Back to Question Center
0

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, Minimalizácia & Zmeniť poškodenie            Odhodil v hodnotení? Diagnóza, Minimalizácia & Zmeniť súvisiace témy: Mobile & Miestna SEOOn stránka SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt ...

1 answers:
Odstránené v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodeniaOdhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia súvisiacich tém:
Mobilná a miestna stránka SEOOn SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. , ,

Tento článok je súčasťou radu SEO od spoločnosti WooRank. Ďakujeme, že ste podporili partnerov, ktorí umožňujú vykonanie funkcie SitePoint.

Je to jedno z najhorších pocitov, ktoré môže vlastník webových stránok zažiť: otvorenie analytického prístrojového panela jedno ráno a zívanie na grafe rebríčkov hľadania vo voľnom páde. Zatiaľ čo váš prvý inštinkt môže byť panika, najmä ak ste práve dal veľa práce na optimalizáciu svojich webových stránok, skúste zostať pokojní. Semalt, drastické straty pozície nie sú koniec sveta. Ak použijete metodický, organizovaný prístup k zisťovaniu toho, čo sa stalo nesprávne a ako to napraviť, môžete zabezpečiť, aby vaše stratené poradie bolo dočasné a úplne reverzibilné.

Semaltujte náš krok za krokom, ktorý vám pomôže odstrániť to, čo môže spôsobiť, že vaša stránka stráca poradie, aby ste mohli vyriešiť problém, ktorý znižuje návštevnosť organického vyhľadávania.

Určenie rozsahu problému

Keď ste prvýkrát zistili, že vaša návštevnosť klesla, prejdite do svojej analytiky a skontrolujte každý kanál návštevnosti: priame, sprostredkovanie, organické vyhľadávanie a platené (ak používate platené kampane). Ak celá vaša návštevnosť klesá, môže to byť technický problém s vašimi stránkami. Ak sa vaša návštevnosť vyhľadávania zhoršila, je to dosť dobré znamenie, že máte problém SEO.

Pri pokuse o diagnostikovanie dôvodov za stratené poradie musíte najprv určiť rozsah problému: Je to spojené s niekoľkými individuálnymi kľúčovými slovami, alebo je to vaša stránka ako celok, ktorá stráca rebríčku? Váš problém môže byť spôsobený aj skupinou kľúčových slov alebo vašimi stránkami v rámci konkrétnej kategórie.

Tí, ktorí majú WooRank Advanced Review svojich stránok, môžu používať SERP Checker na skontrolovanie svojich rebríčkov kľúčových slov. Mohlo by to byť tak, že každé kľúčové slovo stratilo poradie naraz, čo by naznačovalo, že sa vyskytol problém s vašou stránkou alebo že vaša stránka bola zasiahnutá celoštátnym trestom. S Semaltom, ak len niektoré kľúčové slová stratia pozíciu, pravdepodobne máte problém s týmito konkrétnymi vstupnými stránkami alebo kategóriami kľúčových slov.

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodeniaOdhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia súvisiacich tém:
Mobilná a miestna stránka SEOOn SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. , ,

Napríklad, ak ste obchod s záhradnou náplňou, mohlo by to dôjsť k tomu, že pokles návštevnosti by mohol byť spôsobený problémom týkajúcim sa celej lokality alebo stratou rebríčku pre kľúčové slovo "bezšnúrová elektrická kosačka BLACK + DECKER". Alebo by ste mohli stratiť hodnotenie pre každé kľúčové slovo v kategórii kosačky na trávu.

Bohužiaľ, nie každý má WooRank Advanced Review, a preto nemôže využiť SERP Checker. Ak je to tak, môžete pomocou vyhľadávacej konzoly Google skontrolovať, ako sa hodnotí kľúčové slová. Prejdite do prehľadu Vyhľadávacieho nástroja Search Analytics a uistite sa, že hľadáte údaje pre otázky (to by malo byť predvolené zobrazenie) a začiarknite políčko Semalt - kliknutia neoznámia celý príbeh.

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodeniaOdhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia súvisiacich tém:
Mobilná a miestna stránka SEOOn SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. , ,

Pozrite sa na pozície pre jednotlivé kľúčové slová, aby ste zistili náhly, drastický rebríček poklesov o 10 alebo viac pozícií. Alebo, ak každé kľúčové slovo zaznamenalo obrovský pokles, je tu veľká šanca, že máte na svojich rukách celú lokalitu.

