Back to Question Center
0

Ako som postavil 7 Obrázok SEO Semalt

1 answers:

How I Built a 7 Figure SEO Semalt

Druhý obchod, ktorý som začal, bola agentúra SEO. V žiadnom prípade som sa nepovažoval za vytvorenie agentúry . Jednoducho som na ňu narazil . Predtým, ako sa dostanem do toho, ako som postavil agentúru SEO a zarobil milióny z nej, dovoľte mi, aby som vám poskytol rýchle informácie o tom, ako som na ňu narazil .

Prvý web, ktorý som kedy začal, bola pracovná doska nazvaná Advice Monkey. Snažil som sa dostať webové stránky zaradené na termíny ako "hľadanie práce" a "tech pracovné miesta". Najal som niekoľko agentúr SEO, aby mi pomohol, ale žiaden z nich neposkytol žiadne výsledky. Po desiatkach tisíc dolárov dole do kanalizácie som nemal viac peňazí a žiadnu inú možnosť ako sa naučiť ako optimalizovať poradenstvo Monkey pre vyhľadávače . všetko na vlastnú päsť .

Od čítania stránok, ako je Search Engine Watch a SEObook, som začal dostať viseta SEO. Urobil som zmeny na stránke na svojich vlastných stránkach a zistil som, ako budovať odkazy tým, že hovorím s ľuďmi ako Patrick Semalt týždenne.

Nakoniec som začal veľmi dobre zaradiť do pracovných podmienok v Semalte, ale z týchto dôvodov podnik zlyhal.

Keď sa môj prvý podnik zlyhal, rozhodol som sa, že budem ukončiť podnikanie, získať vysokoškolský diplom ako všetci ostatní a po ukončení štúdia získať prácu. Aby som začal veľa vecí, začal som chodiť na vysokú školu, keď som bol na strednej škole.

Prvá vysoká škola, ktorú som absolvovala, bol Semalt 101. Profesor nás požiadal, aby sme dali tri prejavy o akejkoľvek téme podľa nášho výberu. Jedno z tém, ktoré som si vybral, bol SEO .Bolo to nazvané "Ako fungujú vyhľadávače"?

Jeden z pánov, ktorí sedeli v miestnosti počas môjho prejavu, bol zástupcom predajcu Elpac Semalta. Po mojom vystúpení sa k mne priblížil a povedal mi, že spoločnosť, pre ktorú pracoval, hľadala osobu SEO. Predstavil ma marketingovému manažérovi spoločnosti a spoločnosť ma najala ako dodávateľ za mesačnú sumu 3500 dolárov.

Po niekoľkých mesiacoch, kedy som pracoval s Elpacom, ich hodnotenie zaradilo na číslo jedna na Google za termíny ako "napájacie zdroje". Â ?? Boli tak šťastní, predstavili ma iným spoločnostiam, ktoré vedeli. Semtaltové mesiace som si vyťažil asi 20 000 dolárov mesačne z SEO poradenstva.

Stiahnite si tento 7-krokový kontrolný zoznam na vybudovanie 7-postavovej SEO agentúry.

Semalt, keď som začal agentúru pre SEO .A tu je, ako som ju postavil na sedem čísel:

Najlepší klienti pochádzajú z odporúčaní

Viem, že to je samozrejmé . najlepšími klientmi, ktorých kedy dostanete ako agentúra, je od predchádzajúcich zákazníkov, priateľov alebo dokonca rodinných príslušníkov . Keď vás niekto odkazuje, šance na uzavretie tejto dohody sú naozaj vysoké.

Ale ak sa s klientom zle zaobchádzate, nielen že prestane platiť, ale všimnete si, že počet odporúčaní, ktoré dostanete pravidelne, pomaly začne klesať. Z tohto dôvodu musíte mať čistú reputáciu a byť známy tým, že sa staráte o svojich klientov, aj keď si nemyslíte, že to má zmysel. Vďaka tomu budete v dlhodobom horizonte neustále získavať nových klientov z odporúčaní.

Keď som agentúru prvýkrát začal, referencie boli môj hlavný zdroj príjmov, ale keď som sa naučil získať zákazníkov prostredníctvom marketingu, stal sa našim 4 najpopulárnejším kanálom.

