Back to Question Center
0

Ako môžem vidieť, aký názov súboru číta prehliadač, keď je na webe? - Semalt

1 answers:

Bolo by cenné vedieť, aký súbor prehliadač našiel, aby si prečítal domovskú stránku domény.

Viem, že prehliadač ide na niečo ako google. com a potom začne hľadať predvolené názvy / typy súborov, ako napríklad index . html potom možno index. html5) a tak ďalej prostredníctvom zoznamu asi tuctu ďalších súborov.

Som zvedavý, aký súbor bol môj prehliadač skutočne začal renderovať (kliknutím pravým tlačidlom myši v okne prehliadača a kliknutím na tlačidlo "Uložiť ako" neposkytuje názov súboru), a po druhé, zaujímalo by ma, či sa stránka začne rýchlejšie, ak je názov súboru v doméne (napr. g. index. php ) bol jedným z prvých pokusov o súbor, ktorý prehľadávač hľadal vs. niečo viac atypické (napr. zástupný symbol. html ) Source .

February 7, 2018
. 217. 19. 206 . Váš prehliadač potom vytvorí socket s týmto serverom na správnom portu (80 pre http , 443 pre https ) com

Webový server potom rozhodne, čo má robiť Súbory, ktoré môže webový server slúžiť používateľovi zvyčajne , sa nachádzajú vo vnútri tohto koreňového dokumentu . Napríklad koreňový dokument pre google

Teraz, keď požiadate o zdroj, ktorý webový server prvýkrát skontroluje zdroj, potom vykoná správne kroky. Ak napríklad zdroj skončí php? id = 123456 HTTP / 1. 1 Hosť: novinky. príklad. príklad. org je poverená obsluhou zdroja / výrobku. php id = 123456 . vyzdvihnúť článok . php súbor z koreňového dokumentu, vložte ho do interpreta PHP a čakajte na výstup. Následne pošle výstup späť do prehliadača, ktorý o to požiadal. V tomto prípade by to pravdepodobne predstavovalo stránky z blogu s určitým obsahom načítaným z databázy (obsah článku uloženého s ID 12345).

Ale aj iné veci sa môžu stať.

Vráťme sa k pôvodnému príkladu:

 GET / HTTP / 1. 1
Hosť: google . htm a slúži to 
 • Ak to neexistuje, vyhľadajte index súboru . php a spustiť PHP interpret, slúžiť výstupu
 • Ak to neexistuje, slúži chybe 404 NOT FOUND
 • Prednosť rozšírenia je zvyčajne konfigurovateľná na strane webového servera. Server nemusí zobrazovať ľubovoľný index js , potom webový server bude úlohou uzla . js , ktorý poskytne zdroj / , čo môže byť čokoľvek, čo JS-App, ktorý je spustený na uzle, rozhodne,.

  tl: dr; Prehliadač nehľadá súbor.

  Čo sa týka rýchlosti, závisí to od webového servera . Väčšina webových serverov pracuje podobne, ale najmä stránky ako google.


  Váš prehliadač bude zvyčajne ponúkať nástroje na kontrolu činnosti siete. Pomocou prehliadača Chrome môžete otvoriť "Dev nástroje" a prezrieť si hlavičky. to je to, čo môj prehliadač pošle SE, aby mi umožnil upraviť túto odpoveď:

   GET / príspevky / 93567 / upraviť HTTP / 1. 1
  Hosť: správcovia webu. stackexchange. com 

  Existuje ešte pár informácií, ktoré hovoria o ukladaní do vyrovnávacej pamäte, v akom jazyku očakávam, aký prehliadač používam a odkiaľ prichádzam, ale tie sú zaujímavé tu. Ide o to, že môj prehliadač vyžaduje zdroj / posts / 93567 / edit . Môj prehliadač nikdy nebude mať žiadnu predstavu o tom, ktorý súbor webový server slúži. SE beží na ASP. NET MVC 5 , čo znamená, že webový server (v prípade SE, IIS) pravdepodobne načíta niektoré správne . Skutočný súbor alebo vnútorné práce sú nikdy vystavené prehliadaču, pretože prehliadač nemusí vedieť (a pretože je bezpečnejšie skryť tieto informácie pre ten, ktorý beží na serveri).

  V zobrazení sa zobrazia aj ďalšie zdroje (súbory CSS, súbory JS, obrázky atď. ), že váš prehliadač požaduje správne vykreslenie stránky. Ale s nimi sa dozviete iba o zdroji , nie o tom, či sú alebo nie sú v skutočnosti súbory v súborovom systéme.