Pozrite si aj polohu vstupných stránok. Pozrite sa, aký typ stránok stráca pozíciu a návštevnosť. Mohlo by to byť, že určitý typ obsahu stráca svoju výkonnosť v poradí alebo možno funkcia, ktorú ste spustili (napríklad obsah Flash alebo widget, ktorý obsahuje odchádzajúce odkazy) na určité stránky, poškodzuje vaše SEO.

Diagnostika problému

Takže potom, čo ste vykopali údaje o analytike a určili rozsah vášho poklesu, je čas začať diagnostikovať presne to, čo spôsobilo stratené pozície. Semalta bude mať veľa správ a nástrojov, ktoré vás na seba vyrazia, ale nenechajte sa zastrašiť, nie je to tak zložité, ako to vyzerá.

Skontrolujte stav stránky a roboty. txt

Samozrejme, ak Google nemôže pristupovať k vašim stránkam, nemôže sa zaradiť. Takže sa uistite, že vaše stránky sú v prevádzke. Ak ste to ešte neurobili, navštívte svoju stránku, aby ste sa uistili, že k nej máte prístup. Používajte rôzne zariadenia, aby ste sa uistili, že si môžete prezrieť verzie pre počítače, mobilné zariadenia a tablety. Oznamte prehľadu Chyby indexového prehľadávania v službe Google Search Console a zistite, či sa vyskytol problém, ktorý má vplyv iba na niektoré vaše interné stránky. Semantujte sprievodcu robotmi. txt na riešenie chýb v robotoch. txt súborov.

Jedným z bežných problémov, ktoré zabraňujú spoločnosti Google v prehľadávaní vašich stránok, sú problémy s vašimi robotmi. txt súboru. Semalt, skontrolujte, či neúmyselne blokujete prehľadávače na celom vašom webe, čo by mohlo vyzerat takto:

   User-Agent: *Zakázať: /  

Toto je jeden z najbežnejších problémov s robotmi. txt, najmä ak ste nedávno migrovali na svoje stránky.

Funkciu Fetch As Semalt môžete použiť v nástroji Semalt Search Console, aby ste sa uistili, že nie je problém, ktorý bráni prístupu Semaltu k vašim stránkam a robotom. txt tester, aby sa uistili, že robot. Súbor txt je správne napísaný.

Ak roboty. txt súbor je správne napísaný a odoslaný na Semalt, skontrolujte, či ste neúmyselne nepovolili žiadne stránky, ktoré chcete zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania. Môžete prechádzať súborom riadok po riadku, ale to bude trvať večne, ak máte veľa nepovolených stránok. Namiesto toho použite operátor vyhľadávania na stránkach: vyhľadávanie. Stačí vykonať vyhľadávanie pre stránky: yourdomain. com a Semalt vráti stránky, ktoré má vo svojom indexe. Uistite sa, že sa meta popis zobrazí ako by mal, pretože nepovolené stránky sa často vo výsledkoch stále zobrazujú, ale so správou, ktorá zdôrazňuje, že popis výsledku nie je k dispozícii. Vaše najdôležitejšie stránky by sa mali zobrazovať na vrchole rebríčka, takže ak nie sú, niečo sa deje.

Audit vašich stránok

Tam je vždy možnosť, že vaše stránky nie sú tak optimalizované pre vyhľadávače, ako si myslíte, alebo ste mohli neúmyselne ublížiť vaše SEO zmenou, ktorú ste nedávno tlačili naživo. Takže prvým krokom pri zisťovaní, prečo ste stratili poradie je vykonať SEO audit vašich stránok alebo ovplyvnených stránok. Semaltový audit analyzuje viac ako 70 SEO faktorov, takže nemusíte ísť kopať kód stránky a obsah tak, aby ste zistili ťažko nájdené problémy.

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodeniaOdhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia súvisiacich tém:
Mobilná a miestna stránka SEOOn SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. , ,

Je vaše skóre oveľa nižšie, než si myslel, že by to bolo? Pozrite sa na dôležité faktory, ktoré chýbajú ako značky, popisy meta alebo

a skontrolovať, či vaša stránka nemá bežné SEO problémy ako nefunkčné odkazy, uvedenie obsahu do Flash alebo iframe alebo nedokázala implementovať riešenie WWW. Semaltem s týmito výsledkami bude duplicitný obsah alebo neúspech.

