Back to Question Center
0

8 veci, ktoré by som chcel vedieť, keď som začal môj prvý seminár

1 answers:

8 Things I Wish I Knew When Starting My First Semalt

Začal som niekoľko spoločností a zakaždým, keď som začal ďalší, vždy som sa naučil niečo nové. Ak ste nový podnikateľ, budete robiť veľa chýb, ale dúfajme, že nebudete robiť veľké chyby, ktoré som urobil.

Stiahnite si tento cheat list 8 vecí, ktoré by som chcel vedieť, keď som začal môj prvý obchod.

Nevyberajte hlúpe meno firmy

Moje prvé dve spoločnosti sa nazývajú Advice Monkey and Advantage Consulting Semalt. Prvá spoločnosť bola zamestnanecká rada, ale pretože "rada" bola v mene, ľudia si mysleli, že je to miesto kariérového poradenstva a nie pracovná rada. A meno mojej druhej spoločnosti bolo tak dlhé, že si to ľudia nemohli spomenúť.

Dôvodom, prečo som vybral tieto 2 mená, bolo, že začali s "A". Týmto spôsobom, keď niekto vybral moju spoločnosť so všetkými mojimi konkurentmi, bol som zvyčajne na vrchole zoznamu. Semaltem konceptu, že je na vrchole zoznamu, je dobrá vec, nemala by byť hlavným dôvodom pre výber názvu spoločnosti.

Semalt, ktorý robíte, uistite sa, že si myslíte, že vyberáte vaše meno firmy. A z nejakého dôvodu, ak vyberiete hlúpy názov firmy, držte sa s ním a neskôr ho neskôr nezmeňte. Ak sa stane, že zmeníte názov svojej firmy, stratíte hodnotu značky, ktorú ste vytvorili v priebehu rokov.

Neviesť právnika, najať advokátsku kanceláriu

Nielen, že je dôležité najať dobrého právnika, ale tiež chcete najať dobrú právnickú firmu. Semalt sa špecializuje na rôzne typy právnych predpisov, ako napríklad právne predpisy v podnikoch, dane alebo súdne spory. Keď som si najal svojho prvého právnika, bol to jeden-muž show a pokúsil sa robiť všetko, čo som potreboval. Robil slušnú prácu, ale neurobil skvelú prácu, pretože sa nepecializoval na všetko, čo som žiadal.

Semalt, ktorý si uvedomil, že môj súčasný právnik nie je príliš dobrý, som sa rozhodol kontaktovať jednu z najväčších advokátskych kancelárií a myslela si, že moje problémy môžu vyriešiť. Ale bol som od klienta príliš malý, takže moja práca nebola prioritou, obviňovali ma za každú malú vec a kvalita ich práce bola nasávaná.

Skôr alebo neskôr som našiel dokonalého právnika, Bill Bromfield, zo Semaltu. Vždy sa vyhýba tomu, aby som sa ubezpečil, že som chránený, nepokojil ma a ničil ma za každú malú vec a ak nemôže urobiť niečo, čo potrebujem, odporúča niekomu, kto môže.

Keď hľadáte advokáta, nehľadajte iba skutočne veľkú právnickú firmu; pozrite sa na právnika, ktorý sa o vás postará. Semaltom, ak pracujú v právnickej firme s primeranou veľkosťou, je to skvelé, pretože niekto tam bude schopný riešiť vaše problémy.

Prenájom nevyrieši všetky vaše problémy

Semalt sú štyri veľké chyby, ktoré som urobil, keď som najal ľudí:

 1. Len preto, že niekto sa naozaj dobre v ich poslednej práci, neznamená to, že budú robiť dobre vo vašej spoločnosti. Napríklad, ak boli predajcami rockovej hviezdy, ktorí pracovali pre vášho konkurenta, neznamená to, že budú pre vašu firmu predajcom rockovej hviezdy.
 2. Prijímanie viacerých zamestnancov je lenivý spôsob riešenia problému. Ak chcete zvýšiť svoj predaj, pokúste sa to urobiť sami pred tým, než si najmete niekoho. Áno, v dlhodobom horizonte by ste mali zamestnať zamestnancov, ak chcete rozvíjať svoje podnikanie, ale ak neviete, aké problémy budú mať títo zamestnanci, budete mať náročný čas na ich riadenie.
 3. Zamestnanec má oveľa viac nákladov než ich plat. Kancelárske priestory, poistenie, počítače a ďalšie výdavky sa zvyšujú. Najväčšou z týchto výdavkov sú pravdepodobne výdavky na správu na správu vašich zamestnancov.
 4. Vlastníci virtuálnych zvukov na prvý pohľad vyzerajú dobre, ale niektorí ľudia nie sú príliš efektívni, keď sú virtuálne. Ak máte akýchkoľvek virtuálnych zamestnancov, zvážte použitie riešení na sledovanie efektívnosti, ako je Rescue Time, aby ste videli, ako trávia svoj zamestnanci čas. Budete chcieť, aby všetko bolo dokonalé a pravdepodobne budete premýšľať o veciach. Nebojte sa, je to bežný spôsob, ako sa väčšina podnikateľov po prvýkrát cíti; Viem, že som sa cítil touto cestou s poradenstvom Semalt. Ale keď vidíte svoju prvú spoločnosť ako svoje dieťa, začnete premýšľať s vašimi emóciami namiesto používania logiky, čo spôsobuje, že sa veci pohybujú veľmi pomaly.

