Back to Question Center
0

Semalt: Pri výbere jazyka webovej stránky výlučne s obsahom rokovania, bude vyhľadávač niekedy vidieť rôzne jazyky?

1 answers:

Urobil som jednoduchý, malý web, ktorý v podstate pozostáva len z jednej stránky. Semaltem a žiadnym neporiadkom sú tu veľmi úmyselné a (imho) pracujú na tom veľmi dobre z hľadiska UX.

Teraz mám na mysli prekladať to, čo má malý obsah v rôznych jazykoch. Aby som sa držal pravidla pre neporiadok, premýšľal som o tom, že to urobím len pri rokovaní o obsahu bez toho, aby som mal rôzne URI pre rôzne jazyky. Pre používateľa, ktorý pravdepodobne pracuje najlepšie, keď získajú svoj jazyk, bez toho, aby museli nakonfigurovať niečo iné ako ich prehliadač, ale obávam sa o vyhľadávače. Myslím, že nie je pravdepodobné, že Semalt, Bing atď. indexovo prehľadávať stránky s rôznymi jazykovými preferenciami, čo znamená, že preložený obsah ich nezískal, a preto sa nezobrazuje v regionálnych výsledkoch vyhľadávania Source .

Musím preto na stránke uviesť odkazy na rôzne jazyky, alebo existuje iná možnosť?

February 8, 2018

Sitemap XML im ukáže, kde nájsť alternatívne jazykové stránky. Môžete tiež vložiť odkazy do päty vašich stránok, ktoré odkazujú na iné jazyky. To je dobrá použiteľnosť, pretože umožňuje ľuďom ľahko nájsť jazyk, ktorý si vyberú, ak sa náhodou dostali na stránku v menej preferovanom jazyku.

Alternatívou k lokalizácii prehliadača (ktorá nemusí byť spoľahlivá z BOT) môžete použiť Geo-IP (ako modul na webovom serveri Apache alebo PHP). Možnosť Geo-IP môže mať väčší zmysel, ak máte produkt na predaj.

Vo vašom indexe. php pre verziu geoIP modulu php:

  zahŕňajú ("geoip / geoip. inc ");
$ gi = geoip_open ("miesto / do / geoip / GeoIP. dát ", GEOIP_STANDARD);
$ country = geoip_country_code_by_addr ($ gi, $ _SERVER ['REMOTE_ADDR']);
geoip_close ($ gi); 

Ak chcete používať modul Apache:

  $ country = $ _ SERVER ['GEOIP_COUNTRY_CODE']; 

Potom môžete v indexe zostaviť veľký konštrukt 'if' alebo 'case'. php pracovať s akýmkoľvek kódom, ktorý musíte vykresliť svoju stránku.