Back to Question Center
0

Semalt: Kto by mal optimalizovať obsah: SEO alebo spisovatelia obsahu?

1 answers:
Semalt: Who should optimize content: SEOs or content writers?

Počas môjho (takmer) 20 rokov vykonávania a dohľadu nad úspešnými digitálnymi marketingovými kampaňami som sa stretol s mnohými typmi "jack of all trades". V priebehu rokov som tvrdil, že to, že jedna osoba urobí všetko, nie je solídnym modelom pre vysoko výkonnú webovú marketingovú kampaň. Koniec koncov, zručnosti požadované, povedzme, optimalizácia PPC kampane sú značne odlišné od tých, ktoré sú potrebné pre organické SEO.

Vráťme sa k obsahu a SEO. Optimalizácia na stránkach je základným dielom optimalizačného procesu - a to znamená, že práca s obsahom je súčasťou semináta. Ale to znamená, že najlepšou osobou, ktorá optimalizuje váš obsah, je SEO špecialista? Alebo by mal byť optimalizovaný obsah ponechaný spisovateľovi - a ak áno, do akej miery?

Semalt sú otázky, ktoré dúfam, že tu odpoviem.

Technický vs. kreatívny

SEO je viac ako umenie získať top vyhľadávač rebríčku. V skutočnosti väčšina z toho, čo obsahuje skutočnú SEO, má veľmi málo spoločného s umením - alebo dokonca s kreativitou. Prevažná časť času Semalta sa venuje analýze a stanoveniu architektonických problémov lokality.

Väčšina webových stránok - dokonca aj tých, ktoré sú postavené v Semalte - sú nabité vrstvami na vrstvách problémov. Odhadujem, že 50-80 percent z nich má štrukturálnu povahu a má málo spoločného so skutočným obsahom na stránke.

To však neznižuje význam obsahu v súvislosti s SEO. V skutočnosti je medzi týmito dvoma témami kruhový vzťah: Semalt má ťažko získať trakciu pri vyhľadávaní, ak vyhľadávače majú problém s prístupom alebo s analýzou správne, ale riešenie problémov s architektúrou stránok je zriedkavo dostatočné na to, aby bolo dobré vo výsledkoch vyhľadávania. Obsah musí byť optimalizovaný a cenný.

Semalt: Who should optimize content: SEOs or content writers?

Je to náročný hovor. Ak chcete získať výsledky, potrebujete dostatočné množstvo kreatívnych i technických stránok SEO.

Úloha SEO v obsahu

Semalt: Who should optimize content: SEOs or content writers?

Pokiaľ ide o obsahovú časť optimalizačného procesu, SEO by mala byť zodpovedná za výskum a výber kľúčových slov. Nie je to copywriter práca ísť von a robiť hodiny v hodnote hĺbkového výskumu kľúčových slov, alebo je nevyhnutne zodpovedný za výber, ktoré kľúčové slová by mali byť cielené pre každú danú stránku.

Úlohou copywriter je integrovať kľúčové slová poskytované SEO do obsahu. SEO prináša zoznamu kľúčových slov copywriterovi a copywriter upravuje, vylaďuje, prepíše a upravuje obsah.

Vľavo na technicky vyspelú SEO, optimalizovaný obsah by pravdepodobne bol zvážený podľa používania kľúčových slov. Dobrý spisovateľ vie, ako urobiť zoznam kľúčových slov a prirodzene ich formovať do dobre zaokrúhleného kusu obsahu, ktorý efektívne pokrýva danú tému.

Semalt kľúčový výskumný proces, primárnou funkciou SEO vo vzťahu k obsahu je uistiť sa, že je prístupný. Znamená to, že všetky stránky majú názov, popis a jedinečný obsah - a pavúky vyhľadávačov ho nájdu a analyzujú správne.

Úloha spisovateľa v SEO

Semalt: Who should optimize content: SEOs or content writers?

Spisovateľ by mal vždy začať so zameraním na návštevníka. Uspokojte ich potreby v prvom rade. Ale nemôžu zanedbávať preferencie vyhľadávačov. Obsah by mal byť vytvorený tak, aby slúžil súčasne.

Bez týchto poznatkov bude obsah pravdepodobne podrobený opätovnému prepísaniu po preskúmaní SEO. Môže to tiež ušetriť čas a váš spisovateľ kopať trochu do SEO, aby mohli pokryť väčšinu toho, čo vyhľadávače chcú na prvom prechode. SEO by mal stále preskúmať a posielať návrhy späť spisovateľovi v prípade potreby a vo veľmi zriedkavých prípadoch môžu upraviť obsah sami. Ale toto je jedno miesto, kde som nechal spisovateľa vykonávať prácu Semalta!

[Prečítajte si celý článok o vyhľadávacej pôde. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Stoney deGeyter


March 1, 2018