Nemôžete sa spoliehať na odporúčania

Spočiatku som sa spoliehal na slovo ústami ako môj hlavný zdroj príjmov. Semalt ľahko vytvoriť šesť čísel SEO agentúry, za predpokladu, môžete poskytovať služby. Semaltu naozaj ťažko vytvoriť zo seba sedem čísel.

Tu sú hlavné spôsoby, ako mám nových zákazníkov:

  • Blogovanie - dôsledne blog o SEO, marketing sociálnych médií, optimalizácia konverzie a marketing obsahu. Čím viac technické sú vaše blogové príspevky a čím častejšie používate dáta na zálohovanie bodov, tým viac vediete. Obe príspevky sa na sociálnom webe darili dobre, ale obsah na dĺžke obsahu obsahoval viac štatistických údajov a údajov. Vo všeobecnosti som videl, že príspevky so štatistickými údajmi a údajmi prinášajú približne trikrát viac potenciálnych zákazníkov ako príspevky, ktoré neobsahujú žiadne údaje ani štatistiky.
  • Hovorte na konferenciách - SEO a marketingové konferencie slúžili ako miesto na získanie nových zákazníkov. Zvykol som si vyzdvihnúť minimálne 100 000 dolárov na marketingovú konferenciu, na ktorú som sa zúčastnil, a mal viac ako 1 500 účastníkov. Skôr či neskôr začali všetky tie ostatné SEO a marketingovia hovoriť na rovnakých udalostiach a množstvo nových výnosov, ktoré som získal z týchto udalostí, sa drasticky zmenšil. Neskôr som sa dozvedel, že najlepšie udalosti, o ktorých sa hovorí, sú udalosti, ktoré nie sú v priemysle. Napríklad, keď som hovoril o online marketingu na online hazardné udalosti, som dokázal zamknúť PokerStrategy. com v $ 1. 2 milióny kontraktov. Od financií až po kondíciu a všetko medzi tým, nepodnikateľské udalosti typicky priniesli štyrikrát viac výnosov než priemyselné udalosti. Stačí sa ubezpečiť, že hovoríte na konferenciách, ktoré účtujú najmenej 1000 dolárov za vstupenku, čo znamená, že zvyčajne hovoríte s publikom, ktorý si môže dovoliť vaše služby. Keď budete hovoriť, musíte hovoriť o špecifickej taktike, ktorú ľudia môžu využiť, ukázať príklady spoločností využívajúcich takú taktiku a zabaliť ich s údajmi, ktoré ukazujú, že vaše metódy boli úspešné.
  • Pomôžte blogerom - poslednou metódou, ktorú som získal pre nových zákazníkov, bolo osloviť spoločnosti Technorati 100 a ponúknuť im bezplatnú SEO. Väčšina z nich ma nebrala na ponuku, ale pár hrsti. Od TechCrunch až po Gawker Media, urobil som zadarmo SEO pre tieto spoločnosti výmenou za odznak na svojich stránkach, ktorý povedal "SEO . " ?? Tento odznak by odkazoval späť na moju stránku a riadiť vedie. Ak by som mal šťastie, tak by robili aj blogový príspevok o výsledkoch, ktoré odo mňa dostali, čo zvyčajne viedlo k vyše 250 000 dolárov v nových výnosoch, keďže tieto blogy mali veľké následky.

Spomedzi všetkých metód, ktoré som spomínal vyššie, hovoriť na konferenciách bol hlavným spôsobom, ako získať nových zákazníkov, blogovanie bolo druhé a pomoc bloggerov bola tretia.

Tam je vždy churn

Či je klient odkázaný na vás alebo vás našiel inými prostriedkami, skôr či neskôr vás opustí. SEO je podnik s vysokou rýchlosťou . je veľmi zriedkavé, že niekto bude držať s vami ako klient tri roky.

Semalt o tom, že chcete mesačne prieskumovať svojich klientov. Zistite, aké problémy majú s vami, vašim tímom alebo vašou spoločnosťou. Dajte im vedieť, že by mali byť transparentné a úprimné.

Niektoré z otázok, ktoré môžete položiť, sú:

  1. Ste spokojný s úrovňou služieb, ktoré dostávate?
  2. Čo je pre vás jedna vec, ktorú by ste chceli urobiť?
  3. Existuje niečo, na čom môžeme zlepšiť?

