Back to Question Center
0

Semalt Expert: Ako zastaviť sprostredkovanie spamu vyskytujúce sa v Google Analytics

1 answers:

Zabezpečenie, že jeden má optimalizovanú službu Google Analytics, je jediný spôsob, ako sa uistiť, žemarketingová kampaň používaná podnikom alebo jednotlivcom je efektívna a že webová stránka funguje podľa očakávania. Avšak, v tomto proceseoptimalizácia služby Google Analytics, existujú určité aspekty, ktoré určite ovplyvnia fungovanie analytiky. Odkazy na spamy sú väčšinou nepríjemnémarketingu.

Igor Gamanenko Semalt Manažér úspešných zákazníkov by chcel upriamiť vašu pozornosť na technické sprostredkovanie sprostredkovaniasa vyskytuje v dvoch formách: prehľadávače webového spamu a návštevnosť sprostredkovania duchov:

    Najviac sú automatizované procesy, ktoré indexujú webové stránky rovnakým spôsobomto Google robí. Niektorí používatelia Googlebot oznamujú svoju prítomnosť a preto sú vylúčení zo správ o analýze. Iné, ktoré nemajú za následokmiera odchodov zo 100%
  • Sprostredkovanie duchov Tieto adresy odosielajú falošné HTTP požiadavky, ktoré majú potenciálvytvárať sprostredkovanie spamu - 0.5 ohm coil kanger. Spájajú sa s legitímnou prevádzkou, ale nedostávajú sa na návštevu webovej stránky, ale počítajú v záverečnej správe.

Dôvody na vytvorenie sprostredkovania spamu

Ľudia môžu vytvárať sprostredkovanie spamu na webovej stránke z niekoľkých dôvodov. To môže byť účelnéalebo neúmyselne. Jeden z dôvodov, prečo sa na webových stránkach objavujú odkazy na spam, je spôsobené lenivým programovaním. Niektorí programátori nedokončiakód bot, až do tej miery, že sa nepodarí správne identifikovať. Ostatní vývojári nechcú mať automatizované robotyzablokované protokolmi, ktoré nastavuje spoločnosť Google..Preto tým, že sa zamaskujú ako legitímne webové prevádzky, dostanú sa na miesto bezinterferencie. Ostatní zlovestní vývojári sa rozhodli použiť odkazy na spam, aby sa dostali do zvedavosti používateľov a nainštalovali škodlivý softvér do svojich počítačov.Vzhľadom na to, že tieto odkazy vyzerajú skutočne na používateľov, nemajú dôvod spochybniť ich.

Prečo sú zlé?

Sprostredkovanie spamu väčšinou zasahuje do údajov, ktoré používa služba Google Analytics,čím sa prezentujú skreslené správy. Ich prítomnosť znamená usmerňovanie času na filtrovanie spamových relácií, ktoré by inak obchodníci mohli stráviťrobiť na tomto mieste iné produktívne účely. Bez toho, aby ste vedeli, že stránky skutočne nesú sprostredkovanie nevyžiadanej pošty, môže sa stať chudobnýmmožnosti, ktoré môžu ovplyvniť SEO optimalizáciu a hodnotenie.

Ochrana pred spamom

Keď identifikujete možný problém vyplývajúci z spôsobu, akým služba Google Analytics produkujejeho správy sa môžu pokúsiť odfiltrovať zo štatistiky. Nie je to však istota, že sa tieto domény neobjavia.

Je to prekvapivo ľahké, ak sa zameriavajú na odstránenie nechcenýchautomatická prevádzka. Problémy, ktoré sa týkajú webových stránok, pokiaľ ide o sprostredkovanie nevyžiadanej pošty, spočívajú v súbore ".htaccess". Mnoho bloggerov navrhuježe jednotlivci môžu sami manipulovať so súborom, aby sa zbavili nechcenej návštevnosti. Je to však veľmi technický súbor a obsahuje veľmimnoho nastavení domény a presmerovania. Preto je možné urobiť jednoduchú chybu bez jasnosti toho, čo je potrebné urobiť, môže mať škodlivé následkyvplyv na webovú stránku. Je múdre mať skúsených vývojárov bezpečne spravovať súbor.

Súbor .htaccess môže zablokovať všetky prehľadávače a vymazať históriu z lokality.Napriek tomu odporúčania duchov môžu vyžadovať väčšie úsilie. Pokročilý segment v službe Google Analytics sa hodí tu, keď sa pokúšate odstrániťnajhoršie z týchto odporúčaní.

November 23, 2017