Back to Question Center
0

Semalt Expert - 8 tipov pre zabezpečenie Mac z malware, vírusy a trójske kone

1 answers:

Nedávne ohniská Trojans Flashback dostali veľa pozornosti od ľudí, ktorí sú unavení z vírusov a malware. Technicky povedané, všetky vírusy a škodlivý softvér Mac preniknú cez nechcené aplikácie a hry. Preto je dôležité zabezpečiť vaše zariadenie čo najskôr predtým, než je príliš neskoro a stratíte všetky vaše dáta.

Michael Brown, riaditeľ pre úspech zákazníka Semalt , zdieľa niekoľko jednoduchých tipov na zabezpečenie počítača Mac z vírusov a škodlivého softvéru - tech current events.

1.Disable Java

Ak ste nainštalovali systém Flashback a iné typy škodlivého softvéru a vírusov prostredníctvom Java, mali by ste ho odinštalovať alebo zakázať čo najskôr. Spoločnosť Apple a spoločnosť Microsoft poskytli svojim používateľom množstvo aktualizácií a tipov týkajúcich sa bezpečnosti Java. Tieto aktualizácie môžete skontrolovať tak, aby ste vedeli, ako zakázať Java, ktorý bol infikovaný vírusmi a škodlivým softvérom. Toto zabráni poškodeniu vášho zariadenia Mac.

2. Aktualizujte svoje aplikácie a softvér OS X pravidelne

Je veľmi dôležité pravidelne aktualizovať vaše aplikácie a softvér OS X. Spoločnosť Apple vydáva aktualizácie zabezpečenia každý týždeň, aby informovala svojich používateľov o tom, aký typ softvéru a aplikácií od tretích strán je vhodný. Môžete zabrániť škodlivému softvéru a vírusovým útokom udržiavaním aplikácií a hier raz za týždeň. Za týmto účelom by ste mali prejsť na sekciu Aktualizácia softvéru a stiahnuť najnovšiu aplikáciu spoločnosti Apple.

3. Zakázať alebo odstrániť aplikáciu Adobe Acrobat Reader

Nemusíte mať Adobe Acrobat Reader v pamäti Mac, ak ju nepoužívate. Technickí experti dokázali, že program Adobe Acrobat Reader má viacero bezpečnostných problémov a porušení. To je dôvod, prečo sa odporúča, aby ste ho odinštalovali a nikdy ho nikdy neinštalovali. Navrhujeme vám nájsť alternatívy, pretože Adobe Acrobat Reader nie je dobrý program..

4. Inštalácia antivírusového softvéru pre systém Mac OS X

Veľa ľudí používa antivírusové programy na svojich zariadeniach Mac. Je v poriadku ísť s tým, ale uistite sa, že ste aktualizovali svoj antivírusový program. Mali by ste pravidelne inštalovať a skenovať zariadenie. Zariadenie Mac bude chránené pred škodlivým softvérom a pomôže vám bez problémov vychutnať internet.

5. Použiť doplnok Flash Block

Keď zakážete služby Flash a Acrobat, ďalším krokom je použitie doplnku Flash Block. Je dôležité inštalovať tento doplnok, aby ste sa vyhli akýmkoľvek problémom na internete. To môže zabrániť škodlivému softvéru a všetkým typom vírusov tým, že chrání vaše zariadenie Mac. Plugin je k dispozícii pre všetky prehliadače a je zadarmo.

6. Zakázať automatické otvorenie súborov po prevzatí

Po stiahnutí požadovaných súborov je dôležité zakázať automatické otváranie súborov. Safari predvolene otvárajú súbory po stiahnutí. Pre vašu bezpečnosť a bezpečnosť online by ste mali túto funkciu zakázať najskôr.

7. Povoliť definície ochrany pred škodlivým softvérom

Povoľovanie definícií proti malwaru je nevyhnutné. Preto by ste mali skontrolovať, či boli povolené správne alebo nie. Za týmto účelom by ste mali prejsť na možnosť Otvorený systém a kliknúť na položku "Bezpečnosť a ochrana osobných údajov". Mali by ste tiež zistiť, či je zoznam aktualizovaný manuálne. Ak nie, mali by ste to čo najskôr aktualizovať.

8. Zabráňte inštalácii náhodného softvéru

Pri používaní internetu by ste boli požiadaní, aby ste nainštalovali veľký počet programov. Je to trik hackerov, ktorí chcú ukradnúť vaše osobné informácie. Nikdy by ste nemali inštalovať niečo, na čo nie ste istí pri surfovaní na internete. Keď sa objavia nejaké čudné veci, odporúča sa zavrieť tieto okná alebo reštartovať počítač.

November 23, 2017