Back to Question Center
0

Ako môžem vidieť, aký názov súboru číta prehliadač, keď je na webe? - Semalt

1 answers:

Bolo by cenné vedieť, aký súbor prehliadač našiel, aby si prečítal domovskú stránku domény.

Viem, že prehliadač ide na niečo ako google. com </code> a potom začne hľadať predvolené názvy / typy súborov, ako napríklad index <code>. html </code> potom možno <code> index. html5) a tak ďalej prostredníctvom zoznamu asi tuctu ďalších súborov. </p><p> Som zvedavý, aký súbor bol môj prehliadač skutočne začal renderovať (kliknutím pravým tlačidlom myši v okne prehliadača a kliknutím na tlačidlo "Uložiť ako" neposkytuje názov súboru), a po druhé, zaujímalo by ma, či sa stránka začne rýchlejšie, ak je názov súboru v doméne (napr. g. <code> index. php </code>) bol jedným z prvých pokusov o súbor, ktorý prehľadávač hľadal vs. niečo viac atypické (napr. <code> zástupný symbol. html </code>). </p></div>

February 7, 2018
. 217. 19. 206 . Váš prehliadač potom vytvorí socket s týmto serverom na správnom portu (80 pre http , 443 pre https ) com

Webový server potom rozhodne, čo má robiť Súbory, ktoré môže webový server slúžiť používateľovi zvyčajne , sa nachádzajú vo vnútri tohto koreňového dokumentu . Napríklad koreňový dokument pre google

Teraz, keď požiadate o zdroj, ktorý webový server prvýkrát skontroluje zdroj, potom vykoná správne kroky. Ak napríklad zdroj skončí php? id = 123456 HTTP / 1. 1 Hosť: novinky. príklad. príklad. org je poverená obsluhou zdroja / výrobku. php id = 123456 . vyzdvihnúť článok . php súbor z koreňového dokumentu, vložte ho do interpreta PHP a čakajte na výstup. Následne pošle výstup späť do prehliadača, ktorý o to požiadal. V tomto prípade by to pravdepodobne predstavovalo stránky z blogu s určitým obsahom načítaným z databázy (obsah článku uloženého s ID 12345).

Ale aj iné veci sa môžu stať.

Vráťme sa k pôvodnému príkladu:

 GET / HTTP / 1. 1
Hosť: google . htm a slúži to 
 • Ak to neexistuje, vyhľadajte index súboru . php a spustiť PHP interpret, slúžiť výstupu
 • Ak to neexistuje, slúži chybe 404 NOT FOUND
 • Prednosť rozšírenia je zvyčajne konfigurovateľná na strane webového servera. Server nemusí zobrazovať ľubovoľný index js , potom webový server bude úlohou uzla . js , ktorý poskytne zdroj / , čo môže byť čokoľvek, čo JS-App, ktorý je spustený na uzle, rozhodne,.

  tl: dr; Prehliadač nehľadá súbor.

  Čo sa týka rýchlosti, závisí to od webového servera . Väčšina webových serverov pracuje podobne, ale najmä stránky ako google.


  Váš prehliadač bude zvyčajne ponúkať nástroje na kontrolu činnosti siete. Pomocou prehliadača Chrome môžete otvoriť "Dev nástroje" a prezrieť si hlavičky. to je to, čo môj prehliadač pošle SE, aby mi umožnil upraviť túto odpoveď:

   GET / príspevky / 93567 / upraviť HTTP / 1. 1
  Hosť: správcovia webu. stackexchange. com 

  Existuje ešte pár informácií, ktoré hovoria o ukladaní do vyrovnávacej pamäte, v akom jazyku očakávam, aký prehliadač používam a odkiaľ prichádzam, ale tie sú zaujímavé tu. Ide o to, že môj prehliadač vyžaduje zdroj / posts / 93567 / edit . Môj prehliadač nikdy nebude mať žiadnu predstavu o tom, ktorý súbor webový server slúži. SE beží na ASP. NET MVC 5 , čo znamená, že webový server (v prípade SE, IIS) pravdepodobne načíta niektoré správne . Skutočný súbor alebo vnútorné práce sú nikdy vystavené prehliadaču, pretože prehliadač nemusí vedieť (a pretože je bezpečnejšie skryť tieto informácie pre ten, ktorý beží na serveri).

  V zobrazení sa zobrazia aj ďalšie zdroje (súbory CSS, súbory JS, obrázky atď. ), že váš prehliadač požaduje správne vykreslenie stránky. Ale s nimi sa dozviete iba o zdroji , nie o tom, či sú alebo nie sú v skutočnosti súbory v súborovom systéme.

