Back to Question Center
0

Semalt - Niektoré pútavé problémy týkajúce sa internej aktivity v službe Google Analytics

1 answers:

Interná činnosť je vysvetlenie číslo 1 za základnými informáciami v službe Google Analytics. Nemalo by sa o spamu niečo povedať? Keďže je skutočne dráždivý, spam sa dá účinne rozlíšiť, zatiaľ čo vnútorná činnosť je skutočne ťažké rozpoznať skutočné návštevy.

Andrew Dyhan, manažér úspešného riadenia zákazníkov Semalt , tu rozoberá užitočné rady, ktoré vám pomôžu spravovať vnútornú činnosť - budget tours of south america.

Čo je vnútorná aktivita?

Vnútorná aktivita vytvára informácie, ktoré ste vy alebo iná osoba vygenerovali zo skupinového štiepenia na jednej alebo organizačnej stránke. Tieto triumfy sa zapíšu do služby Google Analytics, akoby boli pôvodne od pravého hosťa.

To môže viesť k veľkej ujme, najmä preto, že neskôr je ťažké oddeliť, ktoré návštevy sú pravé a ktoré pochádzajú od jednotlivcov, ktorí sa odtrhávajú na mieste.

Čo je IP adresa?

IP adresa je mimoriadne číslo, ktoré rozlišuje systémy, počítače a rôzne gadgety. Adresy IP sa zoradia do dvoch typov: verejné, ktoré vás odlišujú celým webom a súkromným. Podmienkou pre poskytovateľa prístupu k sieti (ISP) môže byť statická IP a dynamická IP adresa. Nižšie nájdete pokyny na zablokovanie statických IP adries.

Zablokovanie vnútornej aktivity so statickými IP v GA

  • Vyžaduje sa, aby ste mohli kanálovať systémy, ktoré nie sú miniaplikácie: ak kanálové IP adresy súvisiace so systémom, každý kanál s ním spojený je taktiež smerovaný.
  • Pri používaní mobilného telefónu na otestovanie vášho webového rozhrania s Wi-Fi: ak používate prenosné webové informácie, váš dodávateľ vám každú chvíľu určí alternatívnu IP adresu. Wi-Fi je veľmi výhodná pri testovaní ľubovoľnej lokality pomocou telefónu, pretože má kapacitu na vysielanie vašej činnosti použitím nižšie uvedených techník.

Ako vytvoriť kanál pre vnútornú aktivitu

Na podobnom kanáli môžete odmietnuť jednu IP alebo rozsah IP. Toto je vylepšené vertikálnou lištou po každej podobnej IP.

Ako sa vyhnúť rozsahu IP adries v službe Google Analytics

Na šancu, že sa nachádzate v rozsiahlej organizácii, je možné, že budete čeliť rozsahu nasledujúcich IP. Ak sa zdržíte vstupu do každej IP, môžete vytvoriť kanál s ďalším rozvinutým regexom.

Skopírujte artikuláciu vytvorenú v kanáli

Ak chcete otestovať kanál, vyhľadajte zakázané oblasti z lokality a objasnite, že aktivita, ktorá sa nezobrazuje v priebežnom prehľade, pridáva do artikulácie znak.

November 23, 2017