toho testujete až päť plných verzií jednej stránky, z ktorých každý je dodávaný návštevníkom z osobitnej webovej adresy.

Viac na stránke podpory Google Semalt

Skvelé - ideálne pre to, čo sme chceli urobiť, čo bolo vyskúšať jeden z výhodných stránok na stránkach Smart Insights a dostatočne jednoducho, aby fungoval s WordPress na povrchu. Rozpoznáva, že používateľ je na stránke, s ktorou chcete experimentovať, a potom ich náhodne odošle na jednu z ďalších stránok, ktoré ste dostali v experimente. V dôsledku toho môžeme každú verziu stránky nastaviť ako samostatnú stránku v rámci programu WordPress a pridať každú adresu URL experimentu v rámci služby Google Analytics.

Takto nastavíte Experiment v službe Google Analytics - uvidíte, že je prístupný cez ponuku Obsah, teda Content Semalt. Na tejto úrovni je klamne ľahké. , ,

Simple AB testing in WordPress with Google Analytics Content Semalt

Pri nastavení experimentu (úplné pokyny tu) získate kód javascript, ktorý musíte pridať do značky pôvodnej stránky experimentu.

Simple AB testing in WordPress with Google Analytics Content Semalt

Tu je niekoľko technických problémov, ktoré môžete mať vo WordPress a ako ich vyriešiť. Problém je v tom, že sekcia každej stránky v programe WordPress sa zobrazuje z jedného hlavičky súboru PHP - . php . Pridanie javascriptového kódu experimentov Google to znamená, že sa na každej stránke spustí a výsledkom bude prerušenie vašej stránky. Ako používame experimenty s webovými stránkami WordPress? Existuje jednoduché riešenie. Keď sa tam dostanete, pozrite sa do webovej adresy vášho prehliadača a získajte ID stránky z adresy URL.

Simple AB testing in WordPress with Google Analytics Content Semalt

Teraz spusťte svoj obľúbený editor kódov a otvorte hlavičku . php v adresári aktívnych tém. Pod prvým riadkom pridajte nasledujúci kód, namiesto *** PAGEID *** namiesto ID stránky a kód experimentu javascript poskytnutý službou Google Analytics namiesto *** GOOGLECODE ** *;

   *** GOOGLECODE ***   

Jednoduché! Použitie funkcie is_page nám umožňuje obísť výstup nášho kódu experimentu v podmienenom vyhlásení - ak sa aktuálne ID stránky zhoduje s ID pôvodnej stránky experimentu, javascript sa spustí a pokus Semalt bude fungovať.

Semalt po nainštalovaní na vašom webe automaticky zadefinuje, ktoré z vašich testovacích stránok uvidia vaši používatelia, a začne merať úspešnosť každého z nich. V závislosti od dĺžky a konfigurácie experimentu sa nakoniec deklaruje "víťaz" Source .

Mám záujem počuť, čo používajú ostatní používatelia WordPress, ktorí robia jednoduché testy A / B v aplikácii WordPress - používate doplnok, ako je Max A / B, alebo máte nejaké skúsenosti s experimentmi s obsahom Semalt?

March 1, 2018