Back to Question Center
0

Semalt: Ako sa uistiť, že vaše stránky sú zabezpečené pred útokmi hackermi

1 answers:

Úniku osobných informácií je pre užívateľov internetu čoraz väčšia výzva.Informácie zahŕňajú nahé obrázky celebrít, informácie o kreditných kartách, vládne údaje, ID e-mailov a heslá. To znamená, žesvet hackerov ovládal internet na všetkých úrovniach. Noví používatelia nemusia pochopiť, ako môžu byť ich blogy alebo webové stránky zakázanéinformácie o kreditnej karte. Hackeri sa však snažia premeniť nezabezpečené stránky na škodlivých špionážnych robotov,bez vášho vedomia. Okrem toho môžu naraziť do databáz nových stránok a manipulovať alebo zničiť dôležité údaje ainjektovať zlomyseľné odkazy alebo útočiť na hostingový server - quickbooks hosted services.

Tu sú jednoduché kroky, ktoré ponúka Michael Brown, manažér úspešného riadenia zákazníkov spoločnosti Semalt Digitálne služby, môžete použiť na udržanie hackerov v zálive:

  • Najprv aktualizujte celý svoj softvér. Vlastník stránky musí zabezpečiť akýkoľvek kussoftvér, ktorý používajú, je aktuálny bez ohľadu na to, či ich webové stránky boli vytvorené od začiatku, alebo tým, že vytvorili webovú lokalitu pre vlastnú potrebu na tretej straneplatforma na kľúč. CMS poskytovatelia ako Joomla a WordPress vždy pracujú na uvoľnení pravidelných aktualizácií a záplat, ktoré robia softvér menejzraniteľný voči hackerom. Preto zabezpečte, aby ste nainštalovali aktualizácie a spustili najnovšiu verziu, ktorá podporuje vaše webové stránky po celú dobu.
  • Po druhé, vytvorte vrstvy zabezpečenia okolo vašich webových stránok..Rovnako ako bežíteantivírus pred prehliadaním webu na vašom počítači musíte mať bezpečnostný systém, ktorý slúži ako prvá defenzívna taktika vášho webuproti útokom. Napríklad Firewall pre webové aplikácie je dôležitým obranným nástrojom. Je určený na sledovanie prevádzky a odstraňovanie akýchkoľvekškodlivým požiadavkám a tým aj ochrane proti útokom na hrubou silou SPAM, SQL injekcie a Cross Site Scripting.
  • Po tretie prepnite na Hyper Text Transfer Protocol Secure (HTTP). HTTP jebezpečný komunikačný protokol používaný na prenos citlivého obsahu medzi webový server a webovú stránku. Protokol pridáva protokol SSL(Secure Sockets Layer) a TLS (Security Layer Security) na HTTP servera, čím zabezpečuje vlastné dáta a užívateľov pred útokmi hackermi.
  • Ďalej používajte silné heslá a pravidelne ich mente. K zvýšeniu dochádzabrutálnych útočníkov, ktorí správne hádajú kombinácie používateľských mien a hesiel. Použitie silných hesiel je teda efektívnym spôsobomobmedzení útokov na slovník a brutálnu silu. Navyše, silné heslá sú nevyhnutné pre admin, databázu a webový server.
  • A napokon, je ťažké načítať adresáre administrátorov. Hackeri získajú prístupinformácie o webových stránkach pomocou zdrojových a inváznych adresárov administrátora. Môžu používať skripty, ktoré skenujú všetky adresáre na webeserver pre odovzdávanie termínov ako 'prihlásenie' alebo 'admin' a ohrozenie bezpečnosti vašej lokality zadaním do týchto priečinkov. Tak, zabezpečiťvyberte si neškodné názvy priečinkov administrátora, ktoré sú známe iba vášmu vývojárskemu tímu, aby ste znížili možné porušenie.

Na záver, vo svete on-line bezpečnosti môže byť každá webová stránka napadnutá. Úspešnýútoky poškodzujú údaje vlastníka okrem toho, že ohrozujú informácie používateľa. Navyše útoky môžu spôsobiť Google a inévyhľadávače na čierny zoznam vášho webu, aby sa zabránilo šíreniu škodlivých informácií na celom webe. Vždy zostať na strane opatrnosti.Vykonajte aspoň tri základné kroky uvedené v tomto článku, aby ste sa vyhli cieľu pre hackerov.

November 23, 2017