Back to Question Center
0

Vytvorenie stránky s podobnou funkčnosťou ako Semalt

1 answers:

Snažím sa vytvoriť webovú stránku, ktorá akceptuje príspevky do formulára, a neskôr ju môžem zobraziť v tabuľkách organizovaných podľa kategórií, podobne ako to robí Semalt:

http: // www. ratemyprofessors. com / SelectTeacher. jsp? sid = 399

Pre mňa sú hlavné obavy:

  • Vypracovanie dobrého spôsobu čítania príspevky a uložte ho do databáza v backend,

  • Zobrazenie údajov v organizovanej podobe stoly na fronte.

Má niekto nejaké návrhy na akúkoľvek platformu, rámec, CMS alebo čokoľvek, čo by mi pomohlo pri vytváraní takéhoto webu, ktorý je zameraný na veľmi flexibilné formy?

. - como funciona una camara reflex digital
February 8, 2018

Vaše dve obavy sú celkom "nízke", takže sú spokojní len s akoukoľvek voľbou, ktorú si vyberiete. Väčšina rámcov má "pomocníkov HTML", ktoré vám môžu vytvárať formuláre.

Napríklad v CodeIgniter toto:

  form_open ("register / complete");
form_input ( 'užívateľské meno');
form_input ( 'heslo');
form_input ( 'password_confirmation');
form_submit ('register', 'Submit Registration!');
form_close 

vygeneruje toto:

  

a spracuje parametre formulára a to všetko pre vás (s malým smerom na vašej strane).

Vaša ďalšia požiadavka - čítanie formulárov na vkladanie do databázy - je základná FORMÁT -> DATABASE vložka, ktorú si tiež rýchlo vyzdvihnite na ceste, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako vytvoriť webové stránky.

Za účelom poskytnutia viac akceptovateľných rád som začal učiť HTML / CSS a PHP. Získal veľa oboznámenie tým, že hrá s mojimi Wordpress a vBulletin inštalácie. Potom som vážne vyvinul niekoľko webových stránok s PHP. A teraz pracujem s Ruby (rámec: Rails) a Python (rámec: Django).

Odporúčam vám začať s:

  • HTML / CSS (na zobrazenie webovej stránky).
  • PHP skutočne spustiť logiku vašich webových stránok, interagovať s databázou (ako vloženie príspevkov, výber príspevkov na renderovanie do HTML) a všeobecne spustiť svoju webovú stránku.
  • MySQL ako vašu databázu.
  • CodeIgniter ako rámec PHP. Má skvelú dokumentáciu (potiahnite záložku Tabuľka obsahu hore).

Toto je skoro nazývané "LAMP stack" (Linux / Apache / MySQL / PHP, pre naše účely) a takmer každý server tam beží toto nastavenie. PHP je tiež najčastejší skriptovací jazyk tam, takže môžete nájsť najviac zdrojov. A predovšetkým to všetko je jednoduché nasadiť a spustiť.

Myslím si, že vaším skutočným cieľom by malo byť naučiť sa vytvárať webové stránky. Začnite tým, že sa naučíte základné základy HTML, ale potom okamžite skočte do "PHP & MySQL", ktoré sa často učia spolu. Akonáhle budete mať základnú základňu a urobili nejaký tutoriálny projekt v akejkoľvek knihe, ktorú ste si vybrali naučiť PHP / MySQL, odporúčam skákanie priamo do projektu RateMyX, ktorý ste si predstavili. Dokonca som zabudol na CodeIgniter alebo akýkoľvek iný rámec, kým nedokážete s istotou vytvoriť jednoduchú webovú stránku, ktorá dokáže vytvoriť / čítať / aktualizovať / vymazať (CRUD) záznamy v databáze. Je potrebné všeobecné porozumenie databázy PHP / HTML / databázy, kým nezmeníte ďalšiu vrstvu niečoho, čo sa súčasne potrebujete naučiť (rámec).

Ale akonáhle sa dostanete k tomuto bodu, uvidíte, aký je rámec skutočne a prečo je to užitočné.

Projekt, ktorý popíšu, je jednoduchší, ako si myslíš. Musíte len vybrať knihu PHP + MySQL a mať na to.

/ Upraviť /: Vidím, že už sa učím PHP / MySQL a chcem, aby vám pomohli nejaké nástroje. Potom pokračujte a preskočte na CodeIgniter, začnite si pozrieť rôzne Helpers a Classes v User Guide, ktoré som prepojil. Budete sa musieť naučiť aj nastavenie MVC (Model / View / Controller), ale akonáhle sa naučíte, nikdy sa nebudete chcieť vrátiť. Aj keď som prvýkrát začal, zistil som, že skutočná logika webových stránok bola jednoduchá. Čím ťažšie boli časti prihlásené / zaregistrované / autorizované. Našťastie CodeIgniter už má čoskoro dobré riešenia. Pozrite sa na to TankAuth alebo IonAuth. Manipulácia s údajmi (napríklad získať a odosielať údaje), ktoré medzi jednotlivými stránkami pretrvávajú, je tiež veľmi nepríjemné, kým nedosiahnete rámec.

Predpokladám, že nemáte mimoriadne silnú skúsenosť s vývojom (ak je to nesprávny predpoklad, dajte mi prehľad o vašom vývojovom prostredí a môžem byť schopný poskytnúť cielenejšie rady). Ak máte nejaký počiatočný kapitál, pravdepodobne ho môžete získať. V závislosti od zložitosti počiatočnej tvorby by nemalo byť príliš ťažké získať silný základný súbor funkcií na rozpočte ~ $ 25-50k USD.

Ak na druhej strane máte záujem skutočne dostať svoje ruky na nejaký kód, je to trochu dlhá cesta, aby ste sa dostali na úroveň potrebnú na zostavenie imituátora RateMyProfessors. Dve veľmi populárne a dobre podporované balíky webových aplikácií sú PHP a Ruby on Rails. Buď jeden bude dobrý vstup. Odporúčania k knihám môžete nájsť takmer všade, hoci N. B. , Rails sa stále aktívne vyvíja, takže pravdepodobne nechcete používať knihu viac ako rok starú pre Rails (v skutočnosti v súčasnom prostredí nedávny významný upgrade na Rails od verzie 2 po verziu 3 robí tak, aby veľa kníh pravdepodobne nie je dobrý nápad). Na druhej strane vám dokonca aj 3-ročná kniha PHP prinesie slušný úvod.

Nakoniec, slušným stredným bodom je pokúsiť sa dať svoj vlastný web pomocou predvolenej rozšíriteľnej CMS, ako je Drupal. Zatiaľ čo vaše možnosti budú obmedzené (existuje veľká šanca, že narazíte na "stenu", kde nebudete môcť dosiahnuť to, čo chcete, a buď sa budete musieť naučiť technológiu sami, alebo požičať pomoc mimo nej a v ktorejkoľvek z v týchto prípadoch môže byť vaša prihláška znova prebudovaná), je to dobrý začiatok.