  . Je to len požiadať o zdroj . Server potom rozhodne, čo sa vráti.

  Na najzákladnejšej úrovni je "súbor" doslovne len súborom. V prípade predvolenej indexovej stránky adresára, ako je server nastavený, určuje, ktoré sú vrátené. Niektoré servery sú predvolene konfigurované na vrátenie indexu . html , ak existuje súbor, potom sa vrátite späť do indexu . htm atď. Ostatné predvolené predvolené. html atď. Budú sa snažiť, kým sa nevyčerpá zoznam predvolených súborov a potom sa vráti chyba 404.

  V prípade, že je zapnutá prepísanie servera alebo sa vytvárajú dynamické stránky, vrátený obsah nie je vôbec súbor. To sa podobá súboru ako výstup je (typicky) HTML rovnako ako . html súbor by obsahoval.

  Zaujímalo by ma, ako viem, ktorý súbor je vykresľovaný. Môžem nakoniec uhádnuť presne na dostatočne dlhú časovú líniu tým, že jednoducho explicitne povolím tento názov súboru v adrese URL. www. xyz. com / index. html sa nepodarilo načítať nič? Potom skúste www. xyz. com / index. htm a potom tak ďaleko, až sa dostanem na miesto renderovania. Len hľadám skratku, aby som vedel, aký súbor má načítaný môj prehliadač.

  Nikdy nebudete vedieť, 100% určite, aký aktuálny diskový súbor sa číta, keď sa požaduje adresa URL. Platí to najmä vtedy, keď server vyžaduje program tretej strany, ktorý sa s ňou spojí s cieľom produkcie výstupu.

  Typickým programom tretej strany je PHP tlmočník, ktorý Wordpress používa na dodávanie obsahu. Tlmočník môže spracovať kód, ktorý môže zahŕňať načítanie ľubovoľného počtu súborov z disku na serveri, aby sa vytvorili údaje HTML, ktoré sa potom doručia do prehliadača používateľa.

  Navyše na server môže byť použitá špeciálna konfigurácia na priradenie špeciálnych adries URL k zdrojom. Toto (v prostredí apache) je známe ako prepisovanie adresy URL a to je veľmi dobré od jeho začiatku až po vytvorenie priateľskej webovej adresy.

  Používatelia nebudú vedieť presné názvy súborov načítavaných súborov a nebudú sa starať (ak nie sú hackeri), pretože všetko, o ktoré sa zaujíma, je skutočný obsah na stránke.

  Je tiež možné, že niektorí administrátori serverov sa z bezpečnostných dôvodov rozhodnú nepoužívať skutočné názvy súborov v adresách URL.

  hovoriť o tom, ako odkazy skutočne fungujú, je to výzva: - / Možno získam pár bodov a čoskoro by som sa mohol vrátiť a vylepšiť to.

  Ako už bolo spomenuté, správanie a odpoveď na webových stránkach sú špecifické pre použitý server a je to široká škála nastavení. Možno by som mohol opísať "typické" správanie servera LAMP (Linux Apache Mysql Php - pravdepodobne najbežnejší používaný webový server)

  V konfigurácii apache v príklade. htaccess, ktorý môže obsahovať určité špecifické definície pre tento adresár a všetko jeho podadresár.

  Umiestnenie. htaccess v / www / sa bude vzťahovať na celý web (všimnite si, že v konvente UNIX je názov súboru začínajúci bodkou skrytým súborom)

  Umiestnenie súboru ins / www / test / bude platiť pre všetky hovory (GET POST PUT atď ) počnúc http: // príkladom. com / test / Príklad GET http: //. com / test / v skutočnosti je

   GET / test / HTTP / 1. 1
  Hostiteľ: Príklad. com 

  Ale je jednoduchšie písať GET http: // example. com / test /

  Apache dostane toto volanie, keď počúva na portu 80 Keď vidíte http: // example. com: 8080 / znamená to, že si vynútené port 8080

  http: // príklad. com / test / = http: // príklad. sk: 80 / test /

  Apache bude hľadať a. htaccess súbor v / www / a / www / test /

  Bude to najskôr interpretovať v / www / potom v / www / test / (samozrejme, ak súbor existuje)

  Takže prvé veci, ktoré chcete mať pohľad na tieto súbory, ako sú tam, aby vám poskytli konkrétne smernice, ktoré nie sú predvolené správanie.