  . Je to len požiadať o zdroj . Server potom rozhodne, čo sa vráti.

  Na najzákladnejšej úrovni je "súbor" doslovne len súborom. V prípade predvolenej indexovej stránky adresára, ako je server nastavený, určuje, ktoré sú vrátené. Niektoré servery sú predvolene konfigurované na vrátenie indexu . html , ak existuje súbor, potom sa vrátite späť do indexu . htm atď. Ostatné predvolené predvolené. html atď. Budú sa snažiť, kým sa nevyčerpá zoznam predvolených súborov a potom sa vráti chyba 404.

  V prípade, že je zapnutá prepísanie servera alebo sa vytvárajú dynamické stránky, vrátený obsah nie je vôbec súbor. To sa podobá súboru ako výstup je (typicky) HTML rovnako ako . html súbor by obsahoval.

  Zaujímalo by ma, ako viem, ktorý súbor je vykresľovaný. Môžem nakoniec uhádnuť presne na dostatočne dlhú časovú líniu tým, že jednoducho explicitne povolím tento názov súboru v adrese URL. www. xyz. com / index. html sa nepodarilo načítať nič? Potom skúste www. xyz. com / index. htm a potom tak ďaleko, až sa dostanem na miesto renderovania. Len hľadám skratku, aby som vedel, aký súbor má načítaný môj prehliadač.

  Nikdy nebudete vedieť, 100% určite, aký aktuálny diskový súbor sa číta, keď sa požaduje adresa URL. Platí to najmä vtedy, keď server vyžaduje program tretej strany, ktorý sa s ňou spojí s cieľom produkcie výstupu.

  Typickým programom tretej strany je PHP tlmočník, ktorý Wordpress používa na dodávanie obsahu. Tlmočník môže spracovať kód, ktorý môže zahŕňať načítanie ľubovoľného počtu súborov z disku na serveri, aby sa vytvorili údaje HTML, ktoré sa potom doručia do prehliadača používateľa.

  Navyše na server môže byť použitá špeciálna konfigurácia na priradenie špeciálnych adries URL k zdrojom. Toto (v prostredí apache) je známe ako prepisovanie adresy URL a to je veľmi dobré od jeho začiatku až po vytvorenie priateľskej webovej adresy.

  Používatelia nebudú vedieť presné názvy súborov načítavaných súborov a nebudú sa starať (ak nie sú hackeri), pretože všetko, o ktoré sa zaujíma, je skutočný obsah na stránke.

  Je tiež možné, že niektorí administrátori serverov sa z bezpečnostných dôvodov rozhodnú nepoužívať skutočné názvy súborov v adresách URL.

  hovoriť o tom, ako odkazy skutočne fungujú, je to výzva: - / Možno získam pár bodov a čoskoro by som sa mohol vrátiť a vylepšiť to.

  Ako už bolo spomenuté, správanie a odpoveď na webových stránkach sú špecifické pre použitý server a je to široká škála nastavení. Možno by som mohol opísať "typické" správanie servera LAMP (Linux Apache Mysql Php - pravdepodobne najbežnejší používaný webový server)

  V konfigurácii apache v príklade. htaccess, ktorý môže obsahovať určité špecifické definície pre tento adresár a všetko jeho podadresár.

  Umiestnenie. htaccess v / www / sa bude vzťahovať na celý web (všimnite si, že v konvente UNIX je názov súboru začínajúci bodkou skrytým súborom)

  Umiestnenie súboru ins / www / test / bude platiť pre všetky hovory (GET POST PUT atď ) počnúc http: // príkladom. com / test / Príklad GET http: //. com / test / v skutočnosti je

   GET / test / HTTP / 1. 1
  Hostiteľ: Príklad. com 

  Ale je jednoduchšie písať GET http: // example. com / test /

  Apache dostane toto volanie, keď počúva na portu 80 Keď vidíte http: // example. com: 8080 / znamená to, že si vynútené port 8080

  http: // príklad. com / test / = http: // príklad. sk: 80 / test /

  Apache bude hľadať a. htaccess súbor v / www / a / www / test /

  Bude to najskôr interpretovať v / www / potom v / www / test / (samozrejme, ak súbor existuje)

  Takže prvé veci, ktoré chcete mať pohľad na tieto súbory, ako sú tam, aby vám poskytli konkrétne smernice, ktoré nie sú predvolené správanie.

  Ako môžem vidieť, aký názov súboru číta prehliadač, keď je na webe? - Semalt
  Reply