Back to Question Center
0

Semalt: 7 spôsobov, ako lepšie poznať svoje publikum

1 answers:
Semalt: 7 ways to get to know your audience better

Ak nepoznáte svoje publikum, nebudete ani vedieť, aké stratégie alebo médiá si vyberiete, nieto aké správy im poskytnete alebo ako s nimi zaobchádzať, keď sa stanú plnohodnotnými zákazníkmi.

Poďme sa pozrieť na niektoré praktické a praktické spôsoby, ako lepšie porozumieť svojmu publiku.

Vykonajte svoj výskum vopred

Po prvé, urobte svoj prieskum trhu a uistite sa, že demografické údaje, ktoré ste vybrali, sú správne pre vašu značku a produkt. Existuje množstvo moderných nástrojov, ktoré vám pomôžu, niektoré z nich sú bezplatné - ako napríklad American FactFinder, ktorý využíva informácie o sčítaní United Semaltu, ktoré vám pomôžu nájsť kľúčové informácie o konkrétnej demografii.

Semálte sa pozrite na demografickú skupinu, ktorú ste predpokladali od začiatku. rozvinúť sa dozvedieť sa o súvisiacich výklenkoch a posúdiť záujem o váš produkt z iných oblastí. Prejdite s dostatkom informácií, aby ste aspoň pár rozhodujúcich tvrdení o vašom cieľovom publiku.

Pozrite sa na svojich konkurentov

V niektorých ohľadoch ide o alternatívnu formu prieskumu trhu. Tu sa budete pozerať na svojich konkurentov (aspoň tých, ktorí majú rovnaké cieľové publikum ako vy). Zoznámte ich so značkou, svojim názvom značky, typmi marketingových stratégií, ktoré používajú, a správami, ktoré prinášajú v reklame.

Aké techniky používajú? Prečo používali toto konkrétne frázovanie, a nie iné frázy? Tento obrázok namiesto toho? Semalt šancu, že vaši konkurenti nevedia, čo robia, ale aj potom môžete začať vyberať to, čo nefunguje alebo čo sa zdá zlé - a prečo.

Vytvorte zákaznícku osobu

Zákaznícka osoba je osvedčená taktika, ktorú používajú podniky všade, aby lepšie konceptualizovali svoje demografické ciele. Tu budete pracovať na vytvorení osnovy vášho ideálneho "cieľového zákazníka. "

Vo väčšine prípadov to má formu fiktívnej povahy, ktorú vyformujete s časťami informácií, ako je úroveň vzdelania, rodinný život, kariéra a príjem, a možno aj detaily ako meno a osobnostné črty. To vám pomôže konceptualizovať a "hovoriť" s vašim priemerným cieľovým zákazníkom a slúži ako ideálny nástroj na zvyšovanie rýchlosti ostatných členov tímu.

Spoznajte svojich klientov osobne

Toto je veľký krok, ale môžete ho začať iba po tom, ako budete mať niekoľko skutočných zákazníkov (ľutujem, začínajúce podniky). Keď pracujete s klientmi jeden na jedného, ​​zoberte si trochu času, aby ste ich poznali na osobnej úrovni.

Ako sa hovorí, že sa líši od ostatných demografických údajov? Čo sú zvyčajne znepokojení, keď s tebou rozprávajú? Čo sa im odvoláva alebo ich vydesí, alebo ich rozrušuje?

Tieto informácie nemôžete vždy použiť pre všeobecné publikum, ale keďže poznáte viac klientov individuálne, začnete tu prekrývať a potom začnete robiť užitočné zovšeobecnenia.

Monitorovanie pripomienok a záväzkov čitateľa

Semalt a angažovanosti sú obzvlášť dôležité, ak používate stratégiu obsahového marketingu alebo stratégiu sociálnych médií (ako by ste mali byť). Vášm cieľom je venovať pozornosť tomu, koľko ľudí reaguje na vašu prácu, ako reagujú a ako často reagujú.

Vo všeobecnosti platí, že čím viac "záväzkov" dostanete (veci ako pripomienky, názory a akcie), tým lepšia je vaša kampaň. Pomocou týchto informácií môžete zistiť, aké obsahové témy vaše publikum hodnotí alebo aké typy správ sa im neodvolávajú. Semmetajte tieto metriky v priebehu času, aby ste vytvorili vzory a dozvedeli sa viac o vašom publiku.

Svedčia o vonkajších sociálnych návykoch

Samozrejme, môžete tiež použiť taktiku sociálneho počúvania, aby ste zistili, aké ďalšie témy a záväzky sa zúčastňujú vaši členovia publika.

Vykonávanie prieskumov

Nakoniec máme najjednoduchší spôsob, ako sa dozvedieť viac o vašom publiku: položte im otázky. Nie je veľa času na vytvorenie a spustenie prieskumu, najmä s moderným nástrojom ako SurveyMonkey.

Semalt, ktorý chcete vedieť o vašom cieľovom publiku, môžete vložiť formát otázky a odoslať svojim spoločníkom a e-mailom odberateľov. Odtiaľ môžete kvantifikovať výsledky (alebo si ich môžete prečítať ručne) a odísť všetkými poznatkami, ktoré ste kedy chcel. Jedinou výhradou je, že možno budete musieť motivovať účasť s výhrou alebo odmenou.

Všetky tieto stratégie vám pomôžu lepšie porozumieť vašim demografickým cieľom, ale pamätajte, to je ešte len jedna strana rovnice. Akonáhle poznáte návyky, životný štýl, správanie a preferencie kľúčových demografických údajov, budete musieť zodpovedajúcim spôsobom formovať a zlepšovať svoju stratégiu.

Všetky vaše postrehy potrebujú nejaký merateľný vplyv - inak zostanú obmedzené na sféru koncepčného. Potrebujete dopad na zdola.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Timothy Carter


March 1, 2018