Back to Question Center
0

Semalt Expert: Ako zistiť návratnosť investícií v oblasti marketingu s obsahom

1 answers:

Každý podnik potrebuje marketingový plán na to, aby sa dostal k spotrebiteľom. V prípade elektronického obchodu používajú spoločnosti rôzne programy, aby získali adekvátnu viditeľnosť online. Typické metódy, ktoré používajú spoločnosti, zahŕňajú optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO) a marketing sociálnych médií (SMM). Niektoré firmy používajú obsahový marketing na to, aby získali dobrú viditeľnosť na stránkach SERP. Obsahový marketing je teraz metóda, ktorú by každý podnik chcel začať vykonávať. Niektoré z dobre zavedených spoločností získajú veľa výhod z efektívnych zručností v marketingovom obsahu - plenty jackpot bonus codes.

V niektorých ohľadoch sa marketing obsahu môže líšiť od SEO. Z tohto dôvodu je to trochu nákladné a môže to spôsobiť dodatočné náklady. Keď formulujete svoj rozpočet, môžete zvážiť faktory, ktoré je potrebné zvážiť, pretože očakávate neskôr pozitívne výsledky.

Jason Adler, Semalt Customer Success Manager, ponúka nasledujúce spôsoby sledovania návratnosti investícií (ROI):

Pochopenie potrieb vašej firmy

Netreba dodávať, že ak chcete uspieť, je dôležité porozumieť vašim obchodným potrebám. Napríklad efektívna SEO vyžaduje správne zacielenie, rovnako ako efektívne SEO kampane, ktoré dosiahnu príslušný cieľ vo výklenku. V prípade elektronického obchodu možno budete musieť nastaviť primárne aj sekundárne ciele. Medzi primárne ciele patria také aspekty, ako je predaj, konverzie a počet návštev na webe.

Niektoré nástroje online ponúkajú priame metódy monitorovania vstupu klientov na webové stránky. Služba Google Analytics môže byť napríklad skvelým nástrojom na monitorovanie návštevnosti, ktorá prichádza na vaše stránky. Môžete napríklad nastaviť predajné kanály, ktoré vám umožnia získať cenné informácie. Tieto údaje môžu predstavovať metriky, ako napríklad výkonnosť firmy a návratnosť investícií v kampaniach s obsahom. Mnoho reklamných kampaní môže spôsobiť výrazné poklesy v spôsobe toku informácií. Mnoho nástrojov a doplnkov, ktoré sa nachádzajú vo väčšine systémov na správu obsahu, môže zvýšiť vaše úsilie v oblasti SEO pri poskytovaní niektorých výhod marketingu obsahu.

Analýza údajov a metriky sú kritické

Väčšina systémov na správu obsahu obsahuje množstvo nástrojov, ktoré môžu ponúkať zber a analýzu údajov. Analýza údajov je veľmi dôležitá. Môžete sa zoznámiť s výberom alebo sledovaním hovorov a získaním zmysluplných informácií o fungovaní vašej firmy. Existuje veľa softvéru na sledovanie hovorov, ktorý môže pomôcť spoločnostiam zvládnuť potenciálnych zákazníkov. Mnohé techniky SEO sa zameriavajú na filtrovanie návštevníkov, aby získali krém tých, ktorí majú najvyššiu pravdepodobnosť premeny na predaj. Napríklad niektoré z týchto softvérov ponúkajú nápady na tvorbu obsahu. Môžete poznať stránku, na ktorej bol volajúci pred, počas hovoru alebo po ňom. Táto informácia má zmysluplný pohľad na to, čo volajúci chce, a pristúpi k vykonaniu potrebných úprav v reklamných kampaniach. Niektorí obchodníci sa pokúšajú v reklamných kampaniach vyskúšať návratnosť investícií.

záver

Aby každý obchod s elektronickým obchodom uspěl, marketingové zručnosti musia byť efektívne, ako aj produktívne. Jedným zo základných spôsobov, ako to zabezpečiť, je praktizovať aktívne techniky marketingu obsahu. Sledovanie výkonnosti vašej marketingovej kampane voči vašim investovaným prostriedkom môže byť ťažké. Ovládanie a sledovanie vášho postupu však môžete použiť pomocou metód uvedených v tomto usmernení.

November 23, 2017