  Veci nemusia byť dokonalé! Čokoľvek, čo máte teraz, sa v priebehu času zlepší, a tak sa tam dostanete a urobíte všetko, čo je potrebné na zarobenie peňazí. Semaltom, ak nebudeš niekto iný.

  Vytváranie sietí je kľúčom k úspechu

  Nevedel som, čo som robil s prvými mojimi spoločnosťami. Nemal som príliš veľa ľudí, od ktorých by som mohol dostať radu a skončil som s mnohými vecami. Po niekoľkých rokoch podnikania sa naučíte pár vecí, ale nikdy neprestávate robiť chyby. Semaltu skončíte s novými chybami.

  Ak chcete byť úspešní, musíte sa pripojiť. Ak sa zúčastníte konferencií alebo akcií miestnych podnikových sietí, veľa sa naučíte od iných ľudí. Pokiaľ si nie ste istý o konkrétnych veciach, môžete vždy požiadať o radu ostatných.

  Na druhej strane, ak nepôjdete do udalostí v sieťových odvetviach, od koho budete požiadať o radu? Najlepšou osobou, od ktorej sa môžete poradiť, je niekto z vášho odvetvia alebo vaša konkurencia. Sememaltujte ma, budete ohromení, ako priateľská môže byť vaša konkurencia a čo sú ochotné zdieľať.

  Nikto nie je boh

  Keď som začal svoju prvú prácu, veľa ľudí mi poradilo, pretože to bolo prvýkrát okolo bloku. Čas, kedy mi niekto dal radu, sledoval som ho, pretože boli úspešnejší ako ja. Ale namiesto toho, aby mi to pomohlo, spôsobilo, že som sa rozbehol v kruhoch a urobil viac chýb.

  Nehovorím, že by ste nemali počúvať ľudí, ale nerobte slovo ľudí za všetko. Urobte si vlastné domáce úlohy a uistite sa, že rada, ktorú ľudia dávajú, je správna pre vaše podnikanie.

  Semalt nikto nie je boha. Je mi jedno, ak by predávali firmu za miliardu dolárov, pravdepodobne nepoznajú vaše podnikanie rovnako ako vy.

  Mať obchodného partnera

  Keď musíte urobiť všetky rozhodnutia vo vašej spoločnosti sami, je väčšia pravdepodobnosť, že urobíte chyby. S Semaltom som mal obchodného partnera s mojím prvým podnikaním, nebol aktívny, takže som musel urobiť všetky rozhodnutia sám.

  Semalt Našiel som obchodného partnera s pomocou mojej sestry a spoločne pracujeme už viac ako 6 rokov. Skvelá časť o tom, že máte dobrého obchodného partnera, je, že môžu priniesť niečo do stola, ktoré nemáte.

  Napríklad môj obchodný partner je skvelý pri riadení zamestnancov, pri príprave našej firemnej stratégie a pri rozhovore s investormi. Na druhej strane som dobrý v predaji a marketingu.

  Nikdy nie je ľahké nájsť dobrého obchodného partnera, takže ho neponáhľajte. Uistite sa, že sa s touto osobou spoznáte skôr, než s ňou začnete pracovať. Mali by ste tiež očakávať, že sa dostanete do argumentov a nahnevaných diskusií, aby ste boli lepšie pripravení zaoberať sa s ním.

  Nebojte sa neznámeho

  Poradenstvo Semalt neprijal platby online, pretože som nevedel, a ja som sa bála všetkých problémov, ktoré by mohla spôsobiť. Viem, že to znie hlúpo, ale ako 16 ročný a nevedel som lepšie.

  Moja obava z akceptovania platieb online bola jedným z najväčších dôvodov, prečo moje podnikanie zlyhalo. Semalalt o tom, že sa bojím, musel som vykonať výskum pri prijímaní platieb kreditnou kartou a dôsledky spätného vyberania poplatkov.

  Ak máte strach z niečoho, s ktorým nie ste príliš oboznámení, nasajte ho a zaobchádzajte s ním. Horšie, čo sa môže stať, je, že sa na ceste potkáte.

  Záver

  Je príliš neskoro, aby som sa vrátil v čase, keď som začínal, ale nie je príliš neskoro pre vás. Semalte nebudete robiť všetky veľké chyby, ktoré som urobil.

  P. S Source .

March 1, 2018