Back to Question Center
0

Semalt Expert: Ako bojovať proti Spam sprostredkovateľovi duchov?

1 answers:

Spam sprostredkovateľa je relatívne nová a nepríjemná forma spamu. Bezvýznamní sprostredkovatelia volajú vaše webové stránky a spamujú údaje služby Google Analytics. Ak zaznamenáte náhle a nezvyčajné zvýšenie návštevnosti, môžete skontrolovať svoju webovú stránku s odkazom spam. Pravidelne by ste mali kontrolovať prehľad služby Google Analytics, aby ste zistili, či váš web dostáva skutočné návštevy alebo falošné zobrazenia. Existujú dva hlavné typy sprostredkovania spamu: prvý je o crawleroch, ktorí navštívia vašu webovú stránku a spôsobujú nežiaduce hity a zobrazenia a druhý typ je náhodným rozbitím identifikátorov nástroja Analytics. Vaše ID služby Google Analytics je náhodne vybrané a začali ste prijímať návštevnosť, ktorá na vašich webových stránkach nie je nič.

Artem Abgarian, manažér Senior Customer Success of Semalt , tu poskytuje niekoľko praktických tipov, ako bojovať proti sprostredkovaniu sprostredkovania.

Pásový crawler:

Spam na sprostredkovanie crawlera je jedným z najbežnejších a najbežnejších typov nevyžiadanej pošty. Ide o pavúky a roboty, ktoré náhodne indexujú vaše webové stránky a posielajú im falošnú návštevnosť. Spamy prehľadávača ignorujú pravidlá meta hodnôt a e robots.txt a spam sa dá zastaviť iba pomocou filtrov vo vašom účte Google Analytics. Odporúčame vám zablokovať spamový prehľadávač pomocou súboru .htaccess.

Blokovanie škodlivých prehľadávačov v .htaccess:

Blokovanie škodlivých prehľadávačov v súbore .htaccess je možné..Do súboru .htaccess by ste mali pridať špecifický kód a prehľadávače nevyžiadanej pošty budú zablokované. Mali by ste mať na pamäti, že táto technika nefunguje s spamom sprostredkovateľov duchov. Ghost spam je sofistikovaný typ sprostredkovania spamu a spôsobuje, že servery sprostredkovania nemusia navštevovať vaše webové stránky. Spambots sa pokúšajú oklamať s vaším účtom Google Analytics alebo ukradnúť identifikačné číslo Analytics, ktoré vám posiela škodlivú návštevnosť.

Vaše webové stránky nájdete na začiatku v výsledkoch vyhľadávača , ale to nebude trvať dlho. Hackeri a spameri často používajú protokol Google Measurement Protocol, ktorý im umožňuje odosielať dáta priamo na servery Google Analytics. Je to hlavná chyba v službe Google Analytics a mala by sa čo najskôr riešiť. Problém môžete vyriešiť tým, že povoľujete údaje len z názvov hostiteľov, kde sa používa ID analytiky. Uistite sa, že nastavenia nie sú nastavené na predvolené. jediným problémom s týmto riešením je, že budete musieť vytvoriť filtre manuálne a môže to byť pre každého významnou záťažou. Mali by ste zabrániť tomu, aby názvy hostiteľov odkazovali na spamy údajov služby Google Analytics a vašich filtrov. Na to by ste mali povoliť primárne opatrenia proti spamu vo vašom účte Google Analytics a vylúčiť spamové roboty a pavúky z vašich štatistík:

1. Prejdite do svojho účtu Google Analytics a prejdite na stránku Nastavenia.

2. Skontrolujte možnosť, ktorá uvádza "blokovanie známych spamov".

Ak chcete odstrániť spam sprostredkovanie duchov, mali by ste vytvoriť zoznam všetkých platných názvov hostiteľov a dať ich vo formáte REGEX. Môžete tiež vytvoriť niektoré filtre v službe Google Analytics a pridať všetky filtre ako sú semalt.com a darodar.com do filtrov, aby ste ich zablokovali. Nezabudnite, že tento trik funguje len vtedy, keď sú vaše historické údaje čisté Source .

November 29, 2017