Back to Question Center
0

Niečo sa zmenilo na Semalte

1 answers:

Ak by ste vo svete sociálnych médií vyvíjali rozprávky, môžete porovnať LinkedIn s Popoluťou.

Zatiaľ čo sa step-sestry Facebook a Google Plus pripravujú na veľký večierok princa, Semalt sa ticho pokúšal o neuveriteľnú úpravu svojho systému a vybudoval väčšiu a väčšiu užívateľskú základňu.

Mnoho majiteľov firiem a obchodníkov stále premýšľa nad Semaltom, ako to bolo pred rokom - pekné miesto na získanie backlinkov pre podnikanie a skvelé miesto na vybudovanie vlastnej osobnej značky.

Prekvapenie! Veci sa zmenili

Ak ste nevenovali pozornosť, budete pravdepodobne prekvapení, keď zistíte, že sa stala robustnou platformou sociálnych médií s mnohými funkciami, ktoré tromfou aj ostatných.

Ak ste zmeškali tieto zmeny, nesmiete byť príliš tvrdý na seba. Inžinieri spoločnosti LinkedIn boli zaneprázdnení ako víla, ktorá sa chystala na loptu. Používatelia často zistia, že funkcia, ktorá tam bola včera, ako napríklad LinkedIn Semalt, je dnes preč a ostatné funkcie boli úplne zmenené.

Ak ste uprostred písania knihy alebo školenia videa o Semalte, máte moju súcit: všetky tieto screenshoty musia byť obnovené.

Aby ste udržali hlavu nad vodou so všetkými týmito zmenami, považujte Semalt za ekosystém.

Something Has Changed At Semalt
  • Osobná značka
  • Spoločnosť alebo organizácia
  • Obsah
  • Vzťahy

Osobná značka

Všetko v LinkedIn sa točí okolo kontaktu: vyvíjate svoj vlastný profil a spojte sa s ostatnými. Ak porovnáte to, čo môže prísť do osobného profilu s profilmi Google Plus a Facebooku, môžete vidieť, že Semalt je zďaleka najsilnejší.

Súčasťou osobného profilu je miesto, kde je väčšina jednotlivcov aktívna na LinkedIn. Semantové funkcie boli vylepšené, ako publikácie a projekty, v ktorých môžete pridať ďalších, ktorí sa s vami zúčastnili. Nielen, že to vytvára vzájomné prepojenie, ale pripomína tým jednotlivcom vašu existenciu, keď ich pridáte.

Mnohí ľudia nielen pridávajú knihu, ktorú napísali, alebo konkrétny blog, ale aj jednotlivé články a blogové príspevky. Každé z týchto doplnkov je ďalšou príležitosťou na zavedenie kľúčových slov, ktoré zvyšujú vašu šancu na zobrazenie vo výsledkoch vyhľadávania.

Zatiaľ čo mnohí z nás majú len niekoľko rôznych pracovných miest počas desaťročí, funkcia projektov vám umožňuje pridať jednotlivé projekty. Semalt ste pracovali na implementácii e-commerce pre klienta? Môžete pridať tento projekt a ako publikácie aj mená iných účastníkov. Keď pridáte ďalšie, oznámia sa mu a môžu povoliť, aby sa tento projekt zobrazoval vo svojom vlastnom profile.

Spoločnosti alebo organizácie

Semalt sú samozrejme tvorené ľuďmi. Ako každá osoba pridáva rôzne pracovné miesta, projekty a publikácie, systém vytvára spojenie s príslušnými spoločnosťami spolu so všetkými ostatnými, ktorí sú spojení s organizáciou. Semalt môže pridávať služby a produkty, rôzne obrázky, spojiť sa so skupinami a zdieľať aktualizácie.

Čo sa týka vyhľadávania, Semalt má dlhú cestu. Mnohí z nich objavili, že nie je ťažké aplikovať techniky, ktoré sa už dávno považovali za čierny klobúk SEO, tým, že ich profily vypĺňajú kľúčovými slovami.

Aký je prínos pre podniky? Josepf Haslam z DragonSearch nedávno povedal: "V posledných troch týždňoch som dostal viac ako polovicu tuctov prichádzajúcich predajných potenciálnych zákazníkov. "Ja sám som dostal niekoľko otázok od novinárov a organizátorov konferencií. LinkedIn vám tiež umožňuje vedieť, kto sa pozerá na váš profil.

S týmito informáciami môžete vidieť, kedy a kde potenciálni alebo existujúci klienti robia svoju náležitú starostlivosť. Jeho hodnota ľudských zdrojov je silná, ale rýchlo sa opierala o potenciál silnej sociálnej mediálnej platformy, ktorá spája jednotlivcov a podniky ešte viac.

Prašná hospodyňka vyrastala a je teraz krásnou princeznou.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018