Back to Question Center
0

Ak koordinačná adresa domény nemá konkrétnu lokalitu, ako by mali byť návštevníci smerovaní do jazykových priečinkov? - Semalt

1 answers:

Moja otázka nie je technická (ako to robiť pomocou X technológie), je to o výbere správneho prístupu, ktorý je dobrý pre SEO Je to viacjazyčná stránka, ale neexistuje žiadny predvolený jazyk na koreňovej úrovni . Namiesto toho by som chcel presmerovať na správny podadresár založený na http_accept_language (alebo akejkoľvek inej podmienke, bez ohľadu na to), aby boli veci konzistentné. Stav je momentálne bezvýznamný, ale uľahčime to napríklad:

  . com # redirects to .príklad. com / da # ./ es ak je dánsky jazyk prijatý
príklad. com / sk # ./ en inak  

V skutočnosti sú to isté webové stránky s preloženým obsahom, ak je príkladom. / es / items / 1 a / da / items / 1 existujú. Samozrejme všetky stránky majú alternatívne hreflang odkazy atď Source .

Otázka

Je to dobrý dizajn? Môžete mi povedať, prečo nie? A ako to treba urobiť?

February 5, 2018

Veľa viacjazyčných stránok nemá značku jazyka pre predvolený / primárny jazyk v adrese URL¹, ale myslím si, že je lepšie ho zahrnúť . Takže áno, podľa môjho názoru nie je to len dobrý dizajn, je to najlepšie.

Navrhuje sa, aby používala koreňovú stránku ako vyhľadávač stránok / jazyka. Myslím, že existujú tri spôsoby, ako môže táto stránka fungovať:

 • Presmerovanie (na základe určitých podmienok2)
 • Zobraziť zoznam odkazov
 • Zobrazenie zoznamu odkazov a predvoľba / zvýraznenie najpravdepodobnejšej voľby (podľa určitých podmienok2)

Táto stránka sa pravdepodobne vôbec nevzťahuje na SEO , pretože vyhľadávače by zvyčajne nemali záujem prezentovať používateľom jazykovú stránku. Takáto stránka nemá (nemala) žiadny relevantný obsah, a ak je to presmerovanie, bolo by zbytočné viesť používateľov k tejto presmerovacej stránke namiesto cieľovej stránky presmerovania (vyhľadávacie stroje vedia, alebo predpokladajú, že vedia, že ich používatelia Jazyk).

Najdôležitejšia vec (a ako ste už uviedli, už to urobíte) je, že nie je to jediný spôsob, ako si vybrať jazyk. Používatelia (a vyhľadávače) by mali mať možnosť prechádzať na preklady aktuálnej stránky pomocou prepínača jazyka / alternatívne + hreflang odkazy.

Okrem toho, pokiaľ ide o vyhľadávače:

 • Pre službu Vyhľadávanie Google by ste ju mohli prepojiť s rel = "alternate" hreflang = "x-default"

  [. ] rezervovaná hodnota "x-default" sa používa na označenie voličov / presmerovačov, ktoré nie sú špecifické pre jeden jazyk alebo región, e. g. vaša domovská stránka zobrazuje mapu s možnosťou kliknutia na svete

  (Nechápem , prečo to môže byť užitočné a myslím si, že je to zlý dizajn (keďže stránka výberu nie je prekladom domovskej stránky špecifickej pre daný jazyk), ale to spomína v dokumentácii , takže si myslím, že je lepšie na to poznamenať aj tu A pravdepodobne nechcete, aby sa dostal do vyrovnávacej pamäte pre užívateľa (ktorý by mohol zmeniť e. g. prijaté jazyky v prehliadači a vrátiť sa na koreňovú stránku).

  302 ( alebo možno 307 ? ) sa zdá byť správnym stavovým kódom.

 • Možno: Mohli by ste zvážiť noindex túto koreňovú stránku, ak je to naozaj len zoznam odkazov org , da. príklad. org / www. príklad. org ? Myslím, že riešenie je v tomto prípade rovnaké.

  ² Podmienkami môžu byť hlavička Accept-Language , IP adresa alebo akýkoľvek iný zmysel vo vašom kontexte.

Myslím, že najviac SEO priateľský spôsob by bolo definovať predvolený jazyk. Tento obsah by sa doručoval od /. Všetky ostatné jazykové domovské stránky budú pochádzať z / lang /. A vzorec @unor navrhuje ešte stále použiť: prefix všetok obsah s / lang /, napríklad / lang / about-xy / - aj pre predvolený jazyk, pretože to je bežná najlepšia prax.

Prečo by bolo lepšie slúžiť skutočnej stránke? Mám prípady, kedy bol raz / stránka, ale systém sa zmenil na 302 presmerovaní pre všetky jazyky. A potom pôvodný / bol indexovaný a zobrazený vo výsledkoch vyhľadávania (s zastaralou značkou názvu, atď.) Pre vekové skupiny. Takže toto je bod: Vaša najdôležitejšia adresa URL, /, je presmerovanie s 302! Alebo zobrazuje zoznam jazykových odkazov (ja by som určite nie "noindex" /), zbytočné z hľadiska SEO, a tak strácaš svoj potenciál. Ak používate ccTLD, môžete sa tomuto problému úplne vyhnúť. Tiež som počul ľudí povedať, že by bolo lepšie mať stránky / slúžiace 200 odpoveď. Tento príspevok však už nemôže nájsť.