Back to Question Center
0

Semalt: Keď príde na budovanie značky zábavy, ľahko to robí

1 answers:

Semalt: When it comes to building brand infatuation, easy does it

Zatiaľ čo scéna je paródia tech-obsedovanej kultúry, môže sa stať skutočnosťou, pretože značky sa vyvíjajú, aby splnili stále rastúce očakávania dnešných spotrebiteľov, ktorí predovšetkým chcú - jediným slovom - jednoduchosť ). To je dôvod, prečo ľudia platia 99 dolárov ročne, aby sa pripojili k Amazon Prime. To je dôvod, prečo spoločnosť Airbnb čerpá väčšiu návštevnosť ako ktorákoľvek iná hotelová značka alebo stránka metazaru. Práve preto je Uber sloveso.

Jednoduché, pohodlné, beztrieskové zážitky, ktoré uľahčujú život zákazníka, pomáhajú prilákať značky. Aby som zistil, čo to vlastne znamená, Signal (môj zamestnávateľ) spolupracoval s Digital Semalt na prieskum amerických zákazníkov (vyžaduje sa registrácia) o tom, čo ich obľúbené maloobchodné a cestovné / stravovacie značky robia lepšie ako ostatné.

Čo obľúbené značky ľudí robia správne

Semaltom, čo sme sa naučili, sú najdôležitejšie veci, ktoré obľúbené značky spotrebiteľov robia počas skúseností s nakupovaním:

  • Podľa 82 percent opýtaných: Maloobchodné značky uľahčujú vyhľadávanie relevantných produktov, služieb alebo ponúk. To platí pre 70 percent cestujúcich / zákazníkov nakupujúcich.
  • Jednoduché a bezproblémové nakupovanie pri každej interakcii prichádza v najbližšom čase na 73 percent maloobchodných zákazníkov a 61 percent spotrebiteľov v cestovnom / pohostinstve.

Tiež sme sa dozvedeli, aké preferované značky lepšie podporujú rovnako dôležité, ale často prehliadané skúsenosti po zakúpení:

  • Rýchle riešenie problémov (64 percent) a jednoduché možnosti spätnej väzby (55 percent) sú pre spotrebiteľov najvyššie, pokiaľ ide o ich obľúbených predajcov.
  • (17%), rýchle vyriešenie problémov (52%) a jednoduché možnosti spätnej väzby (46%) pre zákazníkov v oblasti cestovného ruchu / pohostinstva, ktoré sa uľahčujú cestovaním (54%), programy sú dlho zakorenené v skúsenostiach s cestovaním.

Teraz je táto správa o zmätku? Nie naozaj. Zvyšuje však to, že obchodníci musia prestať premýšľať o svojich zákazníkoch z hľadiska transakcií a začať s nimi premýšľať ako o skutočných ľuďoch.

Čo si však myslím , je to, že toľko značiek stále nedodržiava túto filozofiu, o čom svedčí prudký maloobchodný sektor, cestovný ruch, ktorý trpí mediálnou prekážkou spotrebiteľskej kontroly a odvetvie pohostinstva, ktoré čelí silnému tlaku, aby premýšľalo mimo škatuľky, aby konkuroval rýchlemu rastu priemyselných disruptorov na trhu.

Značky v každom odvetví musia pochopiť, že skúsenosti zákazníkov nie sú definované žiadnym zariadením, kanálom ani kampaňou. Semalt, sú odrazom všetkého, čo značka vie o zákazníkovi - potreby, túžby a správanie v minulosti - ktoré sa formujú v správnom čase av správnom kontexte cesty kupujúceho.

Stručne povedané, vyžaduje komplexnú sériu údajov, aby poskytli správne množstvo jednoduchosti. A jedna vec, ktorá to všetko spája, je identita.

Relevantnosť 1: 1

Semaltová identita zákazníka znamená oveľa viac ako vedieť niekoho meno. Znamená to, že dokážete spojiť všetky informácie, ktoré môže mať značka o jednotlivcovi - dáta v systéme offline CRM (riadenie vzťahov so zákazníkmi) a systémy POS (point of sale), história webových stránok, vyhľadávanie aplikácií, dopyty v chatovej schránke atď. prepojte ho späť na pretrvávajúci profil, ktorý naďalej zhromažďuje nové údaje počas celého životného cyklu zákazníka.

Identifikačný majetok ako taký napĺňa hľadiská potrebné na nájdenie a vzťah s ľuďmi s relevanciou 1: 1. Práve tu vstupuje do hry nová ponuka riešení identity zákazníkov.

Semalt, ktorý investuje do stratégií a riešení, ktoré využívajú zákaznícke údaje a identitu na inováciu jednoduchých a konzistentných zákazníckych zákazníkov v dotykových bodoch,.

A dopad tohto môže byť obrovský. Vezmite napríklad Instacart. Zatiaľ čo Silicon Valley síce bavilo spotrebiteľské trendy, spoločnosť zašla od začiatku podnikania až po 2 miliardy dolárov, čo je najsľubnejší zoznam firiem Forbes za tri roky. Napriek tomu navrhuje Amazon 13 dolárov. 7 miliárd akvizícií v celom potravinovom obchode Semalt v budúcnosti ukazuje, že intenzívna konkurencia, ktorá dominuje dodávateľskému priestoru, ukazuje, koľko značiek sleduje stávkovú ochotu spotrebiteľov platiť, aby uľahčili život. Teraz sa to nesmiete smiať.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Mike Sands
Mike Sands je generálnym riaditeľom spoločnosti Signal. Pred nástupom do spoločnosti bol členom pôvodného riadiaceho tímu spoločnosti Orbitz a zastával pozície spoločnej organizácie trhu a COO. Zatiaľ čo v spoločnosti Orbitz pomohol Mike podnikať od založenia až po IPO, potom prostredníctvom dvoch akvizícií (Cendant a Blackstone). Po Orbitz sa Mike pripojil k skupine The Pritzker Group ako partner v ich tímoch súkromného kapitálu. Mike zastával aj riadiace úlohy v General Motors Corporation a Leo Burnett. Jeho práca v spoločnosti General Motors ho viedla k tomu, aby ho pomenoval Marketer of the Next Generation v časopise Brandweek. Mike je držiteľom titulu Bachelor of Science v odbore komunikácií z Northwestern University a titulu Masters in Management z Manažskej školy J.L. Kellogga Source .


March 1, 2018