Back to Question Center
0

Semalt: Identifikácia odkazov Spam a Ghost v službe Google Analytics

1 answers:

Google Analytics je od svojho spustenia v roku 2005 jedným z najvýkonnejších nástrojov na sledovanie, monitorovanie a oznamovanie návštevnosti webových stránok . Analytický nástroj bol predmetom diskusie v nedávnej minulosti po tom, štatistiky návštevnosti webu. Sprostredkovania duchov a spamov v analytickej službe Google sú niektoré z najvplyvnejších aktivít odrážajúcich nepravdivé informácie správcovi webových stránok - formulario php email validor.

Jack Miller, manažér Senior Customer Success Semalt , poskytuje dôkladné informácie o sprostredkovaní spamu a duchov, ktoré odkazujú na útoky trojan, malwaru a vírusov na počítačové systémy.

Spam Referencie - poznáte ich?

Služba Google Analytics môže niekedy naznačovať znepokojujúce štatistiky návštevnosti o webových stránkach. Jedného dňa je prevádzka, ktorá tečie na mieste, nízka a náhle vystupuje bez podstatného spustenia. Rozdiel v dopravných tokoch webových stránok sa dramaticky mení z najnižších hodnôt na jeden deň na druhý alebo v priebehu niekoľkých hodín bez toho, aby vedel, odkiaľ pochádza návštevníci webu. Sprostredkovanie spamu môže vytvoriť falošnú návštevnosť webových stránok, čo v službe Google Analytics odráža inak. Bez riadneho monitorovacieho mechanizmu na odhalenie spamu a sprostredkovania duchov, malware a vírus môžu napadnúť systém rovnako. Falošní návštevníci môžu stavať falošnú nádej pre majiteľa stránky, aby im poprel veľa príjmov.

Spam Doprava

Sprostredkovanie spamu a duchov zaregistruje nepravdivé štatistiky o službe Google Analytics. Používatelia internetu, ktorí navštevujú webovú stránku, sa nezaregistrujú ako skutočná návštevnosť. Spamová prevádzka môže vytvárať stratu príjmov majiteľovi webových stránok rovnako ako trójsky kôň, vírus a škodlivý softvér. Prevencia a odstránenie spamovej prevádzky môže uľahčiť presné štatistiky prevádzky.

Typy spamu

Existujú dva typy spamu, ktoré menia skutočnú štatistiku návštevníkov na webových stránkach zaregistrovaných v službe Google Analytics. Spam môže byť buď sprostredkovanie spamu alebo sprostredkovanie duchov. Zatiaľ čo sprostredkovania duchov sa zaregistrujú ako skutoční návštevníci na webových stránkach aj bez návštevy stránky, sprostredkovanie nevyžiadanej pošty umožňuje automatické vyhľadávanie prostredníctvom webových stránok, ktoré narúšajú údaje. Rovnako ako škodlivý softvér a vírusy, nevyžiadaná pošta potrebuje na webových stránkach odstránenie zdravého rozumu.

Identifikácia spamovej prevádzky

Nie všetky odkazy prepojené prostredníctvom e-mailov, webových stránok a sociálnych médií sú priaznivé pre bezpečnosť počítača. Dôležité je klikanie na odkazové odkazy s množstvom upozornení. Zdieľané odkazy môžu prevziať škodlivý softvér, vírusy a trójsky kôň, aby spôsobili vážnu škodu počítaču. Používanie antivírusového softvéru môže pomôcť monitorovať bezpečnosť systému pred pripojením k internetu.

Hľadanie odkazov na sprostredkovanie spam v údajoch

Ponuka Sprostredkovania v sekcii Všetka návštevnosť v odbere Akvizícia nachádzajúca sa v účte Google Analytics poskytuje prehľad návštevníkov webových stránok. Kliknutím na prepojenie "pokročilé" sa poskytuje možnosť filtrácie relácií, pričom jeden odkaz návštevnosti, ktorý sa vyskytuje viac ako desaťkrát, môže vo veľkej miere ovplyvniť štatistiky návštevnosti a môže vyplynúť z odkazov týkajúcich sa spamu.

November 23, 2017