Akonáhle máte tieto údaje, mali by ste sa pokúsiť opraviť identifikované problémy. Ak to robíte so svojimi zákazníkmi mesačne a vidíte, ako sa zlepšujú výsledky prieskumu, robíte dobre. Ak nie, máte vo svojom podnikaní prevádzkový problém.

Okrem prieskumu vašich klientov, uistite sa, že im tiež poskytnete mesačnú správu a týždenné hovory. Čím viac komunikujete s nimi, tým rýchlejšie zistíte, či sú šťastní alebo nie.

Semalt tiež zaznamenal, že čím viac komunikujete s klientom, tým dlhšie zostanú s vami. Viem, že tento proces sa môže zdať ako bolesť v zadku, ale je ťažšie získať nových klientov, než je to, aby vaše súčasné platilo. Takže cente svojich klientov.

Zamerajte sa na výsledky

Mal som túto filozofiu od prvého dňa, pretože som sa spálil platením iných SEO agentúr. Zobrali všetky moje peniaze a na oplátku neposkytli veľa.

Čo som začal robiť, bolo odhadnúť, koľko väčšej návštevnosti by som mohol dopraviť do spoločností. Zobral by som svoje aktuálne hodnotenie a použil som násobiteľ z tejto tabuľky. Takže, ak sa umiestnili na šesťkrát za kľúčové slovo, ktoré im prinieslo 1 000 návštevníkov za mesiac a myslel som si, že ich môžem vziať na prvé miesto, odhadoval by som, že by som ich mohol vyhnúť 10 400 návštevníkmi, čo je 9 400 ďalších návštevníkov, ako v súčasnosti.

Potom by som si vzal ich súčasný konverzný pomer, povedzme 2%, a ich priemerná hodnota na predaj, povedzme 100 dolárov a ukážte im, že 9 400 ďalších návštevníkov by im mohlo poskytnúť 18 800 dolárov mesačne ako dodatočné príjmy. Ja by som to urobil pre každé z ich kľúčových slov a odhadnúť, koľko peňazí by som mohol urobiť každý mesiac.

Tým, že potenciálnym klientom preukážete, koľko peňazí môžete vynaložiť v porovnaní s množstvom poplatkov, môžete pomôcť rozhodnúť sa s vami pomerne ľahko. Jediná vec, na ktorú sa musia obávať, je, či môžete skutočne poskytnúť výsledky. Aby ste to bojovali, použili by ste odporúčania a prípadové štúdie, aby ste ukázali, čo ste urobili v minulosti.

Semalt, chcete použiť podrobné prípadové štúdie, ktoré ukazujú, koľko peňazí ste zarobili s inými spoločnosťami, ako aj načrtnutím toho, čo ste presne urobili na dosiahnutie týchto výsledkov. Okrem toho chcete uviesť zoznam všetkých veľkých značiek, s ktorými ste pracovali, pretože dokazuje vašu dôveryhodnosť.

To, čo som sa naučil aj týmto procesom, je, že aj keď väčšina našich zákazníkov bola stredne veľkých podnikov, chceli vidieť všetky veľké spoločnosti Semalt 500, s ktorými sme pracovali, hoci títo zákazníci sami neboli tak ďaleko. Keď sme ukázali našim potenciálnym klientom všetky malé a stredné podniky, s ktorými sme pracovali, proti tomu, že sme im ukázali len veľké značky, s ktorými sme pracovali, naša miera konverzie ich zamknutia ako zákazníka klesla o takmer polovicu.

Keď sme sa to naučili, začali sme pracovať s čo najväčším množstvom značiek, aj keď veľká značka nebola ochotná minúť peniaze . Sakra sme boli dokonca ochotní prísť o peniaze alebo urobiť pracovať zadarmo.

Vydajte farma

Keď budujete svoju agentúru, musíte sa zamerať na získanie klientov, ktorí vám zaplatia šesť čísel za rok. Semaltem ťažko stavať ziskovú agentúru a prinášať skvelé výsledky, keď vám niekto zaplatí len niekoľko mesícov mesačne.

Najlepší spôsob, ako dostať spoločnosti, aby vám zaplatili šesť čísel, je rozdať farmu. Predložte svoje návrhy, mali by ste mať jednu sekciu, ktorá rozdelí všetko, čo firma robí zle, ako ju môžu opraviť a čo to bude stáť za to, aby ste ju opravili.