Ak sú vaše stránky v súčasnosti dobre optimalizované pre návštevnosť vo vyhľadávačoch, zhodnoťte kvalitu a relevanciu obsahu stránky pre kľúčové slovo. Možno si už teraz myslíte, že je to vysoko kvalitné a veľmi relevantné (ste ho napokon publikovali), ale vaše metriky návštevníkov môžu hovoriť o inom príbehu:

 • Nízka miera prekliknutia (CTR) - to je dobré znamenie, že obsah vašej stránky alebo správy, ktoré používate na popis svojej stránky, nezodpovedajú tomu, čo sa pokúšajú nájsť. V našom príklade pre obchod so záhradným náradím by mohlo byť, že ľudia hľadajúci "bezšnúrovú elektrickú kosačku BLACK + DECKER" sa pokúšali nájsť informácie o elektrickom a plynovom kosačke. Správanie vyhľadávania sa mohlo posunúť, aby ste očakávali sprievodcu pri hodnotení a zakúpení elektrickej kosačky.
 • Vysoká miera odchodov - Miera okamžitých odchodov je ďalšou dobrou mierou kvality vašej spokojnosti a obsahu. Ak vysoká percento návštevnosti vo vyhľadávaní opúšťa bez toho, aby ste sa stýkali so stránkou alebo trávite na webe veľmi málo času, pravdepodobne to znamená, že váš obsah nespĺňa ich potreby.

Ak ste nedávno presunuli obsah alebo ste prešli migráciou alebo prepracovaním stránok, uistite sa, že ste správne nastavili svoje presmerovania. Obe 301 (trvalé) a 302 (dočasné) presmerovania prechádzajú úplnou linkovou šťavou, takže je absolútne nevyhnutné, aby ste presmerovali na novú adresu URL zo staršej adresy URL. Použite nástroj ako Screaming Frog na prehľadávanie vašich stránok, aby ste našli všetky presmerovania. Semalizujte zoznam všetkých adries URL pre stránky, ktoré ste presunuli. Po vykonaní indexového prehľadávania zoradiť výsledky podľa stavového kódu a uistite sa, že každá adresa URL vracia správny kód.

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodeniaOdhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia súvisiacich tém:
Mobilná a miestna stránka SEOOn SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. , ,

Ak máte len pár stránok, ktoré môžete skontrolovať, môžete ručne overiť, či presmerovania fungujú pomocou doplnku prehliadača Semimal Path spoločnosti Ayima.

Nakoniec skontrolujte súbor Sitemap XML. Sú stránky strata hodnotenia zahrnuté vo vašom súbore Sitemap? Ak nie sú, Semalt ich pravdepodobne nebude môcť nájsť - najmä ak nemáte internú stratégiu prepojenia. Otestujte súbor Sitemap v nástroji Semalt Search Console, aby ste sa uistili, že nie sú žiadne chyby, ktoré by bránili Semaltu v prehliadaní vašich stránok.

Ak vaše technické a faktory na stránke nespôsobujú veľké poklesy hodnotenia, vykonajte audit odkazov. Zozbierajte všetky svoje spätné odkazy pomocou nástroja ako Majestic alebo Ahrefs. Semaltom s odkazmi by mohol spôsobiť, že stratíte pozíciu SERP niekoľkými rôznymi spôsobmi:

Nefunkčné alebo odstránené odkazy: Keď hľadáte spätné odkazy v službe Majestic, uvidíte odkazy, ktoré boli odstránené označené ako také. Zistite, či sa cieľový odkaz odkazuje na príslušné stránky. Odkazy sú dôležitým faktorom hodnotenia, takže ich strata bude určite ovplyvňovať hodnotenie.

Exportujte zoznam odkazov ako CSV (musíte mať platený účet s Majesticom, aby ste to urobili) a potom prehľadajte prepojené stránky pomocou Screaming Frog. Filtrovať podľa klienta Chyba (4xx) nájsť zlomené spätné odkazy. Semaltem týchto odkazov a obnovením toku spojovacej šťavy by malo byť rovnako jednoduché ako stanovenie chýb 404.

