Back to Question Center
0

Semalt nechcete, aby ste plakali! 4 presvedčivé tipy na ochranu vášho systému z Ransomware

1 answers:

Svet je dnes vystavený vážnemu ransomware, ktorý spôsobuje veľa finančných škôd na operačných systémoch Windows. Vírus známy ako WannaCry je spojený so 75 000 infekciami po celom svete. Zabezpečuje obetí cieľ výkupného pomocou asymetrického šifrovania. Útočníci vytvárajú jedinečné kľúče, ktoré sú k dispozícii až po vysporiadaní požiadaviek.

Správy o kybernetickej bezpečnosti naznačujú, že je možné zabezpečiť digitálne dáta z tohto ničivého ransomware, ale vedúci odborník z Semaltu , Oliver King, špecifikuje niektoré kroky, aby sa zabránilo podvodníkom - chapter 13 trustee massachusetts.

1. Buďte na pohľad

WanaCry, podobne ako mnoho ransomware preniká do užívateľského systému, rovnako ako prostredníctvom striekacieho útoku "spray-n-pray", aby našiel cestu do počítačového systému. Mechanizmus "spray-n-pray" zahŕňa zlomyseľné pripojenie ransomware do spamových e-mailov. Kliknutie na zobrazené adresy URL umožňuje, aby čakajúci ransomware prenikol a poškodil počítač.

Hrozby, ktoré predstavuje ransomware, sú obrovské a rastú každý deň. Jednotlivci a organizácie, ktoré používajú internet, musia byť na pozore..Odkazy a prevzaté súbory môžu obsahovať hrozivý škodlivý softvér, ako napríklad ransomware WannaCry.

2. Zálohujte obsah

Zálohovanie zabezpečuje uchovávanie informácií o ransomware v počítačoch. Uloženie obsahu do viacerých úložných zariadení môže poškodiť informácie z infikovaného malware. Voľba pamäťových zariadení, ktoré sa majú použiť na zálohovanie, musí zvážiť ich bezpečnosť pred vírusovými útokmi, pretože ukladanie v cloude je zvyčajne aj zraniteľné.

3. Neplatíte vrátenie

Ransomware nie je spoľahlivé pri rokovaniach. Platenie výkupného hackerom zvyšuje možnosť opätovného návratu na účet, prípadne môže uvoľniť údaje aj po zúčtovaní platby. Ransomware sa môže vrátiť k ďalším výkupným hodnotám, ak obeť splní dopyt.

4. Nainštalujte antivírusový softvér

Antivírusový softvér pomáha pri skenovaní škodlivého softvéru, aby ho vymazal a vyčistil a zabezpečil ho pred útokmi z ransomware. Zatiaľ čo platený bezpečnostný softvér poskytuje ochranu počítača v reálnom čase, skúšobná verzia je užitočná, keď potrebujete mechanizmus na vyčistenie systému, ktorý má infekciu ransomware. Platená verzia však môže uľahčiť monitorovanie a odstránenie škodlivého softvéru aj bez zásahu používateľa.

Hackerská skupina známa ako Shadow Brokers vydala informácie o ransomware. Podľa ich komunikácie, WannaCry tiež známy ako Wcry alebo Wanna má vzťah s nulovým denným zneužívaním Národnej bezpečnostnej agentúry. Uviedla mnohojazyčnú schopnosť napadnúť rôzne materiály nachádzajúce sa v mnohých rôznych krajinách v Španielsku, Spojenom kráľovstve a Nemecku, kde napadne verejné zariadenia, ako napríklad nemocnice, banky a telekomunikačné databázy vyžadujúce výkupné za 300 až 600 dolárov. Majte sa na pozore.

November 23, 2017