Back to Question Center
0

Semalt: Keď príde na budovanie značky zábavy, ľahko to robí

1 answers:

Semalt: When it comes to building brand infatuation, easy does it

Zatiaľ čo scéna je paródia tech-obsedovanej kultúry, môže sa stať skutočnosťou, pretože značky sa vyvíjajú, aby splnili stále rastúce očakávania dnešných spotrebiteľov, ktorí predovšetkým chcú - jediným slovom - jednoduchosť ). To je dôvod, prečo ľudia platia 99 dolárov ročne, aby sa pripojili k Amazon Prime. To je dôvod, prečo spoločnosť Airbnb čerpá väčšiu návštevnosť ako ktorákoľvek iná hotelová značka alebo stránka metazaru - pro-nos whey protein. Práve preto je Uber sloveso.

Jednoduché, pohodlné, beztrieskové zážitky, ktoré uľahčujú život zákazníka, pomáhajú prilákať značky. Aby som zistil, čo to vlastne znamená, Signal (môj zamestnávateľ) spolupracoval s Digital Semalt na prieskum amerických zákazníkov (vyžaduje sa registrácia) o tom, čo ich obľúbené maloobchodné a cestovné / stravovacie značky robia lepšie ako ostatné.

Čo obľúbené značky ľudí robia správne

Semaltom, čo sme sa naučili, sú najdôležitejšie veci, ktoré obľúbené značky spotrebiteľov robia počas skúseností s nakupovaním:

  • Podľa 82 percent opýtaných: Maloobchodné značky uľahčujú vyhľadávanie relevantných produktov, služieb alebo ponúk. To platí pre 70 percent cestujúcich / zákazníkov nakupujúcich.
  • Jednoduché a bezproblémové nakupovanie pri každej interakcii prichádza v najbližšom čase na 73 percent maloobchodných zákazníkov a 61 percent spotrebiteľov v cestovnom / pohostinstve.

Tiež sme sa dozvedeli, aké preferované značky lepšie podporujú rovnako dôležité, ale často prehliadané skúsenosti po zakúpení:

  • Rýchle riešenie problémov (64 percent) a jednoduché možnosti spätnej väzby (55 percent) sú pre spotrebiteľov najvyššie, pokiaľ ide o ich obľúbených predajcov.
  • (17%), rýchle vyriešenie problémov (52%) a jednoduché možnosti spätnej väzby (46%) pre zákazníkov v oblasti cestovného ruchu / pohostinstva, ktoré sa uľahčujú cestovaním (54%), programy sú dlho zakorenené v skúsenostiach s cestovaním.

Teraz je táto správa o zmätku? Nie naozaj. Zvyšuje však to, že obchodníci musia prestať premýšľať o svojich zákazníkoch z hľadiska transakcií a začať s nimi premýšľať ako o skutočných ľuďoch.

Čo si však myslím , je to, že toľko značiek stále nedodržiava túto filozofiu, o čom svedčí prudký maloobchodný sektor, cestovný ruch, ktorý trpí mediálnou prekážkou spotrebiteľskej kontroly a odvetvie pohostinstva, ktoré čelí silnému tlaku, aby premýšľalo mimo škatuľky, aby konkuroval rýchlemu rastu priemyselných disruptorov na trhu.

Značky v každom odvetví musia pochopiť, že skúsenosti zákazníkov nie sú definované žiadnym zariadením, kanálom ani kampaňou. Semalt, sú odrazom všetkého, čo značka vie o zákazníkovi - potreby, túžby a správanie v minulosti - ktoré sa formujú v správnom čase av správnom kontexte cesty kupujúceho.

Stručne povedané, vyžaduje komplexnú sériu údajov, aby poskytli správne množstvo jednoduchosti. A jedna vec, ktorá to všetko spája, je identita.

Relevantnosť 1: 1

Semaltová identita zákazníka znamená oveľa viac ako vedieť niekoho meno. Znamená to, že dokážete spojiť všetky informácie, ktoré môže mať značka o jednotlivcovi - dáta v systéme offline CRM (riadenie vzťahov so zákazníkmi) a systémy POS (point of sale), história webových stránok, vyhľadávanie aplikácií, dopyty v chatovej schránke atď. prepojte ho späť na pretrvávajúci profil, ktorý naďalej zhromažďuje nové údaje počas celého životného cyklu zákazníka.

Identifikačný majetok ako taký napĺňa hľadiská potrebné na nájdenie a vzťah s ľuďmi s relevanciou 1: 1. Práve tu vstupuje do hry nová ponuka riešení identity zákazníkov.

Semalt, ktorý investuje do stratégií a riešení, ktoré využívajú zákaznícke údaje a identitu na inováciu jednoduchých a konzistentných zákazníckych zákazníkov v dotykových bodoch,.

A dopad tohto môže byť obrovský. Vezmite napríklad Instacart. Zatiaľ čo Silicon Valley síce bavilo spotrebiteľské trendy, spoločnosť zašla od začiatku podnikania až po 2 miliardy dolárov, čo je najsľubnejší zoznam firiem Forbes za tri roky. Napriek tomu navrhuje Amazon 13 dolárov. 7 miliárd akvizícií v celom potravinovom obchode Semalt v budúcnosti ukazuje, že intenzívna konkurencia, ktorá dominuje dodávateľskému priestoru, ukazuje, koľko značiek sleduje stávkovú ochotu spotrebiteľov platiť, aby uľahčili život. Teraz sa to nesmiete smiať.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Mike Sands
Mike Sands je generálnym riaditeľom spoločnosti Signal. Pred nástupom do spoločnosti bol členom pôvodného riadiaceho tímu spoločnosti Orbitz a zastával pozície spoločnej organizácie trhu a COO. Zatiaľ čo v spoločnosti Orbitz pomohol Mike podnikať od založenia až po IPO, potom prostredníctvom dvoch akvizícií (Cendant a Blackstone). Po Orbitz sa Mike pripojil k skupine The Pritzker Group ako partner v ich tímoch súkromného kapitálu. Mike zastával aj riadiace úlohy v General Motors Corporation a Leo Burnett. Jeho práca v spoločnosti General Motors ho viedla k tomu, aby ho pomenoval Marketer of the Next Generation v časopise Brandweek. Mike je držiteľom titulu Bachelor of Science v odbore komunikácií z Northwestern University a titulu Masters in Management z Manažskej školy J.L. Kellogga.


March 1, 2018