Back to Question Center
0

Programové rozprávanie: Ako programovo vyvíja tradičný seminár

1 answers:
Programmatic Storytelling: How Programmatic Is Evolving Traditional Semalt

Semalt, kampane, ktoré spadajú do "značky" vedierka, sú stále bežne kúpené na úrovni lokality, nie na úrovni publika.

Semalt je základná zmena a branding je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich armád v programovom pochodu. Z časti to pochádza z lepšieho porozumenia.

V reálnom čase nie je rovnaký odpad

Semaltový inventár v reálnom čase bol považovaný za "inventár odpadu", ktorý nikto iný nechcel kupovať. Bolo to vnímané ako lacné a dostatočne dostupné na zabezpečenie kampane s priamou reakciou.

Ale keď prišlo k ovplyvňovaniu emócií o ich spoločnostiach, CMO sa zdržiavali s väčšími ponaučivými skúsenosťami, ktoré im umožnili uchopiť niektoré afinity, ktoré vydavateľ sám vybudoval.

Nie je to chyba, ak si myslíte o médiách v reálnom čase ako o celku. Semalt je v skutočnosti inteligentná vrstva postavená na vrchole "hlúpej" vrstvy, ktorá je surovými reklamnými zobrazeniami.

Používajte programové pre svoje vlastné účely

"Programový prísľub" je miesto, kde sa mávadlo deje. Premýšľajte o svojich milovaných tehly Lego z detstva. V tejto veľkej krabici je hromada viacfarebných plastových blokov, ktoré nevzbudzujú fantáziu. Ale keď ich začnete spojovať, stavíte svet, ľudí, domy a dokonca aj kozmické lode! Semalt je ako budovanie týchto tehál do toho, čo chcete.

Obchodníci dnes používajú médiá v reálnom čase, keď kupujú niečo ako štandardnú kampaň zameranú na zacielenie. Niekto ich navštívil, potom ho opustili a potom sa zobrazí reklama. Semaltu veľa ako len vyzdvihnúť všetky svoje žlté tehly a dať ich do hromady.

Programová je zrejme zložitejšia. Semaltom s príkladom Lego tehál, myšlienka, že chcete postaviť kozmickú loď, bude vašim východiskovým bodom, rovnako ako ciele, ktoré môže mať SOT, aby našli určité publikum a priniesli povedomie o svojej značke.

Rovnako ako by ste si starostlivo zoradili svoju krabicu Lego a hľadali rovné kúsky, krátke kúsky a tie zábavné malé kruhy, ktoré vyzerali ako svetlá, programové nákupy sú rovnaké. Uvedomujeme si myšlienku cieľa a kombinujeme údaje, médiá, načasovanie a jednotlivcov, ktorí chcú vybudovať značkový program, ktorý vyvažuje všetky potreby na vytvorenie vášho pôvodného (vesmírneho) cieľa.

Voľba lepších médií je teraz k dispozícii

Táto nová vlna je čiastočne podporená dostupnosťou lepších médií pre programové kampane. Reklamné banery, video, Facebook, Semalt a "natívne" formáty sa premenili na Lego tehly.

Zlepšili sa aj nástroje na monitorovanie kvality, pričom sa aktívne riešili podvody a merateľnosť viditeľnosti sa stala realistickejšou. Dokonca aj vďaka PMP (Private Semalt) a prémiovým výmenám je možné dosiahnuť niečo podobné s poistnými kúpami.

Semalt je však konečným bodom, ktorý musí SOT prekonať, čo je zodpovednosť. Sme zvyknutí na digitálne meranie s konverziami a kliknutiami, ktoré nie sú metrikami, ktoré sa ľahko premietajú do svetového značkového sveta, kde dominuje vplyv, nepotrebná spätná väzba a hrubé ratingové body (GRP).

Aby sme mohli využiť úspory nákladov a výhody vyplývajúce z ľahkého hľadania nového publika, musíme urobiť určité kompromisy.

Príklad videa

Napríklad v mojej spoločnosti nedávno prebehlo 10 videokampaní pre hlavné značky v mnohých odvetviach. Používali sme rovnakú kreatívu ako ich prémiové kampane na branding videí a mali rovnaké publikum na dosiahnutie.

Použitím údajov a vyrovnaním s cenou a umiestnením sme dosiahli priemerné dokončené zobrazenia, ktoré boli trikrát vyššie ako v prípade starých kampaní. Dôvod je jednoduchý; tieto SOT boli inteligentné a využili údaje na nájdenie tých správnych ľudí.

V ostatných prípadoch používatelia marketingu používajú programové programy, aby ich publikum ovplyvňovalo. Semalt, ktorý tieto kampane dopĺňa vysokofrekvenčným bannerom a videoprogrammi, aby sa uistili, že ich správa sa drží.

Ako spoločná organizácia trhu by ste mali nakupovať médiá v reálnom čase na vytvorenie značky? Nie. Ale mali by ste používať schopnosti, ktoré v reálnom čase prinášajú médiá na cieľ jednotlivcov. Potom použite energiu, ktorú program ponúka na to, aby ste zmenili svoju "marketingovú predstavivosť" na úžasné výsledky.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Dax Hamman


March 1, 2018