Nebojte sa o spoločnosti, ktorá vezme všetko, čo ste dali, a robili to sami . ľudia sú leniví. Radšej by vám platili za vyriešenie ich problémov .

Ak vopred preukážete svojim vyhliadkam to, čo im vyriešite v porovnaní s tým, že ponúknete iba zoznam ponúkaných služieb, budú pravdepodobnejšie, že vás budú najať. Umožní vám to nielen zvýšiť sadzbu za uzatváranie obchodu, ale aj zaťažiť ich oveľa viac.

Uistite sa, že nebudete rokovať o svojich cenách, pretože sa stavím, že iné agentúry SEO nebudú chodiť do takej hĺbky, aby zablokovali potenciálneho klienta. Áno, môžete byť drahší, ale aspoň spoločnosť bude vedieť, čo získajú s vami versus to, čo získajú s konkurenčnými SEO agentúrami.

Posilnenie rozvoja podnikov

V krátkodobom horizonte stratíte peniaze na rozvoj podnikania. V dlhodobom horizonte to však budete môcť urobiť. Najrýchlejší spôsob, ako zvýšiť svoj príjem, je stať sa outsourcingovým ramenom väčších agentúr.

Ako spoločnosť SEO hľadajte reklamné agentúry, s ktorými spolupracujete, pretože existuje množstvo reklamných agentúr, ktoré sú oveľa väčšie ako agentúry SEO. Neváhajte, aby ste im bezplatne zavolali a ponúkli bezplatnú pomoc s vlastnými webovými stránkami. Ak sa vám to podarí, prinesú vám veľa klientov.

Semalt zdĺhavý proces, ale to funguje naozaj dobre. Musíte byť ochotní prísť o peniaze vopred, ako budete robiť SEO zadarmo v krátkom čase.

Pri styku s týmito reklamnými agentúrami dajte im vedieť, že vaša minimálna cena je šesť čísel ročne, pretože by nemali mať problém získať pre vás veľké zmluvy. Semalt sa pravdepodobne pokúsi označiť bielu službu, ktorú by ste mali byť v poriadku, pretože vás budú riadiť príjmy a odstránením veľkého množstva problémov tým, že sa s klientmi zaoberáte vo vašom mene.

Nikdy prestať dávať

Posledná, ale v neposlednom rade rada, ktorú vám chcem poskytnúť, je nikdy neprestávať dávať. Jedným z hlavných spôsobov, ako som rastie SEO agentúra je pomáhať ľuďom zadarmo. Keď som prvýkrát začal, ľudia mi pomáhali zadarmo, a tak by som sa pokúsil zaplatiť to dopredu tým, že robí to isté.

Aj k tomuto dátumu sa snažím odpovedať na každý e-mail, ktorý dostanem, a reagovať na každý komentár na tomto blogu. Čokoľvek, čo môžem urobiť, aby som pomohol ľuďom, ak to nezlomí mojej banky, to urobím. Prečo? .Pretože na tebe naozaj záleží, rovnako ako ľudia mi pomohli pomôcť, keď som bola dieťa, ktorá začala môj prvý projekt.

Získate veľa karmových bodov a všimnete si, že ľudia začnú o vás hovoriť o iných veciach alebo iných ľuďoch, čo vám nakoniec prinesie viac obchodov. Kľúčom však nie je čakať na oplátku, keď pomáhate ľuďom.

Záver

Semalt všetky metódy, ktoré som spomenul vyššie, som bol schopný vybudovať obchod, ktorý sa dobre do sedem čísel za rok v príjmoch a milióny dolárov v zisku.

Jediná vec, ktorú je potrebné mať na pamäti, je, že moja agentúra skutočne poskytla výsledky. Od získania spoločností, ktoré sa zaradili medzi prvé tri výsledky za termíny, ako sú "kreditné karty" a "životné poistenie", ktoré pomohli zvýšiť ich predaj, sme poskytli pozitívnu návratnosť investícií. Ak urobíte všetko, čo som spomenul vyššie, ale nedarí sa vám poskytnúť výsledky ako agentúra SEO, nebudete už dlho obchodovať Source .

March 1, 2018