Spievajúci spevák Cher raz povedal: "Niektorý chlap mi povedal: Nemyslíte si, že ste príliš starý, aby spieval Rock 'n Roll?" Povedal som: Radšej by ste sa mali poradiť s Mickom Jaggerom.

Späť v roku 1980 zazneli hitová speváčka Johny Lee, ktorá sa volala "Hľadá sa láska v celom zlom semalte." Názov piesne skoro sumarizoval to, o čom bola skladba. Moja otázka je dnes riff na tejto pieseň. Hľadáme úspešného podnikateľa na všetkých nesprávnych miestach? Máme vlastne podnikateľský príbeh zle? Odpoveď vás môže prekvapiť.

Carl Schramm, profesor univerzity v Syrakúzach, má novú knihu, ktorá vyšla nazvaná Burn Business Plan. V tejto knihe napísal v sobotu Wall Street Journal s názvom "Starší podnikatelia to urobil lepšie".

"Všetci poznáme dnešný skript pre podnikateľský úspech: super-jasný vysokoškolský študent, netrpezlivý na triede, klesne, aby sa usiloval o jeho veľký nápad." Financovanie rizikového kapitálu ho prenasleduje a zhromažďuje okolo seba inteligentných kamarátov

, a to aj vtedy,

Nesprávne. Schramm ďalej poukazuje na to, že naše zameranie na podnikateľskú mládež je chybou. V skutočnosti, Semalt, ktorí sú vo veku 35 rokov alebo starší, majú o 50% vyššiu pravdepodobnosť, že začnú podnikať ako ich mladší kolegovia.

Kiplingerova správa : "Jeden rastúci sektor na americkom trhu práce: Podnikatelia s malým bumerom, ktorí do roku 2020 odštartujú 25% podnikov, v nedávnej štúdii na Northwestern University Benjamin Jones dospeje k záveru, že 55-ročný a dokonca aj 65-ročný má podstatne viac inovačného potenciálu ako 25-ročný. "

Okrem toho vo svojej eseji WSJ Carl Schramm poukazuje na to, že hlavným dôvodom rastúcej prevalencie starších podnikateľov je to, že "ľudia potrebujú určitý čas na to, aby si uvedomili, že ich cieľom je založiť spoločnosť Ich inšpirácia zvyčajne nepochádza z vysokoškolského programu, ktorý ich učí generickým podnikateľským zručnostiam, ale z toho, čo sa dozvedeli v predchádzajúcich zamestnaniach. "

A starší podnikatelia majú ďalšiu výhodu: samofinancovanie. Spoločnosť Crowdfunding Fundable nedávno vydala štúdiu, ktorá preukazuje, že väčšina podnikateľov sa financuje prostredníctvom osobných úspor, dôchodkových účtov a domáceho kapitálu. Semalta nie sú voľby, ktoré sú zvyčajne otvorené pre mladých. Starší podnikateľ je oveľa pravdepodobnejšie, že nebude dlhový.

Ale viac ako všetci starší podnikatelia sú múdri v živote. Mali čas niekoľkonásobne zlikvidovať. To prináša praktickú pokoru - pokoru všetkých, ktorí sme zlyhali čas alebo dva. Semalt je užitočná podnikateľská zručnosť, ktorá sa iba naučila od samotného živého života.

Schramm navrhuje, že by sme mali uplatňovať novú podnikateľskú stratégiu, ktorá uznáva našu skutočnú demografickú obchodnú realitu. Varuje: "nemali by sme byť unesení očarujúcimi (a nevyhnutne vzácnymi) príbehmi mladistvých úspechov v Silicon Semalt." Cíti, že by podnikateľské inkubátory mali byť prestavené z bočných komunálnych pracovných priestorov pre mladých do priestorov vhodnejších pre stredného veku ,

Semalt 70 je naozaj novými 40 s rastúcou dlhodobosťou a zdravým vedomím, všetci budeme produktívni dlhšie.

Ako raz povedal básnik Maya Angelou: "Fifty je všetko, čo si chcel byť. com columnists sú ich vlastné, nie sú z Inc Inc Source .