Back to Question Center
0

Semalt Expert: Sčítanie internetových stránok Hack útok a jeho dôsledky

1 answers:

Správy naznačili, že zahraniční hackeri boli za sčítaním ľudu v Austrálii.Austrália Štatistická kancelária prevzala iniciatívu ukončiť systém na zachovanie integrity údajov. Pri ďalšom vyšetrovaní,že formulár online sčítania ľudu bol obeťou štyroch distribuovaných DDoS útokov, každý s osobitnou povahou a rôznou závažnosťou.

Nik Chaykovskiy, manažér riadenia úspešných zákazníkov spoločnosti Semalt ,vysvetľuje, prečo sa tak stalo.

Útoky DDoS

Útok sa pokúša sprístupniť stránky používateľom tým, že ich zaplaví viacžiadosti, ako môže zvládnuť - best cheap kvm vps. Webové požiadavky na informácie prechádzajú cez server, ktorý schvaľuje a umožňuje jednotlivcovi prezerať si stránku.Môže sa však zaoberať iba určitým počtom žiadostí. Preťaženie môže viesť k úplnému zlyhaniu havárie serverov, čím sa vytvorí webdočasne nedostupné. DToS útoky sa spoliehajú na niekoľko zariadení šírených po celom svete, a preto sa názov "distribuuje". Skupinyprepojené zariadenia sú známe ako "botnety", každý infikovaný malware, ktorý dáva hackerom späť vstup do lokality pomocou vzdialeného prístupu.

Dôvody použitia DDoS

Hackeri môžu používať útoky DDoS z rôznych dôvodov. Medzi ne patria:

  • Hacktivizmus Hacktivisti používajú takéto útoky na protesty proti určitým činom podľa cieľa..
  • Vydieranie Cyber ​​zločinci využívajú túto metódu na získanie peňazívýmenu za zastavenie prebiehajúcich útokov.
  • Podniková hospodárska súťaž DDoS nemusí byť legitímnou obchodnou praxou, ale jeniekedy sa používa na potlačenie alebo zastavenie výkonu webových stránok konkurenta.
  • Script Kiddies Niektorí online používatelia používajú vopred pripravené skripty na vandalizáciu onlinečinnosti iných, ako sú hráči.

Čo by hackeri dosiahli zo sčítania ľudu DDoS?

Po prvé, musíme pochopiť, že hackeri museli vedieť o možnýchzraniteľnosti stránky sčítania. Bolo to pravdepodobne kvôli ťažkej premávke, ktorá bola spôsobená. V dôsledku toho sa lokalita čoraz viac stávacieľ pre zahraničných hackerov, aby ukázali, ako je systém austrálskej vlády náchylný na útok. Mohlo by to tiež byť reakciou na zvýšenieverejné pripomienky k ich otázkam týkajúcim sa bezpečnosti a ochrany súkromia. Andy Hurren mal rovnaké nálady a veril, že to boloneschopnosť chrániť vysoko profilovaný vnútroštátny online systém. Dôvody motivujúce útoky však menej pravdepodobne predstavujú peniaze alebo údaje.Ďalšími možnými dôvodmi sú nespokojní zahraniční hackeri, ktorí nesúhlasia so systémom alebo s niekým, kto by chcel predstaviť svoje hackerské zručnosti.

Je dátový bezpečnosť

útok DDoS sa zameriava predovšetkým na pokusy o zničenie lokality. Necítiúdaje na webe. Niektorí útočníci však môžu útok DDoS použiť ako odklon, z ktorého potom môžu odísťpoužívateľské dáta zo siete, napríklad v prípade telekomunikačnej firmy TalkTalk.

Budúce úvahy

ABS sa pevne domnieva, že hlavným dôvodom havárie sčítania cudzích miest je útok DDoS.Mohlo by to byť nespočetné množstvo dôvodov, ale keďže ABS má viac informácií a vedel, čo hľadať pri určovaní zdroja a rozsahuškody. PÁN. Hurren, ktorý je odborníkom na kybernetickú bezpečnosť, vysvetlil rozhovory medzi riaditeľstvom austrálskych signálov a relevantnýmizainteresované strany sa už formujú. Mohlo by byť ľahké vysledovať zdroj útoku, ale zložitosť útoku môže spôsobiťprstom ukazuje pre nich veľmi ťažké.

November 23, 2017