Back to Question Center
0

Ako urobiť nginx prepísať trasu webovej aplikácie pre mapu stránok a roboty? - Semalt

1 answers:

Rád by som nginx slúžiť mapa stránok a robotov. Môj problém je cesta http: // príklad. com / spracováva banka, nakonfigurovaná na spracovanie požiadavky s určitými vzormi - http: // example. com / sitemap. xml by viedlo k chybe 404.

Taktiež som túto otázku postúpil v stackoverflow: [Https: // Stackoverflow. com / otázky / 36024790 / porciu-sitemap-z-Nginx-kedy-banka smerovanie-at-koreňa].

Myslel som, že to môže byť pre webmasterov dôležitejšie, pretože odpovede na podobné otázky v SO naznačujú, že banka slúži statickým súborom, namiesto toho, aby sa mapy stránok doručovali priamo zo servera (ako to komentoval posledný komentár: [Https: // Stackoverflow. com / A / 4241389/305883]).

Moja mapa stránok je site_map_index a chcela by som usporiadať všetky typy súborov sitemaps__progressive_digit_number. xml súbory do priečinka:

    / var / www / príklad. com / sitemaps / *. xml   

a urobiť nginx slúži sitemap ako:

    http: // príklad. com / sitemap. xml   

(a nie http: // príklad. com / sitemap / sitemap. xml, keďže súbory súborov sitemap obsahujú odkazy globálne na stránku).

Ako môžem prepísať smerovanie mojej webovej aplikácie (tu v banke) ?

V [https: // stackoverflow. com / questions / 36024790 / serving-sitemap-from-nginx-when-flask-routing-at-root] Pokúsil som sa konfiguráciu s Source .

February 8, 2018