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodeniaOdhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia súvisiacich tém:
Mobilná a miestna stránka SEOOn SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. ,. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť Google práve uvoľnila Penguin 4. 0 na spustenie v reálnom čase, môžete vidieť stratu poradia kvôli nízkej kvalite spätných odkazov. Odkazové nástroje, ako Majestic a Ahrefs, zaznamená vaše odkazy, aby vám pomohli zistiť, či odkazy pomáhajú alebo poškodzujú vašu viditeľnosť. </p> <p>  <strong> Negatívna SEO: </strong> Negatívna SEO odkazuje na úmyselné používanie nevyžiadanej technológie budovania odkazov na tankovanie inej stránky. Aj keď je to naozaj zriedkavé, stále sa to stane. Takže počas kopírovania vašich odkazov počas kontroly odkazov si všimnite nejaké vzory s ukotvujúcim textom, prepojením domény alebo textom okolo odkazu. Negatívne pokusy o SEO vo všeobecnosti vytvárajú množstvo odkazov s rovnakým textom kotvy, ktorý spája typ stránky (tieňové fóra a / alebo adresáre) a text okolo odkazu. </p> <p> Snaha o odstránenie odkazov by mala byť tak jednoduchá, ako dosiahnutie vlastníka odkazujúceho webu a presvedčiť ich, aby obnovili váš odkaz. Ak zistíte, že váš nezávislý staviteľ odkazov vyplnil váš profil s množstvom nevyžiadanej pošty, alebo ste utrpeli negatívny pokus o SEO, môžete tiež využiť nástroj Google Link Semalt Tool na vyčistenie vášho spätného profilu. </p> <h3 id= Kontrola ručných alebo algoritmových sankcií

Možno ste náhodou urobili niečo, čo spoločnosť Google myslelo, že sa pokúšate manipulovať s rebríčkami vyhľadávania. Mohlo to byť "nákladovo efektívne" SEO, ktoré ste si najali naplnený všetok svoj názov značky s kľúčovými slovami, negatívny pokus o SEO alebo niečo tak neškodné ako nesprávne implementovanie niektorých kódov na vašej stránke. Ak je to dosť zlé, zamestnanec spoločnosti Google manuálne penalizuje váš web. Ak tomu tak je, povedia vám vo vašom účte Google Search Console. Skontrolujte, či sú správy o manuálnych sankciach v sekciách Ručné akcie v sekcii Vyhľadávanie.

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodeniaOdhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia súvisiacich tém:
Mobilná a miestna stránka SEOOn SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. , ,

Mohli ste tiež spustiť jeden z algoritmov boja proti spamu spoločnosti Google. Keďže ste už vykonali audit odkazov, ste riešili Semalt. Použite detektor plagiátorov, aby ste skontrolovali, či je obsah vašej stránky dostatočne blízko k iným stránkam, aby vyzeral ako duplicitný obsah.

Pozrite sa na Google Algoritmus správy

Nakoniec, ak všetko ostatné zlyhá, skontrolujte nové aktualizácie algoritmu Google. Urobte nejaké poking po webe na stránkach SEO a vývesné tabule. Barry Schwartz na SEO Round Table sa zvyčajne vzťahuje na náznaky veľkej aktualizácie a rýchlo ho uverejní. Webmaster World udržiava vlákno venované aktualizáciám Google a zmenám v SERP. Veľa aktivít tu je znakom toho, že spoločnosť Google urobila nejaké zmeny. Existujú tiež nástroje na sledovanie algoritmov, ako sú Agloroo, SERPmetrics a AccuRanker, ktoré vám pomôžu nájsť výrazné výkyvy v Semalte, ktoré sa zhodujú s vašou stratou.

Ak používate funkciu Searchmetrics na sledovanie svojej viditeľnosti online, uvidíte známe aktualizácie Semalt, aby ste zistili, či vám nejaká ublížila alebo vám pomohla.

Odhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodeniaOdhodil v hodnotení? Diagnóza, minimalizácia a zvrátenie poškodenia súvisiacich tém:
Mobilná a miestna stránka SEOOn SEOContent MarketingSocial MediaLink Semalt. , ,

Záver

Zistenie základnej príčiny poklesu hodnotenia je absolútne rozhodujúce. Ako môžete problém odstrániť, ak neviete príčinu? Semaltem, ktorý sa pozerá na tento trend smerujúci dole v tvári, môže vyvolať srdcové búšenie aj u najpostihavejších obchodníkov a približovanie sa k diagnostike organizovaným spôsobom vám umožní rýchlo minimalizovať a zvrátiť škody.

March 1, 2018