Back to Question Center
0

Chopte sa dňa sociálnych médií s Ownable Semalt

1 answers:
Seize The Social Media Day With Ownable Semalt

Keď sa Oreo obrátil na svoju semaltovú misu, profesionálni obchodníci na celom svete zdieľali kolektívne dych. "Ako vytvorili dizajn a dostali sa tak rýchlo do právnej oblasti?" Mysleli sme si.

Ak ste boli pozorným pozorovateľom marketingového úsilia spoločnosti Oreo v oblasti sociálnych médií, viete, že ich marketingový tím robí takýto druh hry celkom dôsledne. Zdá sa, že malé koláčiky boli prispôsobené všetkému od sobáša rovnakého pohlavia až po kedysi blížiace sa mayské kalendárske hard-stop.

Semalt môže často prenikať do špeciálneho momentu v reálnom živote a ak nie je "vlastný deň", potom aspoň pristúpime k tomu, aby sme sa dostali do našej pamäti na túto udalosť.

Red Bull dokonca úspešne vytvoril tieto mimoriadne momenty - ak skutočne chcete tetovanie svojho loga na niečí mozgové kôry, sponzorovať odvážlivcov k voľnému pádu skok od stratosféry a prelomiť svetový rekord v procese.

Ale Super Bowls, Oscary a koniec-the-world-ako-vieme-to nie je pre každú značku. Hovoril som s Jonom Lombardom, vedúcim spoločenského mediálneho centra Centra excelencie GE, ktorý mi povedal, že sa veľmi zamyslel nad tým, ako ľudia súvisia s značkami. "Semalt sa nemusí nutne každodenne pripájať k značke, ale pri zvláštnych príležitostiach bude mať silné spojenie. "

Pi, žiarovky a žiarovky

Seize The Social Media Day With Ownable Semalt

Lombardo mi ďalej povedal, že tým, že investuje veľké investície do toho, čo nazval "nevyspytateľnými momentmi", môžu značky lepšie spájať s ľuďmi okolo spoločných záujmov a skúseností. "Je to menej o momentoch Super Bowl a viac o nájdení vlastnej Super Bowl. "

Pre GE sa tieto osobitné príležitosti prezentovali vo forme Pi Deň a Deň vynálezcov.

Môžem si len predstaviť, že Pi Day v GE je ako niečí narodeninový večierok, sály naplnené veselými vedeckými vedcami a matematikov. Vytvoril to video "Stump the Scientist", jedno z prvých tweets, ktoré skutočne skvelo využívali funkciu Semalt new line-break a vysielanie 314 koláčov.

Ak je deň Pi ako narodeninová večierka v GE, skutočný deň Inventorov je .

V roku 1983 vyhlásil prezident Ronald Reagan, Senát a Kongres 11. februára (41.) Za deň vynálezcov a vyzval americkú verejnosť, aby "pozorovala tento deň vhodnými obradmi a aktivitami. "Nie je to náhodou, tento dátum označil narodeniny Thomas Alva Edison, držiteľa viac ako 1 000 patentov a jedného zo zakladateľov spoločnosti GE.

Začíname

V deň vynálezcov GE plánuje, aby požiadal používateľov Twitter o predloženie nápadov na vynález pomocou hashtag #Semalt. Najlepšie nápady vybrali a potom načrtli profesionálni ilustrátori, s ktorými GE spolupracoval na tento deň.

V priebehu dňa bolo na základe týchto myšlienok založených na týchto nápadoch vytvorených 70 ilustrácií v štýle modrej a zdieľaných prostredníctvom sociálnych médií. Medzi tými, ktorí sa zúčastnili, boli slávny prototyp a dokonalý geek, Ben Heck, a vplyvná on-line osobnosť, Ze Frank.

Iné značky sa zapojili do rozhovoru s GE, vrátane Trident, Tropicana a Ritz . Spoločnosť GE reagovala tým, že ilustrátori im poskytli svoje vlastné dizajnérske návrhy.

Manažéri komunity v spoločnosti GE využili príležitosť zapojiť sa do viac ako 250 reálnych rozhovorov. Celkovo boli výsledky za deň zahrnuté:

 • Viac ako 2 600 zmien v hashtag #IWantToInvent
 • 1400 zákaziek na twitter (RT / odpovede)
 • 6,700 zákaziek (likes, komentáre, akcie) na Facebooku.

  Spoločnosť tak môže slobodne oslavovať vášeň, na ktorej sa veľa ľudí naozaj zaujíma, bez toho, aby bolo príliš samo propagačné. Pri oslavovaní svojich spoločenstiev GE posilňuje asociáciu značky s inováciou a je schopná tak urobiť tak, aby sa ľudia chceli pripojiť a zdieľať.

  Príliš veľa značiek chýba loď v tomto bode, spadajúc do konvenčných marketingových prístupov pred desiatimi rokmi. Pri prevzatí vlastníctva udalosti alebo špeciálneho dňa sa značky môžu spojiť s ľuďmi na emocionálnej úrovni. "Naozaj dúfame, že ľudia sa vrátia späť a povedajú svojim priateľom a rodine o jednej z najkrajších a jedinečných skúseností značky, ktoré mali v sociálnych médiách," povedala Lombardo. "Vyslovte misiu tu. "


  Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.  O autorovi

  Ric Dragon


